Jump to content
Sign in to follow this  
jarajarda

205 1124 44KW brzdové hadičky

Recommended Posts

Mám problém- přibržďují mi přední brzdy, bude to nejspíš klasika u 205- ucpané hadičky. Kamarád mi říkal, že tam pasují z Favorita za nějakých 100Kč kus (origo Peugeot cca 600Kč kus). Máte někdo zkušenosti s touto výměnou? Není tam třeba jiný konec který by nepasoval nebo špatná délka? Ne že bych mu nevěřil, ale kámoéš kterej mi to bude dělat se na to zas moc netvářil, že originál je lepší. No víc hlav víc ví. Díky.:myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Já když šel kupovat hadice na mou 205 u nás, tak mi hodnej a ochotnej majitel obchodu tohle přímo doporučil. Na předek pasujou a na zadek taky. Zadní myslim jsou o maličko kratší, ale na autě to nebylo znát (teda aspoň na mým). Jedinej rozdíl oproti hadícím co jsem měl původně na autě byl ten, že na těch na Fávo nebyla namotaná pružina (asi chrání hadici proti prodření a hadice drží lepší tvar). A na předních nebyl takovej tvrdej kus gumy na tom konci, kde je hadice připevněná v podběhu ke kastli. Ale ta pružina šla při troše šikovnosti přemotat z těch starejch a ten kus tvrdý gumy šel přendat taky. A jelikož ta přendavaná pružina je asi z nějakýho nerezu a ten kus gumy je z kvalitního matroše, kterej se jen tak nerozsype, tak jsou hadice jako nový origošky z výroby.

Celkem jsem za ty 4 hadice tady dal 380Kč za což bych nekoupil ani jednu origo.

Když ty hadice dávaj na Fáčko, který má pořád ještě hodně lidí , tak špatný určitě nejsou a pokud je shodnej rozměr s 205 tak není co řešit.

Jinak brzdy jsou základ, kterej na autě musí 100% fungovat.

Já osobně jsem na 205 po její koupi repasl brzdovej válec, vyměnil desky kotouče a podobné věci, vyměnil brzdovku, hadice, komplet brzdový trubičky (který byly v okolí nádrže dost nadranc) a koupil i opravný sady na brzdový třmeny (takovej ten pytlík gumovejch věcí na brzdový pístky a manžetky na ty válečky co voděj třmen + vazelína)..... A brzdy jsou teď parádní...prostě šlápnu a stojím:), ale často to nezkouším abych \"neslíkl\" gumy z hliníků:):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jo tak tohle sem měl vědět tak loni protože tam mám všechno nový origo. destičky, kotouče, hadice, 2 trubičky a nový gumičky na válečkách. stálo to celkem balík.. no co hlavně že auto brzdí adekvátně výkonu :D jo a ty 185 to ještě zlrpšujou :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jen se chci ujistit, že ty brzdové hadičky z favorita pasují i na zadní kotoučovou nápravu? Mělo by to být stejné, že? A jestli jsou přední i zadní hadičky stejné, nebo musím ty z favorita koupit na zadní nápravu? Díky

[upravil dne 12/3/07 michal.doubravsky]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem se díval pod auto a brzdové hadice na zadní nápravě jsou na každé straně 2. Jedna krátká, která vede do třmenu, potom kus brzdové trubky, která vede do další hadice, která je delší. Byl jsem se ptát v obchodě na zadní hadičky na favorita a donesl mi docela krátky. Jak to teda je? Zadní z favrita pasují k tomu brzdovému třmenu a přední z favorita pasují místo těch delších? Potřeboval bych to vědět, jelikož chci v týdnu měnit zadní nápravu a chtěl bych rovnou udělat i ty hadice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to ti nepomůžu. Ta náhrada za hadice z Favorita jde u slabších modelů (nebo přesněji u těch, který maj vzadu na každý straně 1 hadici). U Gti to nejde (nevím jestli u všech), GTI má ty hadice na zadku opravdu jiný. Asi budeš muset koupit origoše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×