Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak rozběhnout DOS hru na WXP - zozšíření EMS paměti?


Jezkovi.voci

Recommended Posts

Disponuji poměrně zajímavou záležitostí - Need for Speed - Special Edition. Jenže při instalaci (instaluji verzi pro win) na mě okna řvou, že je málo paměti - jedná se o EMS paměť (říkám to dobře?) Kdysi jsem znal dosovské příkazy, jak tuto paměť rozšířit. Poradíte mi někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu tomu nerozumím - v nadpisu máš \"Jak rozběhnout DOS hru\" a v textu píšeš \"instaluji verzi pro win\".

Předpokládám ale, že pokud má málo EMS paměti, jde o DOSovskou aplikaci.

V tom případě nainstaluj DOSBox a spouštěj to v něm. Pokud si s ním nebudeš vědět rady, napiš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

JJ, DOSBOX je super emulator DOSu - u nějakých her byl jenom problem, že mi nešel zvuk ... jo, kde jsou ty časy Princů, Prehistoriků, Monkey Islandů a pod...:(

GoldenAxů, DynaBlasterů,....

Já začínal na Atari 800XE, to jsou teprve vzpomínky. Ale mám emulátor a ty nejlepsí pecky (zejména KennedyApproach) si občas zahraju. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já, leč vcelku stále postpubescent, tak jsem, co se mého počitačového života začínal na (když nepočítám tu ruskou digihru s vlkem a zajícem :D) na Commodore C64 a pak Amiga 600 -> když jsem rodiče v 94 ukecal na 486 80MHz, tak jsem byl ve třídě za mástršéfa ...:D (prodal jsem ho v roce 01 za 1000,- i s monitorem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pamatuje někdo Rambo games se dvěma joystickama?Stáli asi 1200,- na tržnicích.Nebo Liko,Subor a j. od vietkongů na takový ty žlutý kazety?Byla k tomu i pistole,střílelo se na kachny a talíře:D

Comodore64 pamatuju,pak snad byla i 128 - Oscar,Chaos engine,Total football.

To byly časy...:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pamatuji, kdyz jsme v 87 roce kupovali 40MB harddisk za tehdejsich 40.000,-- Kcs, V 92 jsem si kupoval prvni 286tku s 1MB RAM (ta RAM byla nadstandard a HDD uz nevim) a 14\" monitorem. Pred tim jsem vlastnil vyhradne Sinclairy, s nima se dalo delat veci. A ty jednojehlickove tiskarny a plotry z Merkuru :D KRASNA DOBA to byla !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

JJ, DOSBOX je super emulator DOSu - u nějakých her byl jenom problem, že mi nešel zvuk ... jo, kde jsou ty časy Princů, Prehistoriků, Monkey Islandů a pod...:(

Zvuk ti nesiel preto ze tieto stare hry bezali iba na starych zvukovych kartach typu Sound Blaster. Program WDMSound (alebo tak nejak sa volal) simuluje pod Winxp prave tento typ zvukovej karty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jezkovi.voci

tož se mi to podařilo nainstalovat. spustit, ale nejde... ani nic nehlásí. jen se spustí dos4wg, problikne a nic. asi to nesežere víc věcí, než jen xpčka... ale i tak díky za odpovědi.

Skus prave ten program WDMSound. 90% dosovskych hier nefunguje prave preto ze nevedia rozoznat zvukovku a nie preto ze si snimi XP nevie poradit. Ja som snim skoro vsetky hry spustil a nepouzil som ani DOSbox

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Neon

JJ, DOSBOX je super emulator DOSu - u nějakých her byl jenom problem, že mi nešel zvuk ... jo, kde jsou ty časy Princů, Prehistoriků, Monkey Islandů a pod...:(

GoldenAxů, DynaBlasterů,....

Já začínal na Atari 800XE, to jsou teprve vzpomínky. Ale mám emulátor a ty nejlepsí pecky (zejména KennedyApproach) si občas zahraju. :)

To já dostal za udělaný příjmačky Atari 130 XE. Mělo to oproti 800 2x větší paměť. Ještě ho mám a plně funkční..... :D

Mohl bych ho vytáhnout a zase si něco zahrát. Byli to kouzelný hry. Uměl i \"mluvit\"..... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

To já dostal za udělaný příjmačky Atari 130 XE. Mělo to oproti 800 2x větší paměť. Ještě ho mám a plně funkční..... :D

Mohl bych ho vytáhnout a zase si něco zahrát. Byli to kouzelný hry. Uměl i \"mluvit\"..... :D

Čau Ataristo! :D

Já měl to 800XE s disketovou mechanikou! (stálo to v roce 1990 cca 12500Kčs, s kazeťákem bylo o 7000 levnější).

Pokud tě zajímá ten emulátor, tak se o něm píše třeba tady: http://www.ovsem.net/software/atari800win-plus-emulace-atari-her mrkni na to a zavzpomínej. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Autoškolič Dodo

To já dostal za udělaný příjmačky Atari 130 XE. Mělo to oproti 800 2x větší paměť. Ještě ho mám a plně funkční..... :D

Mohl bych ho vytáhnout a zase si něco zahrát. Byli to kouzelný hry. Uměl i \"mluvit\"..... :D

Čau Ataristo! :D

Já měl to 800XE s disketovou mechanikou! (stálo to v roce 1990 cca 12500Kčs, s kazeťákem bylo o 7000 levnější).

Pokud tě zajímá ten emulátor, tak se o něm píše třeba tady: http://www.ovsem.net/software/atari800win-plus-emulace-atari-her mrkni na to a zavzpomínej. ;)

:D:D:D Tak to já mám smůlu. Mám jen kazeťák, ale zase s TURBEM 2000 :D:D:D. Ale jestli máš něco na disketách, tak sem s tím :o. třeba na maila :super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take patrim mezi Atari (od 800XE nebo XL.. ale XE byl ten starsi se stribrnou radou tlacitek po strane?) at uz s turbem 2000 (dokonce i v Cartridge)... kazetakem nebo diketovkou na 5.25\" diskety vcetne vychozenych joysticku hehe .. kdopak zna treba Spy vs. Spy .. nebo Quasimodo .. olympijske hry u kterych uz neznam nazev ale kde se behalo sbesilym pohybem joysticku doleva a doprava :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AKCZ

olympijske hry u kterych uz neznam nazev ale kde se behalo sbesilym pohybem joysticku doleva a doprava :D

Decathlon. :)

800XL: http://www.homecomputermuseum.de/comp/40_de.htm

130XE: http://www.homecomputermuseum.de/comp/41_de.htm

800XE vypadalo stejně - šedý plast, funkční tlačítka v horní řadě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vis ze jo Kurte? Mas recht a Atari to bylo tedy XL i vcetne te disketovky ;) Pak nasledovalo XE .. a pak uz PC XT ... PC AT od 286 pres 386sx a dx .. 486sx a mozna i DX2 ale to uz si nejsem jistej...pak uz jen Pentium od 75ti a ted AMD X2 4200+ :D

PS: Abych se chytnul aspon trochu tematu tak DOSBox me taky rozbehal kde co..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...