Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kontrolka STOP za jízdy


Proky

Recommended Posts

Mám dotaz co to může být za jízdy mi zničeho nic začne blikat STOP a bliká dokud nezastavim a nevypnu motor pak když nastartuju tak už dá pokoj už se mi to párktát stalo poradíte mi co to může být nebo mám jet radši na diagnostiku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Proky

Mám dotaz co to může být za jízdy mi zničeho nic začne blikat STOP a bliká dokud nezastavim a nevypnu motor pak když nastartuju tak už dá pokoj už se mi to párktát stalo poradíte mi co to může být nebo mám jet radši na diagnostiku?

NO podle toho co jsem si zjistoval ja kdysy tak diagnostika ti neukaze zadnou chybu dokud se to nerozsviti kontrolka motoru. Pokud ti ta nesviti tak jenom vyhodis penize za diagnostiku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontrolka STOP je prepojena s kontrolou tlaku oleja v motore,množstvom chladiacej kvapaliny,hladina brzd.kvapaliny,elektrtonicka kontrola brzd.systemu.

Ja myslím že ak ti začne blikať kontrolka stop počas jazdy tak maš minimalnu hladinu chladiacej kvapaliny a pri nakloneni auta sa chlad zmes dostane pod snímač minimalnej hladiny a začne blikať kontrolka STOP.

Ak začne trvale svietit treba isť do servisu.Skontruluj si hladinu chladiacej zmesi a určite ju dolej, keby to bol olej tak ti zasvieti kontrolka mazanie,keby brzdy tak bude sucasne svietit aj kontrolka brz alebo ABS,

Raz sa tiež stalo ked kolega opravoval 206 s blikaním STOP bolo nízke palubné napatie cca10V všetko vyriešila výmena baterie.

[upravil dne 13/2/07 MrVain]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě se vždy když jsem měl míň vody rozsvítila kontrolka, ale zkontroluju to a ten olej na to mám na otáčkoměru měřák, ale stejně projdu to všechno a tu baterku asi taky vyměnim už mi párkrát chcípla a mám s ní nějaký problémy tak uvidim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pookud se nepletu, tak stopka svítí pouze pokud se to přehřeje (voda) a nebo pokud se to nemaže (tlak oleje)

hladinu chladící kapaliny ukazuje jiná kontrolka a hladinu brzdové kapaliny zase jiná kontrolka.

mě občas blikla stopka, když jsem měl málo oleje, dělalo to hlavně při prudkém zatočení nebo brždění.

a jednou když jsem to přehřál...

takhle to mám na 205, ale možná je to u jiných aut jinak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 zoby:maš pravdu s tym prehrievanim vtedy to najskor začne blikať a potom zo zvysujucou teplotou vody trvale svietit aj u 206 (podla uzivatelskej priručky),pri strate tlaku oleja v motore by mala zasvietit kontrolka mazania a STOPka by mala svietit stale , ale jeden nikdy nevie ako je to u francuzov:aut

[upravil dne 14/2/07 MrVain]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkusenost je takova.......Pokud vsechny hladiny jsou OK tak bych sel po chybe na cidle, me to delalo to stejny.....Tak sem postupne odpojoval cidla a potom jsem zjistil ktery je vadny......Jedno protekalo-to s hladinou oleje, a delalo to zkrat.....sem ho vymenil stalo to 140KC....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

pookud se nepletu, tak stopka svítí pouze pokud se to přehřeje (voda) a nebo pokud se to nemaže (tlak oleje)

hladinu chladící kapaliny ukazuje jiná kontrolka a hladinu brzdové kapaliny zase jiná kontrolka.

mě občas blikla stopka, když jsem měl málo oleje, dělalo to hlavně při prudkém zatočení nebo brždění.

a jednou když jsem to přehřál...

takhle to mám na 205, ale možná je to u jiných aut jinak

A to mně zas ta STOPka svítí pokaždé, když v noci pršelo a ráno jedu. Po cca 15 km, když se všechno hezky zahřeje, STOPka svítit přestane zas až do nejbližšího nočního deště. Takže na hladiny nějaké provozní kapaliny bych to moc neodhadoval. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...