Jump to content
Sign in to follow this  
zaza

drážkový řemen

Recommended Posts

chci se zeptat,jaký je postup při sundavání drážkového řemene?Jak se povoluje napínací kladka,ještě jsem to nedělal,tak aby mě nic nepřekvapilo a nescházelo,co je všechno na řemeni-řemenice,nap.kladka,altík,servo,posilovač brzd?fakt nevím:myslim:Ddíky

307 2.0HDi 110FAP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celkem jednoduché, dá se to zvládnout i shora, pokud chceš řemen třeba jen vyměnit a ne na poháněném příslušenství něco řešit (jinak sundat i kolo a plastové nadkolí). Pokud ho tam budeš vracet zpět, tak by jsi si ho měl označit, jak se otáčí, ať ho nasadíš zas stejně. A sundáš ho tak, že na tom dynamickém napínáku, jak je přišroubovaná ta plastová řemenice, tak na ten šroub si nasadíš klíč, tuším 14 (a nejlíp očkoplochý, aby nesklouznul) a zatočíš doleva (nebo nahoru, když se díváš z předku). Kladka napíná jen přes pružinu, tak ji musíš přetlačit. Dobré je, když si ten klíč prodloužíš např. nasunutím nějaké trubičky, ať máš lepší páku. No a pak na tom napínáku na pevné a pohyblivé části jsou takové kontrolní značky napnutí a pod nima otvory, do kterých zasuneš trn průměr 4mm, aby sis zajistil tu kladku v horní poloze, kdy je řemen uvolněn. No a řemen je jen na řemenici od klikovy, pak pohání klimu, altík, jednu pomocnou kladku a tu kladku napínací.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, tak. Uz treba len dodat, ze ked budes davat remen nazad, tak naposledy ho prevliekaj cez hladku kladku (tu spodnu) a nie drazkovanu. T.j. nasadid na drazkovane kladky a uistit sa ze je spravne v drazkach a potom cez tu hladku - tam uz neni co pokazit.

Ak budes menit dynamicky napinat, tak teraz sa robia aj s vacsou kladkou (ta plastova), takze stary remen bude kratky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×