Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aktivace automatického zapínání světel


mares

Recommended Posts

Určitě se tady toto téma rozebíralo, ale mne to nedá, abych se nepodělil o mé poznatky.Auto používám každý den a chtěl jsem si usnadnit rozsvěcení světel po nastartování.V Peugeot servisu mne navnadili, že v 99% jde aktivovat toto rozsvěcení po napojení na diagnostiku.Bohužel já jsem majitelem toho 1% aut kde to nejde a tak mne nepomohli.Kdo by měl toto přání může vyzkoušet štěstí se svým vozidlem.Prý to nejde u vozidel dovezených ze zahraničí což já mám (Francie).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nějaká blbost. I když se mi to nezdá, tak problém s tím eventuálně být může, ale určitě to není tím, že je dovezený auto z Francie. Vím na stopro, že tuhle funkci mají auta i tam. Navíc P vyrábí úplně stejný auto do Dánska, do Francie či do ČR, akorát, že v Dánsku de na prodejnu s už aktivovanou funkcí, kdežto v ČR a ve Francii si ji musí člověk nechat aktivovat dodatečně.

Možnej problém bych viděl leda v tom, že máš verzi VAN (ale těch zase rozhodně nebylo 1 %). Je tady někdo, kdo má VAN a má přitom denní světla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem se též na to ptal,tak mě říkali v Peugeotu,že to nejde od určitého roku aktivovat,nevím jestli rok 04 nebo 05,každopádně se na to taky chystám,ale člověk co to dělá je tam do půl čtvrtý a to já taky v práci,takže až to někdy vyjde,jinak mám taky dovoz F.,zatím jsem to řešil krytkou na čidlo světel,ale co skončila někde ve větrání,tak holt ručně:(,byla statečná-držela půl roku:D,v AUTO FRANCE se na to taky koukali a řekli ,že taky funkci denních světel nemám,ještě až bude čas zkusím Peugeot,tam řekli že to jde:myslim

307 2,0HDi 110FAP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už to tu asi před půl rokem řešil. Mám od loňského dubna faceliftovanou verzi a ta jaksi může světla automaticky sepnout jen pokud má ve výbavě senzor deště. Prý na této drobnosti ve Francii již pracují. Ad přelepování senzoru. Diskutoval jsem v servisu s technikem a říkal, že to nastavit lze bez přelepování, stačí se prý pořádně kouknout do manuálu... Pěkný den...:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam dovoz z F, auto vyrobene 05/2005, ma uz CAN a nastavit to slo v servise bez problemov - technik mal notebook.

Původně zaslal: waver

Ad přelepování senzoru. Diskutoval jsem v servisu s technikem a říkal, že to nastavit lze bez přelepování, stačí se prý pořádně kouknout do manuálu... Pěkný den...:roker

svagrov znamy, ktory sa zaobera peugeotmi, tvrdi, ze sa to da aktivovat stlacenim tlacitka na konci packy s ovladanim svetiel/blinkrov. Asi to nebude vseobecne platne, a mozno to ani nie je pravda, alebo som ja pochopil nieco zle, ale za pokus to stoji...

u mna to neslo, kedze tim tlacitkom aktivujem hlasove ovladanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Aha. No, dešťovej senzor mám. Ale nastavit to prej de výhradně přes diagnostiku v servisu. Manuál sem přečetl skrz na skrz, ale o tomhle ani zmínka. A pochybuju, že by tam technik napojoval to svý nádobíčko, když by to mohl změnit jenodušej.

Já měl namysli senzor pro rozsvěc. světel, který spousta lidí přelepuje a dělá tak stále tmu a tudíž rozsvěcování... Se senzorem deště to lze opravdu jen v servisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Mares : Je to 9/02. Po nastartování se rožnou světla, ale taky podsvětlení palubky, prostředního panelu a kapličky se hned přepne na \"noční\" . Když svítí slunko, tak je na dipleje klimy a kapličky blbě vidět. Nechce se mi to furt přenastavovat ručně čudlíkem. Denní a noční režim podsvícení prý nastavit nejde.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to teda šlo. Mělo by to být tak, že světla svítí furt. Pokud je zapneš ručně, svítí i kaplička, pokud vypneš, svítí jen světla. No a pokud máš světelnej senzor, pozná auto den a noc sám a kaplička se ti podle toho sama rožíná/zhasíná.

Princip denních světel je totiž právě v tom, že ti u toho nesvítí budíky. Pokud ti budíky svítí furt, tak ti neaktivovali denní světle, ale trvalý rožnutí světel, což je rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Princip denních světel je totiž právě v tom, že ti u toho nesvítí budíky. Pokud ti budíky svítí furt, tak ti neaktivovali denní světle, ale trvalý rožnutí světel, což je rozdíl.

Ale disleje kapličky a klimy by měly v tomto případě svíti naplno ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje představa aktivace světel je taková, že po nastartování se mi rozsvítí vše jako když zapnu potkávačky.Ostatní režimy jsou zajímavé, ale ty v mé výbavě nejsou.V servisu SOME jsem můj požadavek telefonicky konzultoval . Ochotný technik mne zdělil, že od roku 05 může být problém s touto aktivací.Uvidíme až tam zajedu jak to dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prvním případě (denní světla) ne, v druhým (trvalý rozsvícení světel) jo.

Prostě u denních světel ve dne všecko svítí/je vyplý tak, jako kdyby byly vyplý světla. U trvalýho svícení má všecko parametry jako v noci. Tzn. ciferníky svítí a displeje sou míň intenzivní, tudíž na slunku hůř čitelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...