Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pomoc - chcípá 2.0 HDI


kenny8677

Recommended Posts

Ahoj!

Mám problém u Peugeota 306 2.0 HDI se mi občas stane, že motor sám od sebe zhasne a po nějakou dobu nejde nastartovat pouze točí. Při sepnutí klíče do polohy před startem se mi ozývá pískavý zvuk z palivové hadičky co jde z filtru do vysokotlakého čerpadla - nevím proč. Když motor zhasne většinou mu trvá tak 20 min, než znova chytne. Po tuto dobu není slišet že by podávací čerpadlo co je v nádrži spínalo. Je možné, že by se palivová soustava nějak tlakovala a proto to chcípalo? Když je teplo dělá to častěji.

Podávací čerpadlo jsem již vyměni - zatím ok, ale nezbavil sem se pískavého zvuku z okolí palivového filtru. Už mi z toho vážně hrabeeeeeeeee!!!!!

:o

[upravil dne 16.3.2007 kenny8677]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V přívodu paliva od nádrže do Commonu nesmí klesnout tlak pod 0,8 atm, jinak ECU zhasne motor (jen Bosch). Pokud to píská, tak se podívej na komoru paliv. filtru - prasklina, hadičky atd. Pokud bude vše OK tak zhasínání HDi je s největší pravděpodobností vadný vstřik. Neudrží tlak nafty a postí do přepadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pískavý zvuk z motoru je docela normální, dela to tlak. Podle toho co popisujes se neda nic rici, protoze to co ty rikas je klasicky stav kdy pocitac utne naftu a to muze byt z mnoha duvodu:

Zoxidovanej konektor plynového pedalu

Horsi cerpadlo v nadrzi

vysokotlake cerpadlo

cidlo teploty motoru

vstrik s hodnotou -6 do -5 je to ok

palivovy filtr atd .....

Jestli si z Prahy, Melnika ci cesty kolem Diagnostiku delam za cca 200-300 dle doby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...