Jump to content
lalis

P 405 1.8 td

Recommended Posts

Poradte prosím. Auto začalo pri startu kouřit hustým bílím kouřem a klepat. Zaroven zvyšuje otačky.Po vypnutí klíčku ještě zvyšuje otačky a potom tepvve zhasne. pri koupi tam byla bionafta. Tu sem vypustil,vyčistil nádrž, trubičky, čerpadlo propláchnul normalní naftou,vyměnil naftový filtr, vstřiky(lucas), přetesnil turbo i sací potrubí, i přívod nafty.Problem ale zůstal.Když se motor zahřeje tak jede uplně normálně.A jestě. Objevuje se mi nafta v chladiči na turbo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No máš v pr... regulaci zvýšené dávky na čerpadle v závislosti na plnícím tlaku turba. Rovnou můžeš čerpadlo vyndat a odnést na opravu - nebo spíš, jestli je to Lucas, rovnou sehnat místo toho starší Bosch, páč to bude nejspíš levnější...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj.Měnil si žhavící svíčky? Moje zkušenost je taková že, při studeném startu a nefunkčních dvou žhav. svíčkách se motor chvili hádal a bíle kouřil. Samozřejmě pokud auto dlouho stálo a byla tam bionafta, mohlo v čerpadle něco \"přireznout\" (bionafta obsahuje více vody)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud bude mít v háji žhavky, jak se asi tak kvůli tomu dostane nafta do IC? A jak mohou ovlivnit žhavky to, že motor běží ještě po vypnutí klíčku??? Prd, má prasklou membránu v regulaci zvýšené dávky, a motor si tudy tahá naftu do sání.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diky za radu.Dnes jsme zjistili že je problém v předstřiku nafty. je tam vadná nějaká gumička, ktera chvíli funguje a chvíli ne. je do půlky poškozená.Tak ji musím sehnat a pak se uvidí.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×