Jump to content
Peetan

Dovoz aut ze SRN

Recommended Posts

Pokud by měl někdo zájem, mohu poskytnout kontakt na Čechy, žijící trvale v Německu, kteří se zabývají dovozem aut. Nechci jim dělat reklamu, ale ozvali se sami na moji poptávku, nabídli několik aut mailem. Jedno auto jsem si vybral, provedli rezervaci u prodejce a na auto jsme se jeli podívat. Možnosti jsou takové, že je na místo odvezete svým autem, nebo odvezou oni vás (z Chebu), je možnost, že vám na hranice auto i přivezou na valníku, pokud z nějakého důvodu s ním nebudete chtít jet po vlastní ose na převozních značkách. V podstatě je i možné, že si auto někde v německu najdete sami a oni už zařídí zbytek.

Jejich jednání bylo korektní, příjemné, vyřídili vše v autohausu i převozní značky na dopravce. Uvítají, když přesně specifikujete jaký vůz, rok, km, výbavu, cenu, aby zbytečně nehledali něco, co vám nebude vyhovovat. Platíte vlastními penězi až na místě, pokud se rozhodnete vozidlo koupit. Zprostředkují i výměnu peněz v Chebu za velmi dobrý kurz.

Jejich služeb využil týden po mě i můj kamarád a oba jsme byli spokojeni. Auto přesně odpovídalo specifikaci a nebyl jediný důvod, proč jej odmítnout. Je to služba pro někoho, kdo si sám není schopen dovoz z německa vyřídit a hlavně je možnost vozidlo rezervovat a tato rezevace je prodejcem potvrzena, takže se nestane, že jej mezitím prodá (bohužel mnoho nemeckých prodejců se s čechem vůbec nebude bavit). Na moji poptávku ze ozvali \"dovozci\", kteří požadovali zálohu na dovoz předem a z takového \"kupování zajíce v pytli\" jsem už dávno vyrostl. Většina dovozců se ani neobtěžovala na poptávku reagovat

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: Oliver Riedel

Jinak kolik se teď cvaká clo atd.?

Clo z Německa nula je to EU, zaplatíš pouze v Německu DPH, ale to většinou již v ceně auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: aka

trosku sis nabeh:D

Čekám, kdy si napíšeš taky o kontakt. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×