Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mozna trochu off topic, ale musim se sverit


Jogin

Recommended Posts

Dneska se me stala malem vazna nehoda a sem z toho trochu v soku!

Ted o co de! U nas v Hradci Kralove je kizovatka u fakultni nemocnie kde se krizi 4x vozovka a je rizena semafory!

Dnes jedu z kruhace od viaduktu smerem ke krizovatce kde se dale prez krizovatku blizim k mostu (dke se sleva Labe a Orlice)

A na teto krizovatce sem absolutne neslysel a ani nevydel, sanitku ktera vyjizdela k zasahu a projizdela krizovatkou. Ja sem mel zelenou pre demnou se normalne rozjeli auta ja sem teda dojizdel a na zelenou sem vjjel do krizovatky a najednou vedle me na strane ridice asi metr zabrzdila sanitka :o:bojim a i presto ze stala u me sem slysel zvukovou vystrahu slabe! :myslim Jelikoz sem ani neslysel ze nejaka sanitka prijizdi, a to sem mel pustene radio opravdu potichu! tak sem ani nestacil zabrzdit jenom v soku sem pribrzdil a kdyz sem vydel ze sanitka zabrzdila jen tak tak pokracoval sem v jizde. Timto dekuju z nejvetsi pravdepodobnosti zkusenemu ridic sanitky ktery duchaplne pre demnou zabrzdil a zarovna se mu timto omouvam a doufam ze uz se me tohle vzivote nestane!

Kdyztak naopiste nazor i spatnej i dobrej at se trochu srovnam

[upravil dne 26.2.07 Jogin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medion

hmm,tak to si měl sakra kliku.akorát mi nejde do hlavy,že si tu sanitu neslyšel...:myslim že by měl porouchanou sirénu,kdo ví... jo a mohl si to napsat do pokecu

To kdyz sem to potvrdil tak semn se chytnul za hlavu no, ze me to nenapadlo ale sem trochu v soku hele, jinak on houkal ale nebylo to slyset (strasne malo sem to slysel i kdyz stala u me) a jinak octavka vedle me brzdila jenze jak mas vedet ze nezabocuje a jeste ke vsemu nevim jestli to v hradci znas tak ta krizovatka je mrte siroka a jako kdyby sem ji slysel tak zastavim a koukam odkud to jede to je jedna vec ale druha kdyz nic neslysis a koukat tam nekde mrte do leva a jeste prez ty svodidla to akorat riskujes ze nekoho nabouras ve predu,jo podivas se tam ale stejne je tam sloup svodidla a nevidis tam tolik, jak rikam teprve ted si uvedomuju ze sem mohl bejt na sracku rozsekanej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no...sem taky napůl z Hradce a tu křižovatku znám.taky bych dopadl jako ty......když neslyšíš sanitu,tak proč by ses rozhlížel kolem sebe.mě nedávno postrčil dědek u špitálu sem ho vy*ebal že měl strach vlíst spátky do auta a jed dál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele to asi ne ale co se tyce ty hlucnosti je to dobre izolovany a sotva slysim motor a muzu rict ze i kdyz ma org. radio jen s 4 reprama pusteny na 4 ce tak neslysim kolikrat ani kdyz nekdo houka za mnou :D ale pozor hluchej nejsem byl sem nedavno na kontrole do prace a sluch mam jedna basen ani jednou sem se nesplet :D:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medion

no...sem taky napůl z Hradce a tu křižovatku znám.taky bych dopadl jako ty......když neslyšíš sanitu,tak proč by ses rozhlížel kolem sebe.mě nedávno postrčil dědek u špitálu sem ho vy*ebal že měl strach vlíst spátky do auta a jed dál

Je to tak, ale asi si pujdu udelat havarijni pojisteni protoze tohle by me hodily na hlavu hned a urcite bych mel zdemolovany auto jako prase (jestli bych to prezil) vydel sem podobny pripad ale sanitka byla rozjeta a chlap nedal prednost vjel tam a zahinuly oba v aute :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jenom,že kdysi dávno jsem se rozjížděl na křižovatce,taky na zelenou,která mi zrovna naskočila(ještě ve staré 120-ce),a před nosem mi profrčela sanita,už je to 20 roků,taky jsem ji skoro neslyšel.Po této skušenosti od té doby na křižovatce otevíram okínko,je potom více slyšet zvuky z venčí:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl podobnej zážitek loni v létě na křižovatce na Argentinský (u metra Nádr. Holešovice)- stál jsem asi třetí na světlech, všichni se rozjeli, otevřený okýnka a najednou pískaj gumy :o. Kouknu vpravo a od metra stála sanitka, řidič nevrlej, já rudej až na zadku:o:mad::mad: Rychle jsem mu uhnul a klepal jsem se ještě asi půl hodiny. Taky nebyla vůbec slyšet siréna, ale majáky blikaly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stát se může všechno. Ale vy všichni jste zastavili a nebo si přiznali chybu. Stalo se mi, že jsme jeli k zákroku se zapnutým majákem + všechna světla (mlhovky) a borec v červeném autě začal v protisměru předjíždět náklaďák s vlekem. Dopadlo to tak že naše služební Felicie se po čelním nárazu se ocitla na pravé straně,kde sebrala Favorita. Měl jsem tam vytočenou 4,takže asi 120-130 km/h. Samozřejmě auto na odpis a já se po třech dnech v nemocnici dozvěděl, že jsem hlavou rozbil sklo a že mě vyndavali z doutnajícího auta. Spolujezdec byl na tom mnohem líp. Oba jsme měli pásy. Inu Felicie je :D opravdu bezpečné auto, ale nesmí mít nehodu!:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Stát se může všechno. Ale vy všichni jste zastavili a nebo si přiznali chybu. Stalo se mi, že jsme jeli k zákroku se zapnutým majákem + všechna světla (mlhovky) a borec v červeném autě začal v protisměru předjíždět náklaďák s vlekem. Dopadlo to tak že naše služební Felicie se po čelním nárazu se ocitla na pravé straně,kde sebrala Favorita. Měl jsem tam vytočenou 4,takže asi 120-130 km/h. Samozřejmě auto na odpis a já se po třech dnech v nemocnici dozvěděl, že jsem hlavou rozbil sklo a že mě vyndavali z doutnajícího auta. Spolujezdec byl na tom mnohem líp. Oba jsme měli pásy. Inu Felicie je :D opravdu bezpečné auto, ale nesmí mít nehodu!:D:D:D

wow, a jak dopadnul viník? Si hasič nebo příslušník policie ČR, jestli se můžu zeptat :mrk

JInak naštěstí žádnou podobnou zkušenost nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud se nepletu, tak ty pokud jedeš na zelenou a sejme tě houkající sanitka, která jela na červenou, tak je to vina té houkající sanitky, protože její řidič je povinen dbát zvýšené opatrnosti a přes křižovatku, kde má červenou by měl projíždět opatrně, až když si je jist, že o něm všichni ví.

to že má majáky mu nedává právo jet jak se mu zlíbí

samozřejmě toto si zas řidiči ostatních aut nesmí vyložit jako, že na tu sanitku kašlou a pojedou si klidně dál :bojim

[upravil dne 26/2/07 zoby]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Já měl podobnej zážitek loni v létě na křižovatce na Argentinský (u metra Nádr. Holešovice)- stál jsem asi třetí na světlech, všichni se rozjeli, otevřený okýnka a najednou pískaj gumy :o. Kouknu vpravo a od metra stála sanitka, řidič nevrlej, já rudej až na zadku:o:mad::mad: Rychle jsem mu uhnul a klepal jsem se ještě asi půl hodiny. Taky nebyla vůbec slyšet siréna, ale majáky blikaly...

To je tím že jezdí rychleji než zvuk:D Moje babička vždycky říkávala \" Jezděj jako čerti\" vždycky to řekla když byly odněkud slyšet sireny. A měla pravdu. Hlavně že se nikomu nic nestalo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jogin: jeste, ze to takhle dopadlo... :nevim

zase z jineho soudku... hasici se sanitkou spechajici k autonehode...

Je to 2 proudovka, takze vsichni se radili do praveho pruhu co nejblize svodidlum, protoze hasicske auto je dost siroke, navic uprostred cesty je tramvajovy pas (snizeny? proste se na nej neda vjet...), takze opravdu museli projet ... vsichni si radili, vsichni se pousteli, az na jednoho idiota v pravem pruhu, ktery proste specha (asi 2km kolona, kvuli nehode, ktera se ani nehla!) a nepusti auto z leveho pruhu... hasici minutu troubili a pak vyskakali z auta se sekyrama a to uz se panacek rozmyslel... Pak rychle zpatky ...za hasicema stala sanita (rychla), bylo mi z toho opravdu na zvraceni, pri predstave, ze ty 2 minuty v boji o zivot je opravdu HODNE casu... :grr:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

pokud se nepletu, tak ty pokud jedeš na zelenou a sejme tě houkající sanitka, která jela na červenou, tak je to vina té houkající sanitky, protože její řidič je povinen dbát zvýšené opatrnosti a přes křižovatku, kde má červenou by měl projíždět opatrně, až když si je jist, že o něm všichni ví.

to že má majáky mu nedává právo jet jak se mu zlíbí

...

[upravil dne 26/2/07 zoby]

neznamená modrej svítící a houkající maják na autě, že se jedná o \"vozidlo s právem PŘEDNOSTI v jízdě\"??:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakou má vozidlo se zapnutým majákem (VRZ) přednost, je přesně určeno v zákoně a jakou má mít barvu (maják). Na druhou stranu ale je nutno podotknout, že modrá barva není ve dne moc vidět a to pokud jsou tam žárovky (H1). Pokud jsou majáky se stroboskopem, je to lepší. Ale nejlepší by bylo, kdyby vedle modré barvy, byla i červení. Tak jak to mají vozidla RZS. Je pravda, že se musí při vjíždění do křižovatky dbát zvýšené opatrnosti. Proto vjíždím někdy na červenou a mám tam zařazenou jedničku. Ale znáte Š Felicia 1.3 MPi, jaké jsou to \"rychlé šípy\"!:D:D:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak aby nedošlo ke zbytčným dohadům, tak sem hodím pár řádků ze zákona:

Řidič vozidla, který při plnění úkolů souvisejících s výkonem zvláštních povinností užívá zvláštního výstražného světla modré barvy,2) případně doplněného o zvláštní zvukové výstražné znamení (dále jen \"vozidlo s právem přednostní jízdy\"), není povinen dodržovat § 4 písm. c), § 5 odst. 1 písm. f), g) a h), § 6 odst. 5 a 6, § 7 odst. 1 písm. b), § 11, § 12 odst. 1, 2, 4, 5 a 6, § 13 až 17, § 18 odst. 2, 3, 4 a 8, § 19 odst. 2 a 3, § 20, § 21 odst. 2, 3 a 4, § 22, 23, § 24 odst. 3 a 4, § 25 odst. 1, 2, 3, 4, 5, § 26 odst. 3, § 27, § 28 odst. 2, 3 a 5, § 31, § 32 odst. 6, § 35, § 36 odst. 1 a 2 a § 39 odst. 4 a 5; je však povinen dbát potřebné opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.

§ 4 písm. c)

Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen řídit se světelnými, případně i doprovodnými akustickými signály, dopravními značkami, dopravními zařízeními a zařízeními pro provozní informace.

§ 22

Jízda křižovatkou

...

a ještě jedna věta:

Řidiči ostatních vozidel musí vozidlům s právem přednostní jízdy a vozidlům jimi doprovázeným umožnit bezpečný a plynulý průjezd, a jestliže je to nutné, i zastavit vozidla na takovém místě, aby jim nepřekážela. Do skupiny tvořené vozidly s právem přednostní jízdy a vozidly jimi doprovázenými se řidiči ostatních vozidel nesmějí zařazovat.

řekl bych, že je to napsaný tak, že v případě nehody se sanitkou by se těžko dokazovala vina jednoho či druhého:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tuhle krizovatku znam hodne dobre,pac tudy jezdim kazdej den do pardubic a je to velmi blba krizovatka a uz jednou se mi stalo ze tam tudy projizdela sanitka,stal jsem tedy ve smeru od pedaku,ale opravdu tez nebyla slyset!!mel si opravdu stesti!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám názor na to že pouštět by se mělo - vždyt jde o životy....na druhou stranu mi vadí když přede mnou jedou policajti a dojedou na konec stojící kolony....chvíli stojí a čekají pojede to/nepojede to a po 1 minutě ve stojící koloně spustí sirénu....všichni uhnou oni to projedou, vypnou sirenu a clovek je vidí o 500 m dál jak stojej před semaforem na červenou..... možná že kdyby tohle nebylo, tak ubyde i tech bezohledných kterí na truc neuhýbají:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...