Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

napínák bezpečnostních pásů


(C)

Recommended Posts

bouracka a jeste se strili.. . Podle toho, kam ta patrona miri bych si vzal bud neprustrelnou vestu, nebo trenky :D:D:D

co se tyce toho predpinace, tak nevim. Bouchne to jen, kdyz nabouras, nebo i kdyz prudce zabrzdis? - myslel jsem, ze to urychluje zaseknuti pasu pri kazde situaci.. .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem georg

bouracka a jeste se strili.. . Podle toho, kam ta patrona miri bych si vzal bud neprustrelnou vestu, nebo trenky :D:D:D

co se tyce toho predpinace, tak nevim. Bouchne to jen, kdyz nabouras, nebo i kdyz prudce zabrzdis? - myslel jsem, ze to urychluje zaseknuti pasu pri kazde situaci.. .

To ne, to je jenom pri bourcce. Ale je zajamvy ze to udelalo na sedadle spolujezdce kde nikdo nesedel :-( Ale mel jsem jenom trochu pomackany plechy na predku. Ted nevim co s tim, protoze tam nejde zapnout pas:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nesviti ti airbagy? to se vetsinou stava kdyz mas vystrelenou patronu na pas ze sviti kontrolka airbagu

kde to sehnat nevim ... vrakac asi nebude to prave misto

jinak k tomu spolujezdci bych rekl, ze nejspis protoze ten pas nekladl odpor tak se vystrelila ta patrona

... kde mohli soudruzi z Francie udelat chybu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten napínák je složen z pístu a patrony. Patrona při nárazu exploduje, píst se posune a tím utáhne pás. Po nárazu by se to ale mělo zase vypustit, aby nebyl jezdec uvězněn. Podle mě to bude trochu složitější výměna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to košér, ale vopravit se to dá. Většinou při vystřelení patrony vylítne péro který drží ten červenej špunt v horní poloze. Vem buď nůž kobercák, nebo lepčí odlamovací (ty za pár korun neber, jen si uřízneš ruku), čistým řezem ten černej dekl rozřízni po obvodě (tam kde je to teplem zadělaný) a jukne na tebe pajšl. Neboj, není tam, co by na tebe vyskočilo. Vrátíš pero na čudlík kerej tam čouhá a vteřinákem to zalepíš (co možná nejkvalitněji - STK). Bude to fungovat normálně, akorát před technickou nějak kamufluj tu patronu, která ti kouka zpod sedadla (lípni tam něco hnusnýho, technici jsou taky jenom lidi).

Zdar a sílu, je to občas pro jemný ručičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel te musim sklamat. Uz jsem to rozebral, a vim ze to vrátit nejde. Taky tam neni žádný pero, ale takovej pístek do kužele, kterej má po obvodě kuličky. Takže když to vystřelí, tak se to dozadu posune pěkně, ale jakmile to chces dostat zpátky, tak se kuličky rozepřou a nejdeto(zkoušel jsem to i pod lisem, kterej má sílu jedný tuny a hnulo se to asi o půl centimetru). Uz jsem si to upravil, zapertloval a přivařil. Mám to jen dočasně, než seženu originál obyčejnej.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pockej, cos rozebral? Samotnou patronu? Ja jsem mel na mysli ten mechanismus do keryho se soupne druha cast pasu, proste jak je na tom napcany press. Patronu nikdo nikdy nikde neopravi, leda bys to poslal bin Ladinovi, von ti to naladuje prachem, ze se ti bude za autem jenom kourit a bude to vopravdovy delo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pokud si pamatuju, tak jsem se tu od zacatku ptal na tu patronu a kde sehnat kdyztak ten konec bez patrony-uplne obycejnej(neverim tomu ze se do 306tek davali tyhle zacvakavatka na pas pouze s patronama). To mi je taky jasny ze ta patrona nejde opravit, ale ja to musim nejak vyresit, aby se mnou moh jezdit spolujezdec(mam tri dver).:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napínák seženeš na vraku -cena do 1.500,- Kč. Je mi divný, že ti nesvítí kontrolka airbagů, protože zatažení pasů vlastně aktivuje řídící jednotka airbagů a ta potom hlásí chybu. Konec bez patrony, tzn. bez předpínače seženeš snadno z nějaký starší Peginy 309, 205 apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten vystřelenej poznáš velice snadno - to lano na kterym je chycena koncovka pro zapínání pasů je přes kladku zatažený do patrony - někdy méně (to bude zřejmě případ tvého druhého předpínače) a někdy až na doraz. Stačí si vzít ten staženej a porovnat s funkčním. Myslí, že v tomto případě si na vraku nikdo nedovolíříct, že je O.K., když není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem od Náchoda, ale poslední tejden v srpnu pojedu směr Domažlice a pak Český Budějovice, takže se asi v Praze stavim :-)

Pravě se mi ale moc nezdá že je ten můj napínák taky v háji, protože je vylezlej nějakejch 8cm a to se mi zdá docela ready.

Ale jak zjiš?uju, tak si tam dám asi jenom obyč, protože by se podle servisu, měla eště vyměnit řídící jednotka na ty napínáky, ale zas na druhou stranu je divný že se nikde nic neindikuje. Asi budu muset zajet na diagnostiku, aby mi zjistily co mám za závady.

:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, kupoval jsem to z bazaru, ale doted jsem nemel s autem zadnej problem. A urcite vim ze ten napinak byl v poradku kdyz jsem to koupil. A to nikdo netusite, kde by se melo neco na palubce rozsvitit??

Je to 95 v elektrice a airbag to indikuje ve volantu.

[Editován dne 9/8/03 ©]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to ještě jednou pořádně přečetl a možná to bude všechno trochu jinak - pokud máš kontrolku airbagu ve volantu a je to 95, airbag nemá řídící jednotku, ale aktivuje se přes patronu (kulička, pérko, úderník) přímo ve volantu. Potom napínáky se aktivují přes samostatnou jednotku na stejným principu. Pokud tedy vyměníš úchyt pasu za obyčejný nic se neděje, nikde se nic nerozsvítí a je to v pohodě.

Možná ale vůbec napínák nemáš zataženej, ale pouze mechanicky poškozenej, protože píšeš, že ti do něj nejde zapnout pas a to jde i v případě, že napínák je po bouračce zataženej.Skusil bych tedy ještě probnout to co radil mjr. Zeman - rozebrat horní kryt a kouknout dovnitř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...