Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jaký motor je nejlepší HDI pro 406?


zacatecnik1

Recommended Posts

U 406 110 PS HDi neodchází za normálních okolností setrvák. Dá se bez problému nájet 300-400 t km. Je jinak konstrukčně řešen než třeba u 307 110PS HDi. Řemenice má průměrnou životnost 100 t km. Já osobně mám 4 roky 406 s 110PS motorem, je to vůz koupen v ČR, žádná mrtvola z dovozu, mám najeto 150 t km a kromě řemenice v 90 t km jsem neměl problem. Vůz dostává dobrou naftu, slučný zacházení, jízda za studena atd. Do servisu k nám jezdí 406 tek HDi několik desítek a je propastný rozdíl v kvalitě vozů dle jejich původu. Já bych 406 ku HDi nevyměnil, je to max. povedený, pohodlný, spolehlivý vůz a nemá konkurenci ani ve vlastních řadách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na 110 odchází setrvák,ale prej jenom rachtá a popiskuje a nevysype se uplně. Na 66 dvouhmotovej setrvák není,z toho důvodu častěji odchází řemenice(tlumič torzních kmitů). U 110 jsou častější závady s nějakýmá těma čidlama co souvisejí s řízením lopatek turba a recirkulace výfukových plynů. Já souhlasím s Oddiem. Hdi bych si už nekoupil. Problémy s vysokotlakou regulací,řemenice,napínák klíňáku,v zimě fakt netopí,často vadné relé žhavení,časté problémy se vstřiky(prý od 2001 změna vstřikovačů-kratší jehly-už se nevydírají) ale stejně ne uplně good,docela dost vysoká spotřeba-záleží na kusu. Jestli si tu vysněnou 607 koupim,tak jedinně 2.2i16V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dafe

na 110 odchází setrvák,ale prej jenom rachtá a popiskuje a nevysype se uplně. Na 66 dvouhmotovej setrvák není,z toho důvodu častěji odchází řemenice(tlumič torzních kmitů). U 110 jsou častější závady s nějakýmá těma čidlama co souvisejí s řízením lopatek turba a recirkulace výfukových plynů. Já souhlasím s Oddiem. Hdi bych si už nekoupil. Problémy s vysokotlakou regulací,řemenice,napínák klíňáku,v zimě fakt netopí,často vadné relé žhavení,časté problémy se vstřiky(prý od 2001 změna vstřikovačů-kratší jehly-už se nevydírají) ale stejně ne uplně good,docela dost vysoká spotřeba-záleží na kusu. Jestli si tu vysněnou 607 koupim,tak jedinně 2.2i16V.

Nevím, co máte proti topení. Topí normálně, voda má 90 st., i když sjíždím Červenohorské sedlo bez plynu a v mrazu (6 km klesání). Trochu klesne teplota oleje. Že by to fakt mělo elektrické dohřívání vody?:D

Ale zase HDi má spotřebu 5,4 až 5,5 - jezdím dlouhé trasy mimo dálnice.

[upravil dne 2.3.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Milhaus65

To Dafe: Kromě prvních 2 vět posledního příspěvku nemáš ani v jedné z připomínek pravdu.

406 i 607 HDi mají některé dohřev vody a všechny mají ohřev vzduchu ve výdechu do kabiny.

to že to žere je pravda a potvrdí ti to hodně majitelů např 307,to že vstřiky stojí za hovno je pravda,to že tady je každou chvíli příspěvek,že auto 80kW hdi nejede zabírá až od 3000 otáček je taky pravda(všichni zkouší odpojovat EGR a tak) stejně nepomáhá,řemenice je taky super patent na věky,čerpadla v nádrži sou taky náladová,relé žhavení a jeho upadlý nebo upálený kontakt,regulátor se tu řeší taky dost často,buď jeho zasrání kalem z paliva,nebo ztrouchnivění nebo spíš rozpadnutí gumičky v něm,taky volný silenbloky motoru který ti lomcujou s řadící pákou.Jediný co se mi na Hdi líbí je,že není za jízdy slyšet a má dlouhou pětku která je dobrá na dálnice. Jinak převažujou aspoň pro mě zápory a Hdi už si nekoupim. Nechci tady vzdvihovat Tdi. Ale co ho měl táta,tak na starej koktávce dělal spojkovou pumpu a relé žhavení(dohromady orig i s prací asi 10000Kč) a ve 270 tisících jí protiůčtem vyměnil za novou II a na tej má teď už přes 100 a nesáhnul na to. Nikdy žádnej problém s elektrikou. To mě například minulej měsíc cestou domu ze slovenska asi při 170 km/h na D1 ve stoupání z ničeho nic přestalo Hdi jet. Rosvítilo se K a nic. Chytlo to až na popátý a k svítilo do tý doby než sem natankoval. Přitom tam bylo ještě půl rezervy. Mě je to jedno,ať si každý koupí co chce,já už do toho znova nejdu. A komu se to nelíbí, ať mi ..... políbí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...