Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zásterky alias lapače nečistôt


ajven

Recommended Posts

čaute dríči,

keďže som túto otázku nikde nenašiel chcem sa opýtať:

sú lapače povinné alebo nepovinné?

Mám auto dovezené z Belgicka a tie ich nemá. Na STK ale ževraj ich treba namontovať. Je to pravda?:myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na STK by měly bejt.Záleží kam na tu STK pojedeš.někde to vyžadujou a někde nad tim mávnou rukou.táta vozí zástěrky v autě v kufru a na technickej jim řekne,že je ještě nestihl přidělat a v poho to vezmou.já je taky nemám a vypadá to s něma hnusně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: Medion. Dobrej názor, že auto se zástěrkama je hnusný! Ale určitě se za ním jede ve sračkách, nemluvě teď kdy je plno štěrku, líp než za autem které veze zástěrky v kufru. Fakt dobrý, to tu ještě nebylo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco jsem, našel tak cituji:

Problematika zasteriek ma tiez zaujima - mam Focus Combi bez zasteriek. Preto som sa obratil na Ministerstvo dopravy SR s otazkou, ako sa bude vec riesit po vstupe do EU, kde zasterky nie su povinne. Tu je odpoved, myslim, ze vec sa rovnako tyka aj Ceskej republiky.

Na základe Vašej žiadosti zo dňa 12. decembra 2003 v zmysle zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov, Vám zasielame stanovisko, ktoré nám postupila sekcia cestnej dopravy.

V súčasnosti sa pripravuje nový zákon o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách, ktorý vychádza z legislatívy EÚ. Schvaľovanie technickej spôsobilosti vozidiel bude podľa smernice 70/156/EHS, ktorá nevyžaduje, aby vozidlo bolo vybavené lapačmi nečistôt. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pinďa

V súčasnosti sa pripravuje nový zákon o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách, ktorý vychádza z legislatívy EÚ. Schvaľovanie technickej spôsobilosti vozidiel bude podľa smernice 70/156/EHS, ktorá nevyžaduje, aby vozidlo bolo vybavené lapačmi nečistôt. ;)

No co dodat - jen snad, že mě to štve (zase další ústupek - podle mě prostě zástěrky JSOU důležitým bezpečnostním prvkem a to, že už nejsou předepsané, mě hněte. Až tu budou silnice s kvalitou blížící se evropským parametrům, pak třeba už plácačky nutné nebudou - pokud ale i při jízdě po dálnici mám celé čelní skol od bahna, budu proti zrušení povinných zástěrek řvát.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Pinďa

V súčasnosti sa pripravuje nový zákon o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách, ktorý vychádza z legislatívy EÚ. Schvaľovanie technickej spôsobilosti vozidiel bude podľa smernice 70/156/EHS, ktorá nevyžaduje, aby vozidlo bolo vybavené lapačmi nečistôt. ;)

No co dodat - jen snad, že mě to štve (zase další ústupek - podle mě prostě zástěrky JSOU důležitým bezpečnostním prvkem a to, že už nejsou předepsané, mě hněte. Až tu budou silnice s kvalitou blížící se evropským parametrům, pak třeba už plácačky nutné nebudou - pokud ale i při jízdě po dálnici mám celé čelní skol od bahna, budu proti zrušení povinných zástěrek řvát.)

A myslíš,že ti to řvaní bude něco platný....já myslim že ne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja je na svy 307 break mel a sundal jsem je - dal jsem si misto 195 kol 205tky a jezdi se mi lip protoze ted za mnou nejezdej nalepeny na prdeli...... ( a :rokeraz se budou dodrzovat bezpecny vzdalenosti a lidi budou dobrzdovat ty svoje feldy, tak si je zas klidne nandam i kdyz nebudou povinny)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pinďa

Něco jsem, našel tak cituji:

Problematika zasteriek ma tiez zaujima - mam Focus Combi bez zasteriek. Preto som sa obratil na Ministerstvo dopravy SR s otazkou, ako sa bude vec riesit po vstupe do EU, kde zasterky nie su povinne. Tu je odpoved, myslim, ze vec sa rovnako tyka aj Ceskej republiky.

Na základe Vašej žiadosti zo dňa 12. decembra 2003 v zmysle zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov, Vám zasielame stanovisko, ktoré nám postupila sekcia cestnej dopravy.

V súčasnosti sa pripravuje nový zákon o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách, ktorý vychádza z legislatívy EÚ. Schvaľovanie technickej spôsobilosti vozidiel bude podľa smernice 70/156/EHS, ktorá nevyžaduje, aby vozidlo bolo vybavené lapačmi nečistôt. ;)

Díky pinďa,

moc si mi pomohol.

No vidím, že sa to trochu zvrhlo na debatu okolo tých zásteriek kto je za a kto proti.

Ja osobne som si ich už kúpil a idem to nahodiť na auto lebo tiež nerád idem za autom čo ich nemá. Hlavne v kolonách na ze cste do Žiliny keď sa teraz stavia diaľnica tak je to otras na tých zablatených cestách. A šutre len tak odskakujú.:o:nevim:bojim:grr

Ja si myslím, že by sme my pežoťáci mali ísť príkladom a opatriť tie naše tátoše zásterkami až nám to tie kamineky neobíjajú tie plechy na dverách. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V CZ je to tak, že auto schválené s plácačkama je mít musí navždy, auto které bylo schválené bez nich je mít nemusí. Proto je možné, že budou vedle sebe stát 2 identická auta a jedno je mít bude (koupené nové v CZ) a druhé je mít nebude (např. IDV)

Nová auta je už nějakou dobu nemají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...