Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

rozměry kol a pneu


Ladman

Recommended Posts

V prosinci jsem si pořídil P 406 Break 1.8 16 V, nový model, který je standardně obutý (tedy plecháče a kola 195/65 R15). Na jaro bych ale chtěl koupit letní pneu a elektrony. Stále se nemohu rozhodnout, zda koupit kola 15\" nebo 16\". Je jasný, že 16\" vypadají na autě lépe, ale zase jsou na to o něco dražší pneu a nápravy asi víc trpí. A hlavně - v techničáku jsou zapsaný pouze 15\"-ky. Je nějakej problém, nechat si udělat změnu v techničáku? A pokud ne a rozhodl bych se pro 16\"-ky, jakej byste mi doporučili rozměr pneu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Origo na 406 coupé jsou 16\" kola a pneu o rozměru 215/55 R16 (lze dát i 205/55R16-jsou užší). Tento rozměr je pořád pohodlný - u normální 406tky tomu zřejmě nebude jinak...

Na www.alubazar.cz jsou právě na prodej nové origo peugeot elektrony 16\", které jsou na coupé za 11tisíc.

Taky mám dilema, chtěl bych stávající 16tky nechat na zimních a koupit 17\" anebo 18\"... tak nevím co se mi povede sehnat... :(

jinač do techničáku lze dopsat bez problému i jiný rozměr, v tom bych neviděl problém... Zpravidla se k novým elektronům dodává tzv.typový list, díky kterému je možno elektrony nechat zapsat do TP.

takže good luck při výběru ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: @re

Origo na 406 coupé jsou 16\" kola a pneu o rozměru 215/55 R16 (lze dát i 205/55R16-jsou užší). Tento rozměr je pořád pohodlný - u normální 406tky tomu zřejmě nebude jinak...

Na www.alubazar.cz jsou právě na prodej nové origo peugeot elektrony 16\", které jsou na coupé za 11tisíc.

Taky mám dilema, chtěl bych stávající 16tky nechat na zimních a koupit 17\" anebo 18\"... tak nevím co se mi povede sehnat... :(

jinač do techničáku lze dopsat bez problému i jiný rozměr, v tom bych neviděl problém... Zpravidla se k novým elektronům dodává tzv.typový list, díky kterému je možno elektrony nechat zapsat do TP.

takže good luck při výběru ;)

Takže když bych si chtěl udělat změnu v TP už teď, kdy nová kola nemám, tak to nelze? Pouze s tím typovým listem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Ahoj, po té co v noci na toto úterý změnil můj miláček 307 SW majitele bez mého vědomí :grr

tak sháním nějaké náhradní přibližovadlo.

A asi jsem na 99% rozhodnut jít do 406 kombi HDI 80KW která se pohybuje v příznivých cenových relacích (rv2000-).

Po 307 mi zůstaly orygo pažoutí AL disky i s letňákama rozměr 205/55/16 91V půjdou dát na tu406ku???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za info, tak to je asi prodám, nevím jak by to s těmi podložkami vypadalo a hlavně zda by to bylo bezpečné.

Nebo myslíš, že by to bylo ok? Nejsem žádnej tuner :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak to bude jezdit s těmi 16\" ? Nebude to už moc tvrdý?

Ty podložky se daj normálně koupit?

A co ten rozměr, může vůbec bejt na tý 406? Někde jsem četl, že na 406 jsou snad jen 195/65/15.

Asi mám blbý otázky, ale za optání nic nedám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podložky tě budou něco stát a přinejmenším si musíš uvědomit, že v případě nehody je to stejně jako rozměr pneu a ráfků oblíbené téma pojišťoven jak se vyhnout plnění. Netvrdím, že je takhle aktivní každej pojišťovák, ale riziko to je. Osobně bych sadu prodal a koupil jinou, podle mě tě to vyjde nastejno jako kupovat nové šrouby, podložky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...