Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hlučná napínací kladka klínového řemene


gen.Migen

Recommended Posts

Ahoj všem

Určitě má, nebo měl někdo stejný problém jako já. Vlastním 406 z roku 96 s klimatizací, obsah 2.1TD a začala mi při startu než se auto zahřeje dost nepříjemně hlučet napínací kladka klínového řemene. Chci se zeptat, jestli se náhodou nedá vyměnit třeba jen ložisko té kladky, aby se to nemuselo měnit celý, protože to stojí cca 2600kč :( No a když už jsme u toho, jakým způsobem se to demontuje, jestli to jde zlehka nebo se musí nějak hejbat i s motorem, protože se mi tam zdá docela málo místa na vyndání. Děkuji za každou radu, Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nahodou som mal podobný problém. Ložisko sa meniť na tej kladke meniť nedá, dá sa vymeniť buď len to kolečko- kladka alebo celý systém to znamená aj s napínacou pružinou.Ja mám síce 1.9 ale výmena by mala byť podobná. Musíš dať dole klínový remeň potom vymontuješ tu kladku, má v strede torx myslím 45 a vymeniš. Potom natiahneš remeň. Kladka sa dá stlačiť na lahšie natiahnutie remeňa, Vedľa kladky je nato taký otvor na štyrhran, kde vložíš ten štyrhran a premôžeš spružinu spomínanej kladky. Veľa zdaru Miro.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky Miro...Ja už klinak dole měl a taky sem to natahoval, jen mam pocit že ta kladka sama o sobě mě snad sundat nejde..musim se na to pořadně podivat, je totiž vice druhu. Ale taky si řikam proč by nešla vyměnit jen kladka, kdybych měl ten elektronicky katalog nahradnich dilu tak by to bylo vpoho a viděl bych co a jak. Jelikož se mi posral na počitači celej disk tak nemam nic:( Ale škoda..no tak ta kladka taky nebude lacina:( To bude kolem dvojky beztak:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gen.Migen

Diky Miro...Ja už klinak dole měl a taky sem to natahoval, jen mam pocit že ta kladka sama o sobě mě snad sundat nejde..musim se na to pořadně podivat, je totiž vice druhu. Ale taky si řikam proč by nešla vyměnit jen kladka, kdybych měl ten elektronicky katalog nahradnich dilu tak by to bylo vpoho a viděl bych co a jak. Jelikož se mi posral na počitači celej disk tak nemam nic:( Ale škoda..no tak ta kladka taky nebude lacina:( To bude kolem dvojky beztak:(

Katalog si v klidu stáhni odsud:

http://www.freewebtown.com/community/index.php

vlevo dole je download archiv,tak tam je zašitej.

Cose týká kladky a tý hlučnosti...sundej řemen za pomoci čtyřhranu-díra je v držáku tej kladky.Prostě ho tam nasaď,nadzdvihni ji a řemen sundej. Pak si zatoč nejen s ní,ale se všema! kladkama co se jich to týká,a pokud nebude rachotit ani jedna/ i to je možný/ problém múže bejt v rupnutým tlumiči,kterej napínací kladku drží a tlumí, nebo v řemenici setrváku/tam je to dražší/.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bagr..diky mooooc jako. Už jsem před časem měnil rozvodovej řemen, tak vim jak to tam všechno je. Děla to určitě ta napinaci kladka, protože ma uplně vůli a když ji roztočím tak by se snad točila ještě za rok:) No a když motor jede a ja ji nějakmy zpusobem tročišku vychylim nějakym kusem dřeva tak to přestane...ale je pravda, že to muže bejt i tim tlumičem. Ale to by nedělalo takovej zvuk si myslim. Prostě jak to rano studeny nakopnu tak v tom rachta a až se to zahřeje nebo po ujeti 5 km tak to ma krasnej zvuk. Nejhorši je na tom, že když sem se snažil tu kladku vymontovat, tak bud ma zhulenej ten otvor do kteryho se strká klíč nebo nevim, ale nic mi tam nepasovalo. Každopadně diky..Prostě zatim zjištuju co a jak. Zatim mi to tak nevadi, ikdyž, když to rano startuju tak je to fakt jak traktor kuli te kladce a každej se otáči:( Zatim moc diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň. Nejdřiv musiš napsat ID a heslo/password/. Do jednoho i druhýho napiš peugeot, stránka se trochu přerovná a je to úplně vlevo dole.

Demontáž kladky je trochu na nervy ale není složitá,spíš je tam málo místa.

Sundej řemen.vyšroubuj horní šroub co drží tlumič /6,76/.Po uvolnění tohoto šroubu by měl tlumič pár milimetru klesnout do držáku altíku. Jestli bude španovat směrem ven od motoru tak má vevnitř prasklej píst, a tím je cca o 10-15 mm delší než má bejt.Teď mužeš natáčet kladku i s tlumičem volně bez odporu. Nastav si spodní šroub tlumiče /poz.76 torx/ na otvor v držáku altiku a vytoč ho ven.Tím se ti uvolní tlumič, kterej musíš vyndat, jinak kladku nevyměníš.

Pokud by se ti zdálo, že tam je málo místa, tak mužeš vyndat altík.Pak už jen vytočíš klasickej šroub / tušim 17ka klíč/ na držáku kladky a vytáhneš ji směrem k blatníku. Při montáži je největší problém nasadit ten spodní torx skrz oko na tlumiči a trefit se do držáku kladky.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji děkuji..tak sem si řikal že bude možna lepši vydělat ten altik:) To už sem jednou dělal a je to hned. Ale s tim tlumičem je to čara přez rozpočet:) No až se na to přesně podívám tak pisnu, každopadně chci vyměnit jen tu kladku, NO a kdyby byl prasklej tlumič, tak by to přeci po zahřati nepřestalo dělat ty zvuky, prostě by byl hlučnej pořád. Takhle si myslím, že se ta kladka zahřeje, roztáhne se trošičku a vymezí se tím vůle a přestane to dělat takovej hluk...Každopadně až budu mít čas tak to vymontuju a poznám to hned co s tím je...Díky zatim za dobré rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj! Mě tato kladka na stejném motoru hucčela (cvrdlikala) skoro pořád! Cca 3 týdny - nechal jsem ji vyměnit i s řemenem, a ta hloupá klada při studeném motoru cvrdliká pořád!:myslim Když se auto trochu ohřeje, je to v pořádku, nevim co tam pokazili při výměně....:myslim Ale jezdím v pohodě dál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo cvrdlikat to bych ještě bral, ale mě už to děla jako že to klepe uplně, prostě to musim vyměnit nebo počkat na leto až bude teplo a nebude to dělat:) Jo a alternator mam vyměněnej dobrej, u mě je to fakt ta kladka, ted na to nemam čas to vyměnovat. Jak auto jede tak na to kašlu, ale do budoucna to vyměnim protože nechci aby se zadřela a něco se ještě stalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...