Jump to content
Sign in to follow this  
zoby

hliníkové silentbloky místo gumových

Recommended Posts

na anglickém ebay jsem narazil na tyto silentbloky:

zadní silentblok motoru

http://cgi.ebay.co.uk/PEUGEOT-205-309-SOLID-ALUMINIUM-ENGINE-MOUNT-MI16-GTI6_W0QQitemZ280082639884QQihZ018QQcategoryZ72205QQrdZ1QQcmdZViewItem

a silentbloky zadní nápravy

http://cgi.ebay.co.uk/PEUGEOT-205-309-SOLID-REAR-BEAM-AXLE-MOUNTS-MI16-GTI6_W0QQitemZ280083771444QQihZ018QQcategoryZ72205QQrdZ1QQcmdZViewItem

Jsou hliníkové.

tak by mě zajímal váš názor, jestli jsou lepší než gumové a hlavně jak dlouho asi vydrží než gumové.

je mi celkem jasné, že toho nebudou moc tlumit, protože hliník není guma, ale zas na druhou stranu závodní silentbloky jsou taky tvrdé. a to by mi nevadilo.

spíš se bojím toho, že se ten hliník brzo omačká a celý silentblok se uvolní a přestane plnit svou funkci.

guma se sice vymačkává taky, ale jak je pružná, tak se vrací do své polohy.

co vy na to?

uvítal bych i názor nějakého strojaře ;)

díky

Share this post


Link to post
Share on other sites

No v tomhle případě tam píšou, že to je pro ty silnější benziny a hlavní účel toho \"silent-haha\"blocku je ten, aby nemlátil motor do hlavního brzdového válce. Jednu takovou úpravu jsem viděl a vhodné to je leda na závody, pokud nerad jezdíš v mixéru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevím co řešíte. Pro normální provoz není nic lepšího než klasickej silentblok. Pokud uvažuješ o tom bazmehtu z e-bay tak si radši motor rovnou přišroubuj bez silentbloků a ušetříš alespoň 30USD :papa Jinak z vlastní zkušenosti. Klasická škoda 105-130 má na zadní nápravě silentbloky ramen. Měl jsem škoda 130 s motorem 1.8GTI 8V 4 bodové vstřikování a postavené okruhové nápravy (podle typu okruhové Škody 130LA) a vzadu místo toho silentbloku bylo ložísko!!! Sice super věc co se týká sprintů, pevnosti a tuhosti nápravy, ale co čtrnáct dní jsem vařil potrhanou karoserii, protože ty rázy tlumila místo silentbloku celá karoserie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

staci dat blbe ten gumovej a uz to klepe jako svina s hlinikem si to vubec nedokazu predstavit mozna kdyz si das mezi zuby gumovej chranic tak stim bude moc jezdit;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

samozřejmě, že jsem ho nechtěl na tom ebay kupovat. nejsem blázen abych za to dal 30, ale ne dolarů, ale liber. tzn že ušetřím 60 dolarů :-)

přemýšlel že bych si je necha vysoustružit.

než o ten silen z motoru mi jde o ty na zadní nápravu.

ale ten silon je dobrý nápad...

[upravil dne 18/2/07 zoby]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Todle to slouží jenom a výhradně ne k tlumení ale k přenos sil na kastli od dílů co pracují( motor a spol) a to z jediného důvodu - zamezit dinamické prodlevě při startu. Když se pustí spojka, tak motor na silenblocích se napřed napruží na těchto silenblocích a pak teprve se síla začíná předávat na poloosy a kola. Se zadní nápravou je to samé. Je to u ní pro přesnější vedení kola. Pro kivné části podvozku se dálají unibooly - netlumené kovové klouby.

Použití je v běžným provozu asi víc než nesmysl, jedině na okruhové ježdění kde je trochu rovná trať. I tak je to s tímdle takovej jezdící vybrátor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×