Jump to content
Sign in to follow this  
Driver

filtry na foto

Recommended Posts

Potřeboval bych se zeptat nějakýho zkušenýho fotografa na předsádkový filtry. Chtěl bych si koupit k Panasonicu FZ-50 polarizační filtr, UV filtr a širokoúhlou předsádku, ale zase na moje \"umělecký\" focení se mi nechce dávat takový prachy za originál od Panasonicu (např. tá široká předsádka je za cca 4500,-). Proto koukám po něčem od jiných výrobců, ale vůbec se v těch značkách nevyznám a zase bych nerad koupil jenom kus nefunkčního skla. Našel jsem např. tyhle: POLARIZAČNÍ FILTR MATIN a POLARIZAČNÍ FILTR MORA a od stejných značek mají i UV filtry. Má to cenu kupovat? Nebo poradíte něco od nějakého osvědčeného výrobce, ale levnější než origo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na digitál je UV filtr zbytečnej, odfiltrování UV složky je prováděno přímo ve foťáku. U digitálu se používá prakticky jen z důvodu ochrany objektivu před mechanickým poškozením.

Pořid si polarizák a pak je taky u digitální fotografie dobrý mít přechodový šedý filtr:super

K těm makro předsádkám, ono asi jen tak něco levnějšího neseženeš.. :bojim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predsadkovy cocky a vubec vsechny dalsi skla je nejlepe vyzkouset jeste pred koupi.. ne kazde sklo k sobe pasuje a pak muze delat slusnou neplechu v obraze.. jinak mam polarizak Marumi.. zda se mi to jako zlata stredni cesta mezi kvalitou a cenou.. asi nejlevnejsi jsou Hama.. drahe ale kvalitni pak Hoya nebo B&W (jde take o antireflexni vrstvy).. UV filtr je pak vazne spise jako ochrana coz u kompaktu je dost podstatna vec kdyz je objektiv napevno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×