Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kontrolní otázka


mares

Recommended Posts

Původně zaslal: mares

Prý u dieslu je normální, že se nový olej rychle zabarví do černa, ale není to na závadu.

Pořád ve mne převažuje ten fakt o částečné výměně oleje.

no jestli te to alespon castečne uklidni tak ja mel nedavno 23 tkm - olej menen ve 21 tkm a byl taky cernej / nadruhou stranu když jsem mel bmw 320d najeto pres 100tkm a olej jsem menil sam tak vydrzel cca 7 tkm uplne cistej.....tak me to taky zarazilo, a neverim ze to menej poctive:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze zkušenosti mohu potvrdit, že na řádném ohřátí motoru před vypuštěním a řádném odkapání hodně záleží.I v 5000km po výměně mám v dieselu olej téměř jantarové barvy.Totéž mohu potvrdit i u staré nepřeplňované 309.Mám na to tuto fintu, když olej vyteče, utrhnu pruh např. pleny /rozumí se textilní/ a udělám z ní knot a zasunu do olejové vany. Knotový efekt udělá své a kdo nevěří, tak druhý den kouká, co tam ještě zbylo.Nedělám olej dva dny, jak to vypadá. Večer vypouštím, druhý den dopoledne dokončím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martinsk

Záruky a motor.

Kolega mal opel astra 1,7 TD. Servis v originál opel servise. Po asi 30 000 km, teda po 2. výmene oleja, motor sa zadrel. Nevyreklamoval nič. Písal aj do opla v nemecku a nič. Takto je to s tými servismi. Oprava ho stála 70 000,- Sk.

Tak teda vonkoncom nechapem, ze naco niekto kupi nove auto so \"zarukou\" :myslim

Skurv...@#$@... zivot :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: toro

Ze zkušenosti mohu potvrdit, že na řádném ohřátí motoru před vypuštěním a řádném odkapání hodně záleží.I v 5000km po výměně mám v dieselu olej téměř jantarové barvy.Totéž mohu potvrdit i u staré nepřeplňované 309.Mám na to tuto fintu, když olej vyteče, utrhnu pruh např. pleny /rozumí se textilní/ a udělám z ní knot a zasunu do olejové vany. Knotový efekt udělá své a kdo nevěří, tak druhý den kouká, co tam ještě zbylo.Nedělám olej dva dny, jak to vypadá. Večer vypouštím, druhý den dopoledne dokončím.

Tento způsob výměny motorového oleje je velice propracovaný a ukazuje správnou cestu jak docílit perfektní odstranění zbytku oleje.

Už se nemohu dočkat až provedu výměnu tímto způsobem.

Věřim, že potom bude olej v mém motoru nový a ne jako nový!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ALFWORKS

Původně zaslal: Martinsk

Záruky a motor.

Kolega mal opel astra 1,7 TD. Servis v originál opel servise. Po asi 30 000 km, teda po 2. výmene oleja, motor sa zadrel. Nevyreklamoval nič. Písal aj do opla v nemecku a nič. Takto je to s tými servismi. Oprava ho stála 70 000,- Sk.

Tak teda vonkoncom nechapem, ze naco niekto kupi nove auto so "zarukou" :myslim

Skurv...@#$@... zivot :(

Přidám vlastní historky s novými auty (koupeno od koncesionáře):

Renault Kangoo:

Zadřený motor ve 120 000 km. Indikátor na tachometru hlásil OIL OK, ale v motoru nebyl žádný olej. Přitom vůz byl pravidelně servisován v autorizovaném servisu. Ukázalo se, že byl ucpaný elektronický měřič stavu oleje. Sdělení servisu - vina na straně uživatele, cena opravy 93000 Kč. Řešeno koupí motoru z vrakoviště - 15000 Kč + 7000 Kč za montáž.

Renault Espace, 2,0, automat:

Servisní prohlídka po 120 000 km

- olej

- brzdové destičky

- rozvoďák

- filtry vč. pylového

- stěrače

- jinak na autě nebyla žádná závada

Cena - podržte se - 28 000 Kč.

Ale možná jsou uvedené skutečnosti způsobeny spíš tím koncesionářem.

[upravil dne 1.4.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: toro

Ze zkušenosti mohu potvrdit, že na řádném ohřátí motoru před vypuštěním a řádném odkapání hodně záleží.I v 5000km po výměně mám v dieselu olej téměř jantarové barvy.Totéž mohu potvrdit i u staré nepřeplňované 309.Mám na to tuto fintu, když olej vyteče, utrhnu pruh např. pleny /rozumí se textilní/ a udělám z ní knot a zasunu do olejové vany. Knotový efekt udělá své a kdo nevěří, tak druhý den kouká, co tam ještě zbylo.Nedělám olej dva dny, jak to vypadá. Večer vypouštím, druhý den dopoledne dokončím.

Tak toto zkusím taky, až budu měnit olej:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

taky vyzkouším čeká mne výměna za 2000km ale nemám čas aby bylo auto před barákem do druhého dne bez oleje.Co kdybych na to zapomněl a je to v pr*****:roker

Velkou roli zde bude hrát ten zasunutý knot, takže do druhého dne čekat nemusíš.Domnívám se, že za hodinku vykoná své.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

moje 307ma se blíží nájezdu 150tis, dle servisky by tedy mělo jít do servisu.

Využiju tohoto vlákna....nemáte někdo tušení, co tam s tím při té prohlídce provádí, resp. vyměňují (nevěřím, že nevymění neopotřebovanou část)? Olej jsem si měnil u 309ky vždy sám, o 307 za to také nikomu platit nebudu...ale co tam dělají dále?

Filtry, brzdovka, chladící kapalina....?

děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze ten olej mu vobec nemenili,servisy su len odrbavaci-cest vinimkam.Na tvojom mieste by som kupil novy olej aj filter a vymenil si to sam.Zaruka nezaruka. Na akeho chu..a davame auta do servisov ked aj tak vsetko musime zacvakat? (v zaruke)

Ja vidim problem aj v tom ze:servis ma tie ich primitivne tabulky co pri akych km treba kontrolovat atd. Mechanik zoberie papier a kontroluje a zaskrkava Ano alebo NIE v tabulke co ma. Tymto sposobom prejde a odfajkne cely papier a ma zarobene-vobec pri tom nemysli ze robi niekedy aj zbytocnu pracu namiesto toho aby pozrel a skotocne opravil co treba.

Bol som na jednej zvolavacke YEN.vymenili UDAJNE nejake kable ABS,ale popri tom kontrolovali olej v motori a zlomili mi mierku.Na ktoru pi....u kontroluju olej? A potom mi primaci technik povie ze :nesvieti vam zadna obrysovka-chcete vymenit ziarovku? Dement.Samozrejme uz do toho serv.nechodim.

Bonus na zaver: s OII prva prehliadka po 30 000km,zavesili mi na vnutorne zrkadlo taku visacku ako na hotelovej izbe Nerusit-na ktorej bola garancia vykonanej prehliadky....bla bla bla.Na to im ja z vysoka seriem,ked mi zauctovali doplnenie nadrzky ostrekovaca za 17 euro. Tiez som u nich skoncil.

PS: Klobuk dolu ked nam na firemnej dodavke robili servis az do 200 000 km UPLNE ZADARMO.A to oleje filtre aj rozvody a praca ani halier.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...