Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nové stierače


Iron_Eddie

Recommended Posts

Původně zaslal: kenny456

a co tyhle: sterace Storm ? Rozdil v cene je obrovsky a kvalita? mate nekdo ty Sormy?

Měl jsem ty stormy a za měsíc jsem jel koupit ty compact Valeo :D

Rozdíl v ceně tam samozřejmně je, ale ty Stormy jsou takový jen nouzový. Dal bych je tak max na s120 ... Jsou dost odfláknutý - odpovídají tý ceně ...

Jinak ty Valeo compact jsou dobrý, ale jsou z půlky plastový, takže ...

Já je teda mám už druhej rok a spokojenost. Jen jsem do nich teď po zimě koupil nový gumičky a frčím dál. Mám totiž původní okno a je dost poškrábaný, takže nějaký nový stěrače nemají zatím cenu, než ho vyměním ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná trochu OT, ale zajímalo by mně, jak vám běhá pravý (u spolujezdce) stěrač. Myslím jeho dráhu. Je zvykem, aby pravý překmitnul až do prostoru levého, to znamená, levý kolmo podél A sloupku a pravý asi 40° doleva. Na naší 406ce ale jdou oba kolmo. Je to normální poloha??? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

jsem vždy koukal jak jsou stěrače při vypnutém stavu

:D vidíš, a tam mně je nenapadlo sledovat :D, ale včera při dešti mně při každém kmitu nutilo se podívat, jestli se zase zastaví svisle, nebo pojede, tam kam jsem byl zvyklý. Oči mi kmitaly ještě doma :aut.

2all: všiml jste si někdo kam vám běhá??

[upravil dne 23.5.07 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, tohle je blbě vyřešený u 406, ale mají to i fordi. Stěrače jdou jen do "pravýho úhlu" a tím pádem vzniká nahoře za senzorem takovej "zub" z kterýho pak stejká voda zpátky na sklo. Ze začátku jsem byl z toho nešťastnej a nechápal jsem, proč to není pořešený, jako např. u "koktávky", kde ten stěrač spolujezdce končí dráhu skoro až u stěrače řidiče, aby se to krásně překrylo (líp to má i obyč 106) ... Teď už to neřeším, protože jsou tu jiný problémy, než stěrače :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

JJ, tohle je blbě vyřešený u 406, ale mají to i fordi. Stěrače jdou jen do "pravýho úhlu" a tím pádem vzniká nahoře za senzorem takovej "zub" z kterýho pak stejká voda zpátky na sklo. Ze začátku jsem byl z toho nešťastnej a nechápal jsem, proč to není pořešený, jako např. u "koktávky", kde ten stěrač spolujezdce končí dráhu skoro až u stěrače řidiče, aby se to krásně překrylo (líp to má i obyč 106) ... Teď už to neřeším, protože jsou tu jiný problémy, než stěrače :D

Mno, takže standard, tak to nebudu řešit. :roker A toho "zubu" jsem si taky všimnul. S tou delší dráhou to má asi většina aut. U 605ky taky pomalu jede až k levému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Kmitali mi oči jako při tenise:D

Dost přesná definice, asi takhle :bojim

Původně zaslal: komisar

tak ten spolujezdcův stěrač dáti drobet výš zda-li by to pomohlo,ale já to nechal jak mám dole jsou jak se říká v lajně

No ta lajna dole je taky důležitá. Přitom by stačilo, kdyby na jejím převodu použili o fous kratší páku.

[upravil dne 23.5.07 Kdo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

tak dej kratší stěrač:potlesk

Pokud nemá čidlo AUTO stěračů, tak by ho tam dát mohl, ale já ho mám a kratší stěrač by mi ho tím pádem nesetřel a pořád by to při dešti stíralo ... :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Ahojte. O chvíľu je u mňa čas na výmenu stieračov, tak mi tu prosím napíšte vaše názory a skúsenosti či ramienkové alebo bezramienkové a aká značka, lebo výrobcovia chvíľu vyrábajú kvalitne a potom to zas flákajú atd. :myslim

Dík za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono Aerotwiny jak který...

406 new má lišty 600/550, Aerotwiny týhle dýlky existujou minimálně dva partnumbry:

3397118966 pro Volvo a

3397118996 pro P406 nebo BMW X5 (no vidíte s čím máme společný díly :aut )

Podle mně bude rozdíl právě v zakřivení banánů a proto někdo na AT nadává, jiný chválí.

Když není správně vypočítanej přítlak na sklo, konec hlavně toho delšího pak odskakuje a vrže to.

Taky když je moc velkej přítlak ramínka na střed banánu, konce nedoléhají.

Experimentoval jsem s tím rok...

BTW Godzilo - co ty to máš na e-šopu za sadu: 600/530 pod číslem Volváckých ? Zrovna jsem chtěl koupit novou sadu a ty takhle :papa

[upravil dne 4/3/11 09:38 hugo.v.r.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ale keď je ten druhý iba 530mm dlhý tak potom asi dobre nefunguje dažďový snímač, lebo originál je 550mm :myslim

Kedysi som tam dal nejaké lacné šmejdy a tiež som mal problém s dažďovým snímačom, potom som kúpil originál Valeo ramienkové (600+550) na 406,dažďovyý snimač už reagoval dobre, ale po 3 mesiacoch už vrzgali a kvalita stierania bola horšia.

Ja zaplatím za stierače aj 35 eur ale nech vydržia aspoň rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...