Jump to content
topwar

Spotreba pohonnych hmot

Recommended Posts

Veľmi rád by som uvítal, keby mi niekto poradil, kde sa veľmi rýchlo dostanem k informácii o tabuľkových resp. priemerných spotrebách pohonných hmôt pre PEUGEOT 309 GLD, 1,9 Diesel. Veľmi by mi táto informácia pomohla... Za skoré reakcie vopred ďakujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest jbubik   
Guest jbubik

Nejspis ve velkym technicaku...

Nahodou mam jeden u sebe ;-) takze:

ČSN: 6,4 při rychlosti 106 km/h

EHK: 7,0 město, 4,4 při 90 km/h, 5,9 při 120 km/h

prumernou si asi spocitas sam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

no já mám 205 1.9D a jsem se spotřebou náramě spokojenej. Je to vlastně jeden z důvodů proč to auto pořád mám. Před dvěma roky jsem ho koupil za 35 tisíc. Musel jsem na něm trochu zapracovat, ale investic moc nechtělo spíš práce. Původně jsem ho koupil jako 1.8D a je to i papírově (levnější pojistka). Pak mi kámoš nabídl motor přitaženej z německa 1.9D a měl najeto podle tacháče 75 tisíc(němci tachometry nestáčej. Dal jsem mu za něj 3000 a ten můj 1.8D jsem ještě prodal za 5.500. Nutno ovšem podotknout, že jsem ho musel vyměnit s celým agregátem , protože celá převodovka je taky jiná dává se jinak zpátečka. Abych se dostal k tý spotřebě: ještě jsem se nedostal přes 5,4 l/100km i když jsem to honil po dálnici 140 ono to víc moc nejede. . Když jezdím opatrně tak jsem mírně pod 5 litry. Jezdím z 90% v městském provozu a najezdím ročně skoro 30 tisíc km. A nehledě na to že za ty skoro 2 roky jsem na nic nešáhl mimo výměny olejů a destišek. Prostě super auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varuz: tos měl vážně docela dost štěstí, a několikrát. Před dvěma lety moc 205D za 35tis nebylo, pokud to tedy nebyly úplné vraky, ještě teďka jsou slušné spíš za 45 - takže trefit na slušnou za 35 byla tedy dost velká klika. No a ten motor? Kámoš asi dost dobře nevěděl, co má, ne? Tyhle motory 1,9D (DJZ) se v pohodě prodávaj za 10tis i vejš (samotné, bez převodovky!). Takže za 3tis byl doslova zadarmo...

Jináč i v Německu se stáčej tachometry, by? ne tak často a masově jak u nás...

Deeper: no jo, ale zas ti to jede. Ten disesl je lenoch. Jo jo, to si holt každý musí vybrat - líně a v klidu za levno, a nebo závodit za draho :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest jbubik   
Guest jbubik

me (309 1,9D rv.87) to normalne bere tak 5,5-6,0, (v zime ve ctyrech lidech, plne nalozeny s lyzema na strese, plyn skoro na podlaze - 6,9) Motor je puvodni, nikdo na nej od vyroby nesahl (ani na emisich) a zatim je v pohode - najeto cca 200000. Sice uz z nej kape olej, ale jsem s nim nadmiru spokojen

Share this post


Link to post
Share on other sites

To u nás taky, neboj..... občas mi to připadá jak slalom mezi dírama :mad: hlavně že za každou ptákovinu solíš prachy a aby jsi je někde viděl to ne. :mad::mad::mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to oddie: on to přivezl jenom tak jako ještě s jedním peugeotem 309 v kufru. Někde mu to tam dali jen tak k tomu a nevěděl co s tím a nechtěl se s tím tahat tak mi to doma složil a já jsem ho následně ukecal na ty 3 tisíce taky se mu moc nechtělo. Za 35 tisíc byl proto, že má v techničáku napsanej r.v. 1984 a taky od známýho. Dy? ji to auto viděl, kupoval jsem od tebe tažný, koukal jsi na motor a divil jsi se, že mám typ podle štítku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já vím, pamatuju si to. Jo, fakt dobrej kup, za ty prachy, to se holt pokaždý nepovede...

Co to tažný, už tahá? Já nakonec prodal i to druhý tažný, a na 205-ku jsem jej vůbec nedal... a na 405-ku ještě taky ne, tomu se říká \"kovářova kobyla chodí bosa\" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×