Jump to content

Technické dotazy - Kladky, repasované poloosy

Guest Tomáš1
 Share

Recommended Posts

Guest Tomáš1

Chtěl jsem se jen optat z čeho se ta kladka skládá nebo co na ní je, že drahá jak ta sviň.:mad: Mluvím o napínacích kladkách rozvodového řemene. Ted mě to čeká a tak doufám, že nebudou hotový všechny.

Repase poloos: +- cena P405 Mi16. Někdo psal, že v okolí Kladna to dělá firma ATEX Slaný víte o tom někdo?)

Díky

Na kladce neni mechanicky nic neobvykleho (je to myslim dvourade lozisko, napinak a uchyceni), jen je zpravidla pro kazdy motor jina, hlavne to uchyceni. Materialy musi byt taky odolne, aby vydrzely min. dobu do vymeny rozvodaku. A nevyrabi to moc firem (ja je kupoval od SKF), takze to je idealni predpoklad pro vyssi cenu.

[Editován dne 1/8/03 Dydzej]

Guest Petrik75

Zdravim Vas! Chcel by som sa opytat ako je to vlastne s vymenou kladky ozubeneho remena, ako casto sa to robi? Dufam ze nie s kazdou vymenou remena... Kolko stoja?

no doporucuje se to kazdejch asi 80t km pri vymene remenu..... ale casto to vydrzi i dyl... hlavne kdyz si priplatis a koupis SKF

Nedoporucoval bych kupovat ty kladky za 800,- ta mi vydrzela asi 5000 a zacala hvizdat taky

někde jsem tady čet že někde v jižních čechách repasujou poloosy za 1000 kč a jsou docela kvalitně udělaný, už jsem mluvil se dvěma lidma co si je tam nechali dělat a jen spokoljenost. Je to někde u Tábora. Servis Glogar nebo tak nějak. V diskuzi to určitě někde je i s tel. číslem. Myslím, že ušetřit 4 tisíce za repasi obou poloos to se vyplatí přijet odkudkoli z Čech