Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kontrolní otázka


mares

Recommended Posts

V servisu jsem si nechal vyměnit motorový olej u dieslového motoru po 20 000 km.Po příjezdu domů mne napadlo zkontrolovat hladinu oleje.Po vytažení měrky byl olej na maximu, ale měl barvu jako před výměnou.Mám prvního diesla tak nevím zdali je to normální stav.Napadla mne verze, že olejová náplň nebyla vyměněna celá, ale jenom částečně.

:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlada

Nebo,že by ti ho jen dolili??To si snad ani nemužou dovolit.Myslim,že se dá změřit jak je ten olej opotřebovaný...:myslim:myslim

no nejjednodušší variantu ověření kvality oleje je vyhodnocení FTIR spektrometrií doplněné o fyzikální parametry – viskozita, znečištění.

Cena takové analýzy v laboratoři je tak 980,- Kč.

Pro hodnocení pomocí FTIR je potřeba cca 1 deci nového oleje jako etalon

Nezapomeli vymenit olejovej filtr? Nebo chvatali a nechali to malo vytect jak uz nekdo tady psal

[upravil dne 16/3/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není lepší udělat výměnu oleje sám (no samozřejmě pokud už je auto po záruce) a co koupíš, to si tam taky naliješ....já to takj řeším a nemám problém. :potlesk

Taky jsem již slyšel, že servisy vypustí cca 1/2 naplně a dolijí to a účtují za celou výměnu, síla co....:bojim

[upravil dne 17-3-07 domav]

[upravil dne 17-3-07 domav]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je - li to servis zmiňovaný i v jiném threadu

()

nic bych za kvalitu oleje nedal a ten rozbor bych si udělat nechal.

Nechápu, že se někomu chce riskovat vylágrování motoru pro ušetření pár decek oleje - takový mechanik (pochopitelně pokud ten rozbor ukáže, že olej je špatný!!!) by měl letět z práce takovým fofrem, že by nestačil počítat schody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Automobil o kterém je zde zmínka, je zatím v záruce, ale po záruce budu výměnu oleje provádět sám.Pravidlo zní \"co si tam naleješ, to tam máš\".

PEUGEOT SERVIS v Českých Budějovicích raději nepoužívejte.

Nemám v úmyslu ho zde špinit neoprávněně, ale vedou mne k tomu zkušenosti, které s ním mám, ale to až příště.

Je smutné, že pořád musíme být ve střehu a čekat to nejhorší co nám v servisu provedou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejně je to v pr...., to mi řekněte.kde se všichni učí krást a podvádět , to už ani na blbou výměnu oleje se nemůžeš spolehnout :grr

to se má každý dodatečně vyučit automechanikem, elektrikářem, PC expertem, stavebníkem a nevím čím ještě , aby ho furt někdo neokrádal anebo aby to aspoň zjistil ? A když na to příjdeš, tak akorát sorry vole, okrade se ten další ? Je to :xvul ale nějak mě to nadzvedlo:grr

[upravil dne 20/3/07 lamancha]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LOOOL .. no neviem si predstavit, ze by odrbali auto co maju v zaruke.... co budu riskovat, ze tam auto dojde za 10.000km so zapecenym motorom?.. rozoberu to a zistia, ze olej je stary??

No neviem... na starej 309 sme po vymene oleja a dlhom odkvapkani nalialy novy,... samozrejme aj filter.

Po prejdeni 1km, bol uz olej tmavy... podla mna proste u dieslov je to tak... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...