Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Řazení - rychlost a otáčky


Ferin007

Recommended Posts

Aha, to sem nevěděl (neměl sem ale na mysli stát 5 minut na parkovišti)... takže je lepší hned vyrazit.. Já jen že mi technik řikal, že jakejkoliv motor a zvlášť nafťák neni dobrý po startu hnát.. Ale asi máš pravdu ..tak ideální je lehce přidat motor

Původně zaslal: Ferin007

Tak dík.

Akorát jedna rada. HDi se právěže volnoběhem vůbec nepromazávají a nezahřívají a není je tudíž dobrý v zimě takto \"zahřívat\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se přidám do diskuze.Já bych osobně bral raději nafťáka od toho kamaráda s Picassem, než od toho co nastartuje a hned jede, i když vyjímku bych udělal u toho , co má garáž na kopci a 2 km sjezdu.

Rozhodující je, zda situace dovoluje jet se studeným nafťákem, tak aby motor nebyl zatěžovaný.Správné postřehy tu byly u v e d e n y, že se studenému autu moc nechce, důvodů pro to, je více.Když se to překoná přidáním plynu, a to je hračka, tak u studeného motoru lítají š p o n y. A že by na volnoběh HDI nemazalo, no....?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: toro

Také se přidám do diskuze.Já bych osobně bral raději nafťáka od toho kamaráda s Picassem, než od toho co nastartuje a hned jede, i když vyjímku bych udělal u toho , co má garáž na kopci a 2 km sjezdu.

Rozhodující je, zda situace dovoluje jet se studeným nafťákem, tak aby motor nebyl zatěžovaný.Správné postřehy tu byly u v e d e n y, že se studenému autu moc nechce, důvodů pro to, je více.Když se to překoná přidáním plynu, a to je hračka, tak u studeného motoru lítají š p o n y. A že by na volnoběh HDI nemazalo, no....?

to toro:

souhlasim s tebou :papa

to ferin007:

mas pravdu, ale jak napsal toro - zalezi hlavne na moznostech.....a ze by nemazalo, no....? a ver ze se i zahriva sice nerovnomerne a pomalu ale zahriva:)

[upravil dne 2.3.07 omegaalfa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

:bojim :bojim :bojim

Moderní dýzly na volnoběh nezahřeješ!!! Motoru tím nepospíváš a pak stejně vyjedeš se studeným motorem.

:bojim :bojim :bojim

Moderní diesel má naopak dohřívání vody, režim vstřikování pro zahřítí motoru, řízení dožhavování a vůbec spoustu krásných vychytávek.

Na volnoběj se ten motor zahřeje rovnoměrně, v klidu a poměrne rychle. Během 5ti minut je i zřetelně slyšet, jak se mu ulevilo, což neznamená, že je zahřátý, ale že můžete pomalo vyrazit, když není čas ho prohřát.

V dopravě jsou totiž situace, kdy musíte i se studeným motorem šlápnout podlahu a to mu nedělá dobře už vůbec.

tyhle rady a moudra mám moc rád... jako do chladiče dávat dešťovou vodu místo destilky a pod..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: toro

Také se přidám do diskuze.Já bych osobně bral raději nafťáka od toho kamaráda s Picassem, než od toho co nastartuje a hned jede, i když vyjímku bych udělal u toho , co má garáž na kopci a 2 km sjezdu.

Rozhodující je, zda situace dovoluje jet se studeným nafťákem, tak aby motor nebyl zatěžovaný.Správné postřehy tu byly u v e d e n y, že se studenému autu moc nechce, důvodů pro to, je více.Když se to překoná přidáním plynu, a to je hračka, tak u studeného motoru lítají š p o n y. A že by na volnoběh HDI nemazalo, no....?

Já mám garáž na kopci a každé ráno volně sjíždím do údolí 2 km.Motor jenom lehce udržuji v otáčkách a kloužu z kopce.Dommívám se a dle výše uvedeného příspěvku se utvrzuji, že toto je ideální situace pro studený motor.Dva kilometry nejsou až tak mnoho ,ale motor se lehce zahřeje pro další ujeté kilometry.Bohužel ne vždy je možné takto se studeným motorem vyjíždět.Auto neprodám!:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Namátkou ukázka ze zásad šetrné jízdy:

\"Nejezděte na krátké vzdálenosti

Podle automobilky Volkswagen dosahuje spotřeba paliva ihned po nastartování 30 až 40 litrů na 100 km.

Po ujetí jednoho kilometru klesá spotřeba na 20 litrů. Až po dalších čtyřech kilometrech se motor zahřeje a spotřeba se ustálí.

Proto jsou jízdy na krátké vzdálenost nešetrné. Pro motor je navíc nejlepší, když se auto po nastartování hned rozjede..\"

Takových rad najdete na netu nebo v literatuře nesčetně, všude důsledně varují před zahříváním na volnoběh!!! Tohle konkrétně bylo publikováno na auto-moto na iDNES.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když do toho studeného motoru na volnoběh naleješ těch poměrových 17 - 30 l nafty, tak se ti ohřeje stejně rychle jako za jízdy.Ono to není o ničem jiném než o spálení nafty v kamnech a vzniku tepla.Víc než další diskuze na tohle téma stačí poslouchat motor... ten ti to napoví víc než iDnes. Takový rozjezd při -10 st.C, prochladlého motoru, to je nářek.A vůbec nezáleží jestli je to koncern nebo PSA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, naštěstí, že pár týdnů už to nebude moc aktuální... Jaro se blížííííí:) Při 15-20 stupních venku už tak ledový starty nehrozej a můžem se těšit, že se naopak budeme chladit klimatizací:mrk

A naši miláčci si oddychnou...akorát pak je zas bude pálit sluníčko do kapoty:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Namátkou ukázka ze zásad šetrné jízdy:

\"Nejezděte na krátké vzdálenosti

Podle automobilky Volkswagen dosahuje spotřeba paliva ihned po nastartování 30 až 40 litrů na 100 km.

Po ujetí jednoho kilometru klesá spotřeba na 20 litrů. Až po dalších čtyřech kilometrech se motor zahřeje a spotřeba se ustálí.

Proto jsou jízdy na krátké vzdálenost nešetrné. Pro motor je navíc nejlepší, když se auto po nastartování hned rozjede..\"

Takových rad najdete na netu nebo v literatuře nesčetně, všude důsledně varují před zahříváním na volnoběh!!! Tohle konkrétně bylo publikováno na auto-moto na iDNES.

jo iDnes, tak to jo... :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Pro přečtení celé téhle diskuze jsem se dozvěděl, že

a) jezdím neekonomicky (no co, je to moje kapsa a jezdit stylem LubošeK - to bych asi chcípnul (nevydělal bych si ani na slanou vodu)

b) moje auto už musí být nutně po smrti, protože je používáno k rozvozu zboží po prodejnách - delší cesta mezi městy, po městech ale krátké pojížďky mezi obchody, vždy cca půl hodiny trvající zastávka na výběr a vyhledání zboží, tím pádem i vychladnutí motoru a přesun o několik set metrů k dalšímu obchodu.

Nechápu, jak je tedy možné, že jsem na VW T4 2,5 TDI najel 400 000 km, na DUCATU 2,8 JTD za rok 98 000 km a auto dál spolehlivě slouží, když jsem u krámů opravdu nestál a 5 minut neprohříval studený motor. Všechno totiž podle mě je hlavně v uších, pokud je motor studenej, má poněkud jiný zvuk a dokonce, jak tu bylo i popsáno, i chování (nejde tak ochotně za plynem), což dobrý řidič krásně slyší a cítí. Kdo tohle nepozná, holt nemá na řízení buňky a následný servis mu dá jasně najevo, zda motor dostával takové zacházení, jaké mu konstruktéři dali do vínku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...