Jump to content
Sign in to follow this  
Radek

nafta s benzinem - prekvapeni

Recommended Posts

Poslednich 3000km jezdim na naftu, do ktere pridavam cca 8% benzinu. Benzin, asi 100litru, jsem podedil a nenapadlo me nic jineho, jak ho vyuzit nebo se ho aspon zbavit, protoze je to olovnaty special nekdy z doby, kdy odchazela ruska armada. Protoze mam obavy, aby takovato smes nebyla \"sucha\" pro cerpadlo, pridavam na nadrz pokazde tak 2 deci oleje. Motor (1,9DT) ma s touto smesi o dost klidnejsi chod. To jsem ocekaval, protoze benzinem se vlastne snizi cetanove cislo nafty. Pokles vykonu vyloucit nemuzu, ale byl by na hranici pozorovatelnosti. To same se zvysenim spotreby. Prijemne me prekvapilo, ze auto pri startovani temer nekouri a motor okamzite bezi klidne. Na cistou naftu (i kdyz jsem jednu na zkousku benzin schvalne neprilil) auto pri startovani vzdycky mocne zakouri a behem prvnich peti sekund jednou nebo dvakrat \"koplo\". Je mozna, ze mam vlastne rozstelovane cerpadlo a jeho nastaveni nahodou vyhovuje vic smesi s benzinem nez ciste nafte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

já sem do starého R11 1,6D který rachotil jako starý traktorek přidával olej do dvoutaktů. Stačilo do plné nádrže přidat 2 dcl obyč. nebo 1dcl synt. oleje a motor se sklydnil o 100% Lépe se mazalo čerpadlo a vstřiky :mrk:mrk:mrk a na ten synt. to ani nekouřilo :roker:roker:roker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamarád má 1,9 TDi a měl problém s čerpadlem (musel udělat GO). :(:(:(

Nějaký starší pán (odborník na motory TDi) mu doporučil přidávat do nafty olej M2T nebo nějaká aditiva (která přesně nevím). :myslim

Naše nafta prý totiž není moc kvalitní (objevuje se tam voda, příměsi a jiné bince). :grr

Benzin (někdy i petrák) se už i dříve přidával do nafty na zimu proti zatuhnutí (i na Sibiři). :aut

[upravil dne 24/2/07 Pinďa]

Share this post


Link to post
Share on other sites

jo jo, ze se benzin pridava v mrazech do nafaty je stara vec. vsak tu uz kolovaly tabulky s pomery benzinu a petreloje v nafte a venkovni teplotou.

ze by teda sklidneni motoru zpusoboval ten olej a ne ten benzin?

co se \"suchosti\" nafty tyce, tak ja prave odhaduju, ze rozdil mezi dobrou mastnou a spatnou suchou naftou mohl byt zhruba v te mire, jako udela 10% benzinu. Zaroven si myslim, ze v soucastnosti nafta prodavana u nas, je na tom mnohem lip, nez treba jeste v devadesatych letech.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radku, jelikoz nemas HDicko, tak by to Tvemu cerpadlu nemelo vadit. Do \"obycejnych\" dieselovych motoru se v zime lil benzin az v pomeru 1:1 a zadny olej se pridavat nemusel. Mozna to bylo ale v dobe, kdy nafta jeste mazala. Takze bych pro klid duse nalil na nadrz dve deci M2T (je urcen ke spalovani, na rozdil od motoroveho oleje).

Kaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jsou mi věci-neví někdo,jakej by byl opačný pokus-do benzinu trochu nafty?Vím,že se to tady už řešilo,když se na benzinkách místo Naturalu dostala do stojanů nafta,ale přesto-jaký by byl výsledek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a totálně zasere svíčky. Ale za mlada sme s klukama naučili jezdit na naftu dědovo odstaveného trabanta. Nejdřív nám kámoše táta sfrézoval hlavu o půl cm a dokud nevyskočila klika,tak to jezdilo jako fík.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Přidání benzínu do nafty je možné, ale nevhodné pro motory HDI.Starší konstrukce dieselových motorů to snesla, ovšem u HDI je to tak akorát si zadělat na pořádný problém.Palivo se může vylepšit přidáním aditiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×