Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

co vam vadi nejvic-gramaticky


aka

Recommended Posts

Původně zaslal: Oliver Riedel

Usla sem - to stačí,když to někdo řekne.

Přišel sem míň než ve dvě. - míň místo dřív

A pak asi klasika - v dopise věta - Zpomněl jsem si na vás....

Ale to USLA je nejhorší.

No tak ze slova USLA rostu taky, kdo tohle vymyslel.... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O češtině na fóru se raději už vyjadřovat nebudu - je neděle, poledne a k získání žaludečních vředů mi stačí pravidelné polední rozčilování se z konin, které padají z našich politiků

Sice bych chtěl, aby se zejména někteří trvale perlící přispěvatelé aspoň pokusili zamyslet nad tím, co že se jim snažili učitelé na základní škole vtlouci do hlavy (tu základku - i když to tak mnohdy nevypadá - bychom snad měli mít za sebou všichni). Tohle je asi přání z říše sci-fi, ale prosím, snažte se s tím něco provést (vždyť čeština je tak pěkná řeč - tak proč jí prznit???)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Dotaz na odborníky: \"Dýl\" nebo \"později\"? \"Zítra přijdu dýl do práce\" :mrk

Samozrejme ze pozdeji!!!! Dyl je kravina, fakt rostu, kdyz nekdo dokaze rict: \"Vsak bezte, ja prijdu dyl.\" (Viz kamarad z Policky)

Jinak mi nejake chrupki, mislym jako prafopis nejak nefadi. Taki nejsem neomilny tak to neresym. ;)

EDIT: Akorat me nekdy dokazou zvednout ze zidle na novinky.cz Jakozto profici tam nasekaji takove \"chrupki\" za ktere bych se stydel i ja...

[upravil dne 25/2/07 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, nápisy ve stylu \"Přednáška se koná déle\", ty mě fakt dostanou. Člověk je pak z toho akorát jelen. :D:myslim

Dál pak:

- nejideálnější

- to se NECHÁ udělat (použito ve smyslu \"to se dá zvládnout\")

- horní tyčka (zvláště oblíbeno u pánů Poulíčka a Tittelbacha) :D

- atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Jo, nápisy ve stylu \"Přednáška se koná déle\", ty mě fakt dostanou. Člověk je pak z toho akorát jelen. :D:myslim

Dál pak:

- nejideálnější

- to se NECHÁ udělat (použito ve smyslu \"to se dá zvládnout\")

- horní tyčka (zvláště oblíbeno u pánů Poulíčka a Tittelbacha) :D

- atd.

prednaska se kona dele? to je ale dobra blbina....pokud tim minej, ze je posunuta...

jinak doporucujutoto, je tam i povidani o nejoptimalnosti.... a nebo pro zajimavost slovnik floskuli(dvojka se mi bohuzel do ruky jeste nedostala, ale u jendicky jsem se smala docela dost:D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhé straně se ale není čemu se divit. Vždyť v dnešní době, kdy každý používá ke psaní místo papíru a tužky mobilní telefon, kde se píše bez háčků a čárek a navíc ve zkratkách. A ve škole už taky nepíšou stále každou hodinu, tak jak to bylo alespoň za mě. Tak, kde se to mají naučit?? :myslim:myslim:myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...