Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotreba pohonnych hmot


topwar

Recommended Posts

no já mám 205 1.9D a jsem se spotřebou náramě spokojenej. Je to vlastně jeden z důvodů proč to auto pořád mám. Před dvěma roky jsem ho koupil za 35 tisíc. Musel jsem na něm trochu zapracovat, ale investic moc nechtělo spíš práce. Původně jsem ho koupil jako 1.8D a je to i papírově (levnější pojistka). Pak mi kámoš nabídl motor přitaženej z německa 1.9D a měl najeto podle tacháče 75 tisíc(němci tachometry nestáčej. Dal jsem mu za něj 3000 a ten můj 1.8D jsem ještě prodal za 5.500. Nutno ovšem podotknout, že jsem ho musel vyměnit s celým agregátem , protože celá převodovka je taky jiná dává se jinak zpátečka. Abych se dostal k tý spotřebě: ještě jsem se nedostal přes 5,4 l/100km i když jsem to honil po dálnici 140 ono to víc moc nejede. . Když jezdím opatrně tak jsem mírně pod 5 litry. Jezdím z 90% v městském provozu a najezdím ročně skoro 30 tisíc km. A nehledě na to že za ty skoro 2 roky jsem na nic nešáhl mimo výměny olejů a destišek. Prostě super auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Varuz: tos měl vážně docela dost štěstí, a několikrát. Před dvěma lety moc 205D za 35tis nebylo, pokud to tedy nebyly úplné vraky, ještě teďka jsou slušné spíš za 45 - takže trefit na slušnou za 35 byla tedy dost velká klika. No a ten motor? Kámoš asi dost dobře nevěděl, co má, ne? Tyhle motory 1,9D (DJZ) se v pohodě prodávaj za 10tis i vejš (samotné, bez převodovky!). Takže za 3tis byl doslova zadarmo...

Jináč i v Německu se stáčej tachometry, by? ne tak často a masově jak u nás...

Deeper: no jo, ale zas ti to jede. Ten disesl je lenoch. Jo jo, to si holt každý musí vybrat - líně a v klidu za levno, a nebo závodit za draho :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

me (309 1,9D rv.87) to normalne bere tak 5,5-6,0, (v zime ve ctyrech lidech, plne nalozeny s lyzema na strese, plyn skoro na podlaze - 6,9) Motor je puvodni, nikdo na nej od vyroby nesahl (ani na emisich) a zatim je v pohode - najeto cca 200000. Sice uz z nej kape olej, ale jsem s nim nadmiru spokojen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to oddie: on to přivezl jenom tak jako ještě s jedním peugeotem 309 v kufru. Někde mu to tam dali jen tak k tomu a nevěděl co s tím a nechtěl se s tím tahat tak mi to doma složil a já jsem ho následně ukecal na ty 3 tisíce taky se mu moc nechtělo. Za 35 tisíc byl proto, že má v techničáku napsanej r.v. 1984 a taky od známýho. Dy? ji to auto viděl, kupoval jsem od tebe tažný, koukal jsi na motor a divil jsi se, že mám typ podle štítku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, pamatuju si to. Jo, fakt dobrej kup, za ty prachy, to se holt pokaždý nepovede...

Co to tažný, už tahá? Já nakonec prodal i to druhý tažný, a na 205-ku jsem jej vůbec nedal... a na 405-ku ještě taky ne, tomu se říká \"kovářova kobyla chodí bosa\" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...