Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

co vam vadi nejvic-gramaticky


aka

Recommended Posts

me nejvic vadi chyby v novinach a caspoisech, mnohdy docela zasadni, protoze jak lidi prestavaji cist knizky, tak noviny jsou asi jedine co ctou (i blesk jsou noviny :D) a podle toho to pak dopada... nejvic me tam stve i/y, carky, obcas silena vetna skladba...

i kdyz zjistuji, ze jak pisu bez diakritiky, tak jsem schopen napsat nektere chyby, co by me jinak ani nenapadly.

nedavno jsem videl super exota, co psal carky ZASADNE ZA spojkou, misto pred ni.

2Hadra: jestli Ti v navodu vadi jen i/y, tak to je docela dobry :) dost casto navody vypadaji, jak kdyz je prohnali nejakym automatickym prekladacim softem, navic nebyl zrovna kvalitni.

Kdyz jsem byl na posledni vystave hracek v Praze, renomovany nemecky vyrobce modelu lokomotiv tam mel popisky k vyrobkum stylu

\"Ten model byt za 250 Kc\" \"Dostat katalog zde za dotaznik vyplnit\" a jako perla \"Factory sales 50% off\" (cesky akcni sleva) prelozene jako \"Tovarna prodej 50% sleva\", ale mozna opravdu prodavali tu tovarnu???

Chapu, ze nemcum je to jedno kdyz neumi cesky, ale ze to bylo fuk i pocetnemu ceskemu osazenstvu stanku, to me rozum nejak nebere.... Zlaty vietnamci a jejich \"kužecí tčista padesát pane\", \"to moc dobrý pane!\", \"moooc šluší\"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D já jsem tolerantní a tak hrubice radši přehlížím, přeci jen nejsme lingvistické fórum - tak nechci nikoho cepovat...i když občas je to vážně hnus, velebnosti...

V mluvě mě tahá za uši snad jen takové to \"změkčování\": Šli jsme stavět SNĚHULÁCI. Viděli jsem tam TUČŇÁCI.....brrrrr....:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Vás z Hanné

To zase me vadi slova jako \"viď!!, koukej, heleď ty.....a spoustu dalších\", ale to bude asi tim, ze u nas na Morave se takovy spojeni slov nerika... Hold to sou ty Cechy :P...

Na kolejich mame spolubydliciho, kterej je z Cech a ten z nas nekdy pekne roste :D, a kor kdyz nas slysi mluvit! (By me zajimalo, kolik slov Vam vadi na odsatvci, kterej sem tu nejak zpachtil )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...