Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka - P306


xKocour

Recommended Posts

Zdarec lidi,

posledni dobou mi malinko zacina \"rachtat\" spojka na 306ce. Co se jizdy tyce, chova se naprosto perfektne, razeni jde zlehka, zabira od poloviny, presne jak ma - neprokluzuje, nepreskakuje. Problem ale je, ze (hlavne pokud je studena) na volnobeh rachta. Neco jako opotrebene lozisko? Pokud vyslapnu pedal, prestane. Neni to nic strasneho, ale zacina me to znervoznovat. Nevite prosim nekdo, zda si mam pomalu zacit chystat penizky na novou spojkovou sadu? Celou sadu nebo jen neco? :myslim

PS: najeto mam presne 100tis., 1.6 XR

Diky za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ložisko by to být mohlo ...

Každopádně spojková sada se zkládá ze 3 věcí: 1) sp. lamela, 2) přítlačák 3) ložisko ... jednotlivě se sehnat dají, ale vyplatí se to vyměnit naráz -> koupit celou sadu ... ((protože takhle bys vyměnil ložisko a za 10000km třeba zase lamelu ... a když už je to rozebraný, tak tim šetříš dost čas)

Na 306 1.6 by spojková sada od Valea mohla stát do 5ti K a od Starline do 4K ... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to xKocour: Možná že tě trochu vystraším, ale to přesně dělá moje 406. Lehce to rachtá, když vyšlápnu spojku přestane. Někdy to rachtá míň někdy víc... Každopádně mam vyměněnu celou sadu spojky, odvzdušněná spojka a porachtává to dál. Servisák mi řekl, že už to může být jedině nějaký ložisko na hřídeli v převodovce, nedokážu to přesně popsat, ale jedině jak to opravit je vyměnit celou převodovku. Nevím co je na tom pravdy, že by to nešlo rozdělat a opravit, ale tak mi to bylo řečeno. Apropo nevěděl by někdo o nějakým servisu přes převodovky?

Nakonec to řešit nebudu, možná když si auto budu nechávat. Řadit jde normálně, spojka zabírá dobře. Jezdím s tím dál bez problému...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani, tiez si myslim ze to bude prevodovkou. totiz ked stlacis pedal spojky, tak sa roztoci spojkove lozisko a zastavi hnaci hriadel prevodovky. ked pedal pustis tak spojkove lozisko stoji a toci sa hnaci hriadel.

ja som pred nejakym casom zachytil podobny zvuk. navyse mi aj trochu tazsie radi 1, 2 stupen, trojka ide lahsie, 4,5 v pohode.

1.6, rocnik 98, 130tis km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to rachotí když nemám sešláplej pedál spojka když pedál povolím pomaleji tak to rachotí míň,mam novou komplet spojku a v servize mi řekli když jsem to šel reklamovat že je to normální dělá to asi nerovnost lamely že se to srovná a zetím po ujetí cca 3000km to dělá stále.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

to xKocour: Možná že tě trochu vystraším, ale to přesně dělá moje 406. Lehce to rachtá, když vyšlápnu spojku přestane. Někdy to rachtá míň někdy víc... Každopádně mam vyměněnu celou sadu spojky, odvzdušněná spojka a porachtává to dál. Servisák mi řekl, že už to může být jedině nějaký ložisko na hřídeli v převodovce, nedokážu to přesně popsat, ale jedině jak to opravit je vyměnit celou převodovku. Nevím co je na tom pravdy, že by to nešlo rozdělat a opravit, ale tak mi to bylo řečeno. Apropo nevěděl by někdo o nějakým servisu přes převodovky?

Nakonec to řešit nebudu, možná když si auto budu nechávat. Řadit jde normálně, spojka zabírá dobře. Jezdím s tím dál bez problému...

Servus, podobne som sa trapil predtym na mojom Daewoo Tico. Vymenil som spojkové ložisko a nič robilo to aj nadalej. Takze po prade s mechanikom som to dalej neriesil. Ale robi to na 99% spojkove lozisko hlavne na Favoritoch.

[upravil dne 5.3.07 ajven]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za rady. No, trochu mě to uklidnilo, převodovku určitě řešit nebudu. Mám to auto teprve pár měsíců (když jsem ho kupoval, samozřejmě to nedělalo) a rozhodně se nechystám vyndavat převodovku. Prostě budu jezdit, když se to vysype, holt smůla.. Spojku ale asi budu muset udělat, co myslíte? V kolika doporučíte výměnu? V Pažout Servisu mi řekli, že prej 100 tis. je akorát, jenže věřte jim. By vám nejradši vyměnili všechno, hlavně ať platíte..

Chystám se s tím otočit Norsko, cca 6000km, tak bych fakticky nerad, aby se mi to někde vysypalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Mě jde hůř řadit dvojka a je jedno zda z jedníčky nebo z trojky. Řekl bych ale, že to bude problém v oleji popř. nějaký táhlo, protože jakmile se venku oteplí nad cca. sedm stupňů, jde řadit jak po másle.

Osobně (a i podle toho co jsem si nejen tady už stačil přečíst) si myslím, že to tužší řazení je problém Pažoutů. Taky mi občas jde hůř 2, ale po tom co jsem zkusil promazat táhla řazení (zase díky radě tady z fóra) to chodí jak po másle - DOPORUČUJU.

PS: Měli jsme Mazdu, ta měla přímo v servisní knížce: \"V mrazech se může stát, že vůbec nepůjdou zařadit rychlosti\" :D Takže bych to vůůůbec neřešil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to xKocour: Táhla jsem chtěl promazat jenže nemam možnost kde zvednout auto a když jsem byl u mého \"dvorního\" mechanika tak jsem na to úplně zapomněl. Chci to ale udělat také. A s tou Mazdou taky jsem měl tento vůz a myslím, že v manuálu jsem měl něco podobného... :D

Pokud pojedeš takovou dálku nechal bych si jí alespoň vizuálně zkontrolovat. Zůstat s tím vyset někde za hranicemi, vyjde tě to několiktrát dráž a ještě zbytečný nervy a starosti.

to pgrno: Myslím, že průměr na výměnu spojky bude tak 110 - 120 tis km. Nikdy jsem ale neviděl pevně stanovený počet km. Záleží prostě na stavu té a té spojky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

to xKocour: Táhla jsem chtěl promazat jenže nemam možnost kde zvednout auto a když jsem byl u mého \"dvorního\" mechanika tak jsem na to úplně zapomněl. Chci to ale udělat také. A s tou Mazdou taky jsem měl tento vůz a myslím, že v manuálu jsem měl něco podobného... :D

Pokud pojedeš takovou dálku nechal bych si jí alespoň vizuálně zkontrolovat. Zůstat s tím vyset někde za hranicemi, vyjde tě to několiktrát dráž a ještě zbytečný nervy a starosti.

to pgrno: Myslím, že průměr na výměnu spojky bude tak 110 - 120 tis km. Nikdy jsem ale neviděl pevně stanovený počet km. Záleží prostě na stavu té a té spojky.

Já jsem to nezvedal. Nejvíc potřebovala promazat za spřáhla přímo u převodovky, je tam několik kloubů za sebou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, pánové, mam asi 1000km po výměně spojky (celá sada- Valeo prémium) A když pustím spojku na volnoběh, tak mi to taky rachtá! Většina zvuků výměnou spojky zmizela, ale tento zůstal! Občas to rachtá míň, občas víc, taky záleží na teplotě a na tom, jak rychle pustim spojku! Je to na figu!!! Někde jsem tu čet, že to bude lóžo v převodovce, že na to prej Peugeot převodovky trpí! Já to už neřešim, náhradní převodovku mam a když se to po**re tak holt vyměnim převodovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeto presne jak rikate..lozisko / loziska v prevodovce, navic spojkove lozisko by melo rachtat prave kdyz spojku zmacknete, resp. hucet, protoze v ten moment na nej jde tlaci pritlacak.

Mel jsem to same, prevodovka mi opravdu prehlusila motor, kdo ze znamych z SM slysel tak vi, ale radit slo v pohode. Jezdil jsem na to tak 3 roky, casem se to samozrejme zhorsovalo. Tedka mam pervodovku jinou a je klid.

Takze bych to videl tak, ze pokud to neni opravdu hlasite, tak to neres, v klidu si sezen casem prevodovku jinou pokud, treba az za rok a pak to pri nejake prilezitosti v servisu nech vymenit. Akorat prevodovky je hodne zajic v pytli...

Jeste bych dodal, ze v mem pripade jsem nechal prvne delat vymenu lozisek..material cca 4 klacky, prace 3. Bohuzel dle info od servisaka byly ty loziska sice uz na hrane, ale rachtalo chlavne to, ze loziska byly volne v bloku, teda to na hlavni hrideli odspojky. Vymeou lozisek, zalisovanim a zafixovanim specialnim tmelem pomohlo tak, ze po 10km ujete jizdy tam neco ruplo a rachtalo to furt stejne a ja jsem vyhodil do kanalu 7 tisic. Tot moje zkusenost...

[upravil dne 7/3/2007 rimmer]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to rimmer: To jsou cenné informace. Já už jsem se na to připravoval na příští rok, že bych to nechal dát do kupy v nějakým servisu zaměřený na převodovky, ale po tvých zkušeností se na to vybodnu a pokud to bude rachtat už opravdu hodně, řeknu mechanikovi ať sežene celou převodovku. Na kolik může vyjít použitá převodovka?

[upravil dne 7.3.07 MPavel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...