Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

elektrické stahování oken


zafon

Recommended Posts

Ahoj kluci,mám 206 bez stahováním oken v elektrice. Chci si to tam namontovat. Má někdo s tím zkušenosti?

Váhám mezi 2 řešeními. Buď koupit za 2,5 tis. univerzální stahování, akorát mám strach, aby to nejelo moc pomalu a hlučně, protože kdysi ve feldě jsem to měl a fakt hrůza nebo skočit na vrakáč, hezky vše nafotit, jak je co pospojované a kudy se to vede a vzít to z vrakáče a pak si to podle fotek namontovat.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím,

taky jsem si montoval el. stahování. Stačí sehnat na vrakáči (já to sehnal na eBay.de) motorky i s převodem a umělým kolečkem (kde je namotané lanko) a spínač ve středové konzoli. Ve dveřích vymontuješ klikový mechanismus (3 šroubky jsou zevnitř, šlo to docela špatně), sundáš kolečko. Na nové kolečko namotáš lanko a nasadíš motorek. El. přípojení jsem řešil originálními konektory i v průchodce mezi dveřmi a karoserii (vše z vrakáče) . Ve středové konzoli nasadíš a napojíš spínač. Napojení jsem chtel řešit přes originální pin napájení oken, bohužel je neaktivní. Tak jsem to napojil fastony na pojistku v BSI, která je seplá až po otočení klíčku, raději jsem to ješte připojil přes další pojistku (pozor na to, originální spínač je podsvětlen vždy, když je přivedeni +12). Myslím, že by šla řídící jednotka nastavit na diagnostice, aby originální výstup na el. okna byl aktivní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Max.x

Zdravím,

taky jsem si montoval el. stahování. Stačí sehnat na vrakáči (já to sehnal na eBay.de) motorky i s převodem a umělým kolečkem (kde je namotané lanko) a spínač ve středové konzoli. Ve dveřích vymontuješ klikový mechanismus (3 šroubky jsou zevnitř, šlo to docela špatně), sundáš kolečko. Na nové kolečko namotáš lanko a nasadíš motorek. El. přípojení jsem řešil originálními konektory i v průchodce mezi dveřmi a karoserii (vše z vrakáče) . Ve středové konzoli nasadíš a napojíš spínač. Napojení jsem chtel řešit přes originální pin napájení oken, bohužel je neaktivní. Tak jsem to napojil fastony na pojistku v BSI, která je seplá až po otočení klíčku, raději jsem to ješte připojil přes další pojistku (pozor na to, originální spínač je podsvětlen vždy, když je přivedeni +12). Myslím, že by šla řídící jednotka nastavit na diagnostice, aby originální výstup na el. okna byl aktivní.

tý jo, chlape díky za vyčerpávající odpověď! :super

akorát si to budu muset ještě 2x přečíst, abych pochopil některé části. 6il jsem totiž podle jedoho polského návodu v tom, že stačí koupit jen ten motorek + kabeláž a to by mělo stačit, trochu jsi mě teď zarazil s tím lankem ...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

musíš sehnat motorek i s převodovkou jak je na obrázku http://img145.imageshack.us/my.php?image=zestawrozoony3xz.jpg, k tomu ještě to nažloutlé kolečko, protože puvodní klikový mechanismus ma to kolečko jiné a nepasuje na převodovku motorku. Vlastně lanka + červené objímky + ten černý díl, co drží nažloutlé kolečko, jsou díly, které zustávájí z původního mechanismu. Na tom obrázku je celý mechanismus vytahnutý ze dveří. Bohužel je tam přinýtován a já to nechtěl odvrtávat, tak jsem to musel docela komplikovaně nasazovat ve dveřích. Nejhorší bylo namotat lanko na nové kolečko. Musel jsem uvolnit lanko dole (z předchozího obrázku šedý bowden, druhý konec), aby se prodloužilo a umožnilo namotání na nové kolečko, pak jsem nasadil lanko s kolečkem i těmi červenými koncovkami. Nakonec bylo potřeba nasadit lanko dole, to jsem musel částečně vysunout kolečko a silou nasadit 2. konec šedého bowdenu.

[upravil dne 30/3/07 Max.x]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vau chlape :-) není jednodušší vzít na vrakáči pokud to půjde celé ty lyžiny a nahradit je těma původníma?zatím jsem teda ještě moc nestudoval to vymontování ... ale každopádně až se mi to povede vůbec sehnat, tak bych tě určitě ještě zkontaktoval :-), jinak je jedno z jakého roku typu 206 je ten motorek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

můžeš to koupit cely, ale myslím, že to bude o dost dražší, na vrakáčích moc dobře ví, kolik stojí originály. Já sehnal jen motory, ty pojezdy byly poškozeny z bouračky (navíc 3 dveřák) .... Další problém je odmontování původního stahování, je to vše přinýtované, odvrtávat se mě to nechtělo. Další možnost je sehnat neoriginály od autolift, je to sada i se spínači http://www.stualarm.cz/produkt/pt37-autolift-peugeot-206-predni-5-dver/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...