Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Palivoměr


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Zdravím,mám problem z palivoměrem už jsem se tady dost toho dočetl ale stále ho nemůžu srovnat.Když mám plnou tak mi ručička ukazuje 3/4nádrže byl jsem proměřit na plováku kolik tam je při plný nádrži a je tam 50omů místo 8omů.Vypadá to že než jsem to auto koupil tak měnili čerpadlo z plovákem a jestli tam nedali jinej. A nebo ten plovák je špatnej?V přístrojovce jsem ty kontakty už letoval a tam je to už v pořádku.Nebo mám sechnat jiný budíky.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladaj

Zdravím,mám problem z palivoměrem už jsem se tady dost toho dočetl ale stále ho nemůžu srovnat.Když mám plnou tak mi ručička ukazuje 3/4nádrže byl jsem proměřit na plováku kolik tam je při plný nádrži a je tam 50omů místo 8omů.Vypadá to že než jsem to auto koupil tak měnili čerpadlo z plovákem a jestli tam nedali jinej. A nebo ten plovák je špatnej?V přístrojovce jsem ty kontakty už letoval a tam je to už v pořádku.Nebo mám sechnat jiný budíky.:(

Vykoušej plovák venku jestli chodí po celý dráze, nebo jestli není dráha poškozená, případně vyzkoušet jinej pokud by byla možnost
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem ho měl venku tak nevypadal že by byl ohnutej a dráha vypadá že je vpořádku pokud to dopře půjde tak ho budu zítra vyndávat znova protože mě znova tekla nafta kolem těsnění u tohodle čerpadla.Jo a není víc druhu čerpadla na tendle typ auta? co mám 2lHDI 80kw rok 99 starej model.A jak na to koukám tak mám jiný čerpadlo podle obrázku.

[upravil dne 9/4/07 Ladaj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Je možné, že když ručička na můj vkus rychle klesá a palubní počítač ukazuje rychle zkracující se dojezd třeba 450km a po ujetí dalších 20km už 400km dojezd, tak je možné, že má ručička souvislost s palubním počítačem.

Zkrátka pokud ručička ukazuje špatně tak ukazuje špatně i počítač?

Když ručičku spravím, začne počítač správně ukazovat?

Díky za radu jinak motor 2,2 Hdi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KUBBACHER

Je možné, že když ručička na můj vkus rychle klesá a palubní počítač ukazuje rychle zkracující se dojezd třeba 450km a po ujetí dalších 20km už 400km dojezd, tak je možné, že má ručička souvislost s palubním počítačem.

Zkrátka pokud ručička ukazuje špatně tak ukazuje špatně i počítač?

Když ručičku spravím, začne počítač správně ukazovat?

Díky za radu jinak motor 2,2 Hdi

Myslim že to spíš bude věc palivoměru v nádrži, myslím jako plovák a to okolo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se na to kouknul, ale moc si nepomohl, protože se mi nepodařilo dostat plovák s čerpadlem ven, pod sedačkou je malý otvor, takže jej neprotáhnu:( Akorát jsem povolil objímku a škvírou kouknul do nádrže a připadá mi, že je z poloviny plná, jenže ručička mi po smontování teď ukazuje rezervu - spíš prázdnou nádrž, je možné že je to nějak kouslé, jak sundám tu nádrž?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeš muset přihnout plechy kolem otvoru u plováku,já bych osobně nádrž nesundával protože to není žádná sranda u mého auta to mám taky přihnutý a de to ven když jsem se koukal jak drží nádrž a co je pod ní tak jsem si to hodně rychle rozmyslel a taky by si musel sudnat plastovej podběch na pravé straně a oddělal všechny hadice to je aspon na celej den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj zdravím.Měl jsem také problém s plovákem u HDI .Ukazoval nepravidelně, když jsem měl skoro plnou tak ukazoval čtvrtku a někdy hned svítila rezerva.Plovák i s čerpadlem jsem vyndal sice to jde na těsno ,ale nakonec to šlo.Na první pohled jsem nic neshledal.Tak jsem si na tom odpojeném konektoru ,který vede k balubovce našel dva drátky, který slouží pro palivoměr a propojil jsem je ,po zapnutí klíčku vyjela ručička palivoměru na plnou nádrž.Tím jsem zjistil, že musí být něco v tom palivoměru.Po dlohém měření a čištění jsem zjistil, až je to neskutečné ,plný drátek k tomu potenciometru byl pod bužírkou přerušený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...