Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

špatné brzdy u 309ky


Guest vita

Recommended Posts

Zdravím,

potřeboval bych poradit. Mám problém s brzdama u 309ky(vzadu bubny). Vepředu jsou nové destičky, vzadu je nové vše (válečky, čelisti, samostav, pruřiny). Je to odvzdušněné. Brzdí to skvěle, ale pozdě. Prostě až někde u podlahy. A zadek neblokne ani na uježděném sněhu, i když bubnové jsou slabší, možná to tak má být. Nevím, buď je to teda špatně odvzdušněné (už jsme to ale zkoušeli víckrát) nebo je něco s hlavním brzdovým válcem.

Ještě bych měl 1 dotaz. Mám neskutečně vymlácenou tu tyčku, co jde pod autem od řadící páky dále k převodovce s těma 2 kloubama. Dá se sehnat samostatně nebo se to musí měnit celé, to ústrojí. Nenašel jsem tam závity, tak nevím.

Děkuji všem za případné odpovědi. Už fakt nevím, co s tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá, že je to špatně odvzdušněné, nebo jak píšeš vadný hlavní brzdový válec. Když šlapeš na pedál je úplně tvrdý? Po odvzdušnění brzd do kříže(pravé zadní, levé přední,, levé zadní, pravé přední) zkus nastartovat motor a poté s nastarovaným motorem ještě jednou odvzdušnit. Jde při tomto postupu snadněji šlapat a je tam větší tlak. Jinak netřeba provádět s nastartovaným motorem.

Ty tyčky(táhla) k převodovce lze vyměnit samostatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pedál je tvrdý, až když tak 3krát,4krát sešlápnu, pak ztvrdne, ale ještě trošku pruží. Co by mohlo být s tím válcem? Jenom nějaké špatné seřízení nebo bude vadný? Co se na něm může pokazit?

Jo, a to táhlo, dá se koupit nový nebo jenom z vrakáčů. A vyměnil bych to sám? Dá se to nějak vycvaknout z těch kloubů?

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pedál musí být tvrdý při dobře odvzdušněných brzdách hned na první šlápnutí, takře zkusit znovu odvzdušnit, válcem to asi nebude. to táhlo já mám z vrakáče na nové jsem se neptal. vyndat a zandat to jde docela lehce. Vyměníš to sam.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...