Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406ka - nejde vypnout elektrika


X236K

Recommended Posts

Cau Panove, mam problem, se kterym si nevim rady: v 406ce nejde vypnout elektrika. Potkávací a dálkové světla jdou bez problémů zapnout i vypnout, ale obrysové světla a podsvícení v interiéru už ne. Tedy, abych byl přesný - většinou to nejde. Občas se všechno ale povede vypnout. Vrcholem byla dnešní příhoda, kdy jsem na pumpě vše vypnul (a i venku jsem pohledem zkontroloval, že vše je vypnuté). Po příchodu od kasy byla elektrika zase zapnutá. Že nejsem blbý mi akorát potvrdil spolujezdec - opravdu se to prostě zaplo samo.

Páčka je vyměněna za novou, problém přetrvává. Stalo se někomu něco podobného? Nechce se mi auto tahat na diagnostiku a nějak se v tom vrtat. Třeba do bude kravina...

BTW elektrice nerozumim, tak se na me pripadne nezlobte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akumulator mam odpojeny celou noc, jinak bych svitil... Krom toho si tak uvedomuju, ze kdyz se mi to stalo poprve, byl jsem na parkovisti u firmy. Spechal jsem, tak jsem nechal auto odemcene a svitici. Kdyz jsem se vratil (cca po 15 min), auto bylo zhasnute. Podruhe uz svitilo hodinu a zhaslo az po odpojeni akumulatoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to vypada budto na nejaky zpeceny relatko, protze vsechno je rizeny pres relatka tak se mohlo proste pouzivanim ztavit v sepnutym stavu, zjisti kde mas relatko na parkovacky a vytahni ho a promer, nebo najdi nekoho z ostravaku kdo ti s tim pomuze, jestli by to bylo tim tak jako nouzovka by stacilo to rele rozebrat (vytahnout z plastoveho krytu) a rodelit kontakty pak by to mohlo zase fungovat ale urcite poridit novy

jestli to neni relatkem tak leda prodrena izolace nekde nebo chyba ridici jednotky, nic jineho tam asi nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jakej máš model, ale pokud starší tak by jsi pod volantem měl mít toto:

#188370

Zkontroluj ty černý relátka co jsou před tou modrou a žlutou propojkou. Ty se starají o vypínání a zapínání proudu do určitých částí auta. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jedno je na přední mlhovky. To jsem tam dosazoval při jejich montáži. Se světlama jsou vlastně spřažený ty propojky místo kterejch se po výměně za relátka začnou po nastartování rozsvěcet světla. Možná bude nějaká číhošť tam. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...