Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Koupit 406, 307 nebo něco jiného?


Trundik

Recommended Posts

Uvažuji (stále) o koupi nového auta a už mám z toho hlavu jako škopek. Pořád nevím, na co se mám soustředit. Hlavní je, aby to vždy byl kombik a se slušnou výbavou a s cenou do 290 000,- Kč. Jaké jsou přednosti 406? a jaké jsou přednosti 307? Jaké jsou jejich nedostatky? Nemám se obrátit na jinou značku?

Moc moc prosím, poraďte mi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

307ma je variabilnější a novější...406ka větší...nic proti klubu, ale koukni se klidně i po jiný značce...ja pokaždé, co jsem sháněl auto, tak jsem byl zaměřený na 2-3 modely a nakonec jsem si vždy koupil něco úplně jinýho, protože mě zaujal ten konkrétní kousek..

jinak tvý požadavky splňuje třeba R Laguna II (měl jsem tu čest svézt se v kombi 2.2dCi a hodně zajímavý)..a co třeba VelSatis? není to kombi, ale kufr to má jak bejk a je to pojízdnej obývák pod 300K

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O 406ce jsem Ti svoje řekl, 307čky obecně nemají moc dobrou pověst, 806ku nechceš - co bych Ti dopobručil???

Pokud chceš nadále Piškota, pak 406ku

Pokud chceš zústat u francouzů C5ku nebo tu Lagunu

Já osobně bych se koukal i po Passatu nebo Oktávce

Za Ty prachy můžeš mít i fungl novýho Logana kombi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ohledně 307, \"nedobrou pověst\" mělo pouze 2,0 HDi 110 k rok výroby 2001, 2002. Pokud vím, tak zvláště po faceliftu v roce 2005 je už 307 bezproblémová (v rámci možností, samozřejmě).

PS: Jinak Passata i Oktávku přeplatíš. Nepochopitelně si u nás drží přemrštěnou cenu. Francouze koupíš levněj, budeš mít lepší motor a většinou i větší pohodlí.

[upravil dne 19.3.07 Ferin007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud naftu, tak urcite ne nic z koncernu VW, ten jejich zastaraly system cerpadlo tryska uz by chtel fakt zmenu..

Co treba nejaky japonec? hm? ale to leda v benzinu, v nafte se daji az ty novjejsi, bo berou naftu od peugeotu (napr. mazda).

A co treba mondeo? -dobry podvozek i deislovy ahregat.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

Uvažuji (stále) o koupi nového auta a už mám z toho hlavu jako škopek. Pořád nevím, na co se mám soustředit. Hlavní je, aby to vždy byl kombik a se slušnou výbavou a s cenou do 290 000,- Kč. Jaké jsou přednosti 406? a jaké jsou přednosti 307? Jaké jsou jejich nedostatky? Nemám se obrátit na jinou značku?

Moc moc prosím, poraďte mi.

Ahoj Trundíku, zkus se zeptat Lamanchy. :myslim , že toho o 307čce v kombíku ví dost. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no koukám že jste mu teď v tom udělali jasno :D ,je lepší zajet do pár bazarů,kouknout na pár kusů a nenechat se zvyklat prodávajícím, protože kdo prodává tak chválí i auto co je úplně v p...... :roker a pak bych koukl na fórum toho konkrétního kusu co si vybereš a zhodnotil jeho splehlivost,hlavně neuspěchat !!! Hodně štěstí :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názory, ale:

Renaulty se mi nelíbí a mají obecně ještě horší pověst o kvalitě jak PSA

Logana ne!

O C5 taky uvažuju, ale není zas až moc velká? Ještě uvažuju o xsaře Piccaso.

VW, Škoda, Audi a Seat jsem zavrhl hned na začátku, protože bydlím na sídlišti a nemám garáž. Nemám rád překvapení v podobě ukradeného či vykradeného auta a u těchto značek je o dost vyšší pravděpodobnost že tomu tak bude jak u jiných.

Když bych bral 307, tak jedině SW, ale když ten 2,0 HDI 80 kw není nic moc, tak teda nevím.

Ford mondeo prý taky vykazuje dost poruch.

Japonec - mám v merku Avensis Combi, ale co jsem se díval, tak jsou taky dost dražší a u 406ky je většinou lepší výbava. Mazda 6 je cenově nedostupná a 626 je \"zastaralá\" (stejně jako 406ka).

Volvo V70 má dle tabulek menší kufr, ale zejména je dost náročnější na servis. Nehledě na to, že sehnat V70 pod 150 000 kilometrů a za solidní cenu je dost velkej oříšek.

Co se týče aut typu 806 apod., tak takové auto neprošlo přes rodinný výběr, protože manželka mi řekla, že v dodávce jezdit nebude. A nemůžu jí to nijak vymluvit, že to není dodávka.

To jsem netušil, že vybrat auto bude tak složitý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, Xsara Picasso je super, tu můžu jen doporučit, navíc je teď za super ceny! :super

Jinak já myslím, že když se u té 307 vyhneš těm 2,0 110 k z roku 2001, 2002, tak by to mělo snad být OK. A nakonec i ty 2001-2 by neska už měly mít případný nedostatky vychytaný. Když si to auto pořádně proklepneš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to psal několikrát, a když pořád budeš vymýšlet blbosti a vybírat, tak akorát tak přebereš. Na každé auto se dá napsat něco, neexistuje žádná zcela bezchybná a 100% volba, všechno je jen kompromis. A velmi slušný kompromis je pořád ještě např. tady:

http://www.rakar.cz/bazar/nabidka/picfafa.html

Vzhledem k tomu, že začíná jaro, tak ještě chvilku takhle váhej, a kromě horšího výběru to budeš mít taky dražší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsi, že se X. Picasso ženě nelíbí. Pokud je schopna udělat ústupek, tak bych řekl, že je to rozumná volba. Sám bych do ní šel, jenže nemám garáž. A parkovat před panelákem s tímhle :nevim raději vybírám něco méně nápadného. Ovšem pro rodinu je Picasso dobrá volba! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Co je za problém parkovat před panelákem Picasso? Vždyť to není kdovíco... Jinak alternativou k tomu je Zafira, co se prostoru týče.

Neznáš tady naši divočinu. ;) Zafiru znám, máme ji ve firmě - pěkný svezení :). Ale nechtěl bych řešit moje auto v tématu Trundika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to do divočiny, tak bych neuvažoval ani o 307, to je nastejno. Do divočiny leda nějakou starou past, a ne auto za 300tis. Jo, a kdyžtak není špatná pojistka... Jinak ty řešíš v podstatně podobné požadavky, ale s menší náročností, pokud se nepletu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...