Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zrychlování na dálnici


Ferin007

Recommended Posts

Jak moc vám zrychluje autíčko (speciálně 1,6 HDi 110 k, SW nebo Break) na dálnici ze 130 km/h se zařazenou pětkou? Včera sem to chtěl trochu vyzkoušet, tak sem ve 130 šlápl na plyn (spíš plynule), ale žádná raketa se nekonala. :(

Sice to trošinku stoupalo, ale nic moc. Přitom do té 130 to zrychlovalo ochotně. Je to normální?

Když sem jel s krátkou verzí s motorem 1,6 HDi 90 k přes Německo, ochotně a rychle zrychlovala na 160 km/h. Aspoň si to tak pamatuju. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Jak moc vám zrychluje autíčko (speciálně 1,6 HDi 110 k, SW nebo Break) na dálnici ze 130 km/h se zařazenou pětkou? Včera sem to chtěl trochu vyzkoušet, tak sem ve 130 šlápl na plyn (spíš plynule), ale žádná raketa se nekonala. :(

Sice to trošinku stoupalo, ale nic moc. Přitom do té 130 to zrychlovalo ochotně. Je to normální?

Když sem jel s krátkou verzí s motorem 1,6 HDi 90 k přes Německo, ochotně a rychle zrychlovala na 160 km/h. Aspoň si to tak pamatuju. :myslim

Mám sice 2.0hdi,ale ve 130 jde ochotně dál po plynu chybí mi už jen 6 rychlost.:roker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: .mycTD

Původně zaslal: Ferin007

Jenže 1,6 HDi 110 k má papírově lepší parametry, než 2,0 HDi 110 k. :super

ktery parametry?

Ty motory sice neznam, ale ten objem tam musi zakonite chybet.

I můj názor - objem ničím nenahradíš a mám - li být upřímný, docela mi to snižování objemu motorů v poslední době štve (s 2,0 HDI mám najeto cca 200 000 km a věřím, že ještě minimálně stejnou hodnotu bez problému natočím, u 1,6ky se stejným výkonem jsem přesvědčenej, že půjde maximálně po 300 000 km s*át - a to s ní bude muset dotyčný jezdit sakra opatrně, aby se k podobný číslovce jen přiblížil).

Automobilky holt potřebujou prodávat a když se spojej s novinářema a ekoteroristama a udělaj kolem novinky, jejíž nejzajímavější vlastností je prodražení provozu auta, pořádnej humbuk, prostě zákazníka donutěj brát i to, co prvoplánově nechce (ukažte mi auto, který si budu moci za 5 let, až budu potřebovat nahradit 406ku koupit - potřeba najet cca 70 tkm ročně, velký kufr, malé provozní náklady, kupní cena cca 250 000 Kč a já zajásám. Zatím vím, že Pažout to nebude na 99% (807čka je jediná, co se mi líbí, ale mám strach z elektronických vychytávek), nejspíš to vidím na oktávku II, ale i tam už se podařilo prosadit poměrně dost elektroniky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, ja s troskou vody do mlyna, s moji 405 1,9 GRi do tech 190 v pohode a celkem svizne, pak jeste pomaloucku do cca 205 km/h

s 406 2,0 16V sme to jeste moc neskouseli *potrebuje geometrii* ale do tech 190 take celkem svizne a bez problemu :)

s boxerem do tech 140 - 150 bez problemu, vic sme neskouseli, pac je to preci jen dodafka na naftu, a je to vysoky a jak koza :) s 2,5 HDI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořad je proklamováno o kolik se snižuje spotřeba, o kolik se zvyšuje výkon a kroutící moment a velká většina proklamací se spotřebuje do rozpohybování hmot.Ono není od věci vědět, kdy a kolik kg mám na 1 psíka.V tom bych řekl je i pohyblivost auta, pokud nejsou nějaké vady na motoru nebo vodnaté palivo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: Ferin007

Zas ale podstatně ušetříš na povinným ručení. :mrk

Tak to už od 1.1.2007 není pravda protože většina (Česká poj. zatím ne!) pojišťoven začala dělat pojistky podle kw, místa bydliště, věku a pohlaví majtele a doby předchozího pojištění atd. A tak u České kde jsem platil za 1,9d 47kw s připojištěním čelního okna(500Kč) 8.000Kč/rok tak nyní u 2.0Hdi 79kw a pojištěnýma oknama do 30.000kč platím u Triglav 5.500kč/rok (bez oken 3.500Kč) tak mi řekni kde vidíš tu úsporu v menší kubatůře? :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...