Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Pár dotazů: 309- přední náprava GTi


Dakaros

Recommended Posts

Ahoj, začal jsem zase uvažovat o přehození přední nápravy Z GTička a mám pár dotazů:

Jednak se chci zeptat, jaký je mezi nimy rozdíl? Samozřejmě, že GTi má lepší (taky dražší) ramena, jinej stabilizátor a odlišný tlumiče.

Tlumiče: Liší se od jinejch verzí pouze tím úchytem na tyčky stabilizátoru?

- zkontrolujou mi nekde tlumiče v demontovaném stavu, nebo se to dělá jen na autech?

Nápravnice: Liší se od jinejch verzí pouze v uchycení ramene a to konkrétně pouze v tom jednom úchytu (ten zadní úchyt)?

-Čistě teoreticky, kdyby stabilizátoru ze slabejch verzí nepřekážel právě ten druhý úchyt ramena na GTičkový nápravnici, dala by se jednoduše GTičková náprava (výměnou stabilu a ramen) předělat na tu normální?? (pouze teoreticky)

Nevíte, na kolik vyjde cca. nápravnice (holá, bez řízení, ramen, stabilu) z GTi na vrakovišti, nebo zda někdo nemáte nepotřebnou doma??

Ložiska v kolech: Liší se ložiska v nábojích předních a zadních kol verze GTi a slabších modelů, nebo jsou stejná?? Vím, že náboje nejsou díky jinným poloosám a možná i uložení třmenů.

Mam prostě při pohledu na origo nápravu pocity, že to přece nemuže nic vydržet a občas, když někde svištim kolem 100km/h mam strach, že rupne stabilizátor , nebo tak něco. Přece jenom ta GTi náprava je dělaná bytelneji???

Ten čas, kterej bych strávil nad výměnou mě netíží, rád se v tom vrtám a proto vím, že na slabej vyřvanej motor je to zbytečná ztráta času. Ale řikám, rád to podstoupím!

Díky za odpovědi a rady, názory a tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to šlo dát dohromady, tak bych to vzal celý, ale na díly to asi fakt neprojde! Jenak proto, že těch dílů, který bych užil asi moc nebude a druhak už teď mam kůlnu narvanou dílama, na další už prostě nemam kapacitu:grr Co s tim vlastně všechno je??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

předělával jsem nápravu na 309 TD je tam stejná jako na GTI.

Vyhodil jsem stabilizátor dal tam ten druhej .

Uřízl zadní držák kterej tam vadí a koupil ramena.

A jsou tam jiný gumy ve kterejch je stabilizátor uložen na nápravnici.

Jinak všechno zůstalo původní. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...