Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Economy mode P206 HDi


Tyenty

Recommended Posts

Zdravim,jsem tu novej.

Potreboval bych poradit s nasledujicim.:

Mam 206 HDi 90PS 01´. Auto bylo tukly lehce na predek a ted po oprave nechce nejak jet. Nastartuju motor,chvilku bez problemu,ale pak treba chcipne. kdyz pak nastartuju tak jde vytocit jen do 2500ot/min. A kdyz jsem byl na diagnostice tak to psalo chybnou funkci cidla tlaku paliva nebo neco jako spatny tlak v palivove soustave...Bojim se s tim nekam jezdit,aby me to nekde nenechalo.:( Cas od casu tam skoci nejaky Economy mode a nic nefunguje. Taky to psalo Antipollution fault. Chybi mi taky spolujezdcovo airbag,tim to byt nemuze? Nevim,nevyznam se v tom,proto se ptam na vsechno. Peugeoty moc neznam....Mam podezreni na takovou jednu plastovou krabicku,nejaky ventil. Krabicka je pruchodici a v ni el. ventilek asi s nejakym cidlem. Konektor co k ni vede je porad vlhky.... Kdyz samovolne chcipne,tak nejde hned nastartovat.Cca az tak po 5 minutach a pak jde jen do 2500ot/min..Ale ne vzdy...Nevim si rady,jsem uplne vyrizenej....pomuze nekdo?:( Kdyby nekdo vedel,tak prosim odpoved na mail... vwena@centrum.cz Diky moc za jakoukoli pomoc.

[upravil dne 19.2.2007 Tyenty]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Múžu Ti napsat jen ohledně economy mode. Je to normální funkce BSI jednotky. Prostě po 16-20 minutách se auto a veškeré spotřebiče které jsi zapoměl vypnout uspí a nic nefunguje. Na displeji běží jen nápis economy mode. Musíš nastartovat , po vypnutí motoru máš dalších 20 min. Tato otravná funkce nejde údajně vypnout ani přes PC ve značkovém servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že jsi laik, (a že moderní motor se stejně bez diagnostiky nedá opravovat), doporučuji tento postup:

1. napiš, odkud jsi, ostatní ti pak mohou poradit rozumný servis, kam se obrátit

2. v servisu to napíchnou na diagnostiku

3. pokud diagnostika hlásí např. chyba čidla tlaku paliva, tak je potřeba toto čidlo prověřit, (konektor, kablík, případně zkusit nasadit jiné čidlo), a i dále pak postupovat systematicky

4. nalezení takového servisu a následná vzájemná důvěra je to co potřebuješ (jak to jinak říct, že mnoho servisů umí jen hodně fakturovat)

5. dokonce bych za dobrým servisem doporučoval jet i sto km.

Mám na starosti několik aut, trochu jim rozumím, ale při dnešní složitosti volím a doporučuji tento postup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...