Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Repro k zesilovači do P205


Vopičí

Recommended Posts

Tak jsem si konečně koupil do auta zesík 4 x 120W RMS/ 300W Max. Po úspěšném nainstalování do auta jsem ho zapnul a zjistil, že budu muset vyměnit repro za silnější.

Vepředu to nebude problém, dám tam nějaký pořádný dvoupásmový (tuším u P205 standardně rozměr 13cm), co jinýho by tam taky šlo dát že:D.

Ale nevím co dát dozadu, určitě něco kulatýho (ovály moc nemusim), buď 16,5 nebo 20cm průměr. Ale jaký ???....2 basáky, středový nebo 3pásmový koaxiály. Žádnou sadu basák+střed+vejška+výhybka tam dát nemůžu, není tam místo protože uprostřed ze spodní strany plata mám zesík. Chci, aby to vzadu pěkně dunělo když zapnu basy a pokud je vypnu, tak aby to pěkně hrálo:D.

Bojím se, že pokud tam koupím 2 basáky, tak to sice bude dunět, ale nic víc. A pokud tam koupím koaxiály, tak nedosáhnu zase těch basů jako s basákem.

A teď jsem zvědavej co mi na to řeknete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já osobně bych asi volill bass + výšky přes dvoupásmovou vyhýbku, i když v dnešní době se už asi nevyplatí, takže třípásmovou, nikdy nevíš, kdy se bude hodit. Ale jinak jsi celkem střelec namontovat zesilovač ze spodní části plata, docela bych se bál, že ho někde vyklepu:mrk:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Supersonic

No já osobně bych asi volill bass + výšky přes dvoupásmovou vyhýbku, i když v dnešní době se už asi nevyplatí, takže třípásmovou, nikdy nevíš, kdy se bude hodit. Ale jinak jsi celkem střelec namontovat zesilovač ze spodní části plata, docela bych se bál, že ho někde vyklepu:mrk:super

Nad tím bas+vejška+výhybka jsem taky přemejšlel, ale v 205 je každej cm místa dobrej:D. Ten zesík jsem dal zespod plata proto, že to byl v kufru jedinej kus rovnýho místa a šlo to tam rychle přidělat. Na podlaze by to zabralo moc místa, na strany kufru bych musel dělat nějaký držáky a ze zadní strany sedaček je to na prd, protože by nešli sklápět. Jsem rád, že mi schvaluješ ty třípásmovky. Už jsem tak koukal co kde maj a asi tam dám dozadu 16,5 cm 100WRms/250Wmax 25-20000Hz a dopředu 13cm 70WRMS/180WMax 70-20000Hz. To by snad mohlo slušně hrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele dopředu je škoda dávat 13ky když tam půjdou dát i 16ky stačí zbastlit kroužek třeba z MDF nebo se dá koupit je to škoda když máš tak silnej zesík tomu ubírat (co to je za zesík?) pěkně využít jeho plnej výkon alespon 100rms a s tím zadkem dávat to do dveří to tam moc těch basů nenaženeš spíš bych se přikláněl k těm oválům ty ti hezky zabasujou i zahrajou a nebo bednu nějakou uzavřenku cca 25l ta se ti tam krásně vejde...jo a taky na jakou hudbu to chceš a do kolika k?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dát 16,5 repro do dveří není špatnej nápad, mrknu jestli je tam dostanu a pokud nebudu muset na auto šahat flexou, tak by to bylo docela good. Zesík je to Raveland 1200, vím že někteří o něm nemají dobré mínění, ale nechci strkat do auta zesík za 6klacků když mám cabrio do kterýho se dostane nožem každej (proto je zesík taky zespod plata). Bednu dozadu dát nemůžu, to bych pak do kufru dal tak jedině hever a lékárnu:D. Vím že ovály hrajou líp a mají lepší parametry, ale jak jsem už psal, já je nemusím, vůbec se mi nelíběj.

[upravil dne 13/2/07 Vopičí]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dopředu dej určo ty 16ky s montážní hloubkou není problém. jen zjisti jak vysokej MDF kroužek aby se ti to ještě vešlo pod tapec.... jo a s flexou to nemá nic společnýho stačí jen 4-5 dírek pro přišroubování toho kroužku někdo to lepí zdá se mi to takový...divný ale záleží to na tobě. do toho zadku i když dáš nějaký komponenty tak ti moc nezabasujou leda kickbass ale to by bylo dražší a taky by jsi musel investovat ještě něco do tlumení byl by to dost rachot. ještě si neřekl kolik do toho chceš investovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jasně to je jen na tobě kolik do toho nacpat ;) za ty peníze by mělo posloužit toto dost to lidi chválej ale osobně jsem nikdy neslyšel http://www.audioves.cz/reproduktory/165-mm/komponentni/sinus-live-sl-160.php

nebo o maličko víc a toto http://www.audioves.cz/reproduktory/165-mm/komponentni/hertz-dsk-165.php párkrát jsem slyšel a hezký, hrajou pěkně i bez zesíku :super

no možná bych ještě promyslel dát do předních komponentů o něco víc peněz a dozadu dát jen koaxy ale to je jen na tobě

......jo a taky nevím co tam máš za kabeláž aby ti to stačilo protože ty původní žilky co tam jsou natahaný jsou dobrý tak na sepnutí zesíku (co se průměru týče) samazřejmě taky nějaký napájení ale to jsi říkal, že už máš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za typ, na ty Sinus Live jsem koukal už dřív, jsou i takový vzhledově zajímavý.

Kabely jsem natahal pořádný, nehodlám to tam dávat někdy podruhý:). Máš pravdu, že ty nitky co tam jsou by asi brzo šly do kytek:D. Jinak super stránky, na těchhle jsem ještě nebyl a výběr je dam fakt velice pěknej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já teda nevím ale doufám že ten vzhled není to jediný co tě zaujmulo, důležitější je jestli budeš nadšenej i z toho zvuku.... s těma kabelama oni by nešli do kytek ale jen by se tam zbytečně projevovalo zkreslení ;) spíš ten napájecí kabel... na ten zesík doufám že jsi tam natáhl alespon nějakou 10ku nebo 12ku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě ti můžu vřele doporučit kompa od Axtonu cca 3300kč dováži je acr. mam je a hrajou super:super ted mi to spíš kazí zase rádio ale to je :xvul

se divim že se tu neobjevil mk405 ten by ti určitě doporučis skvělé repro helixe helix blue kolem 2000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Capy

se divim že se tu neobjevil mk405 ten by ti určitě doporučis skvělé repro helixe helix blue kolem 2000.

provokatére, jednak nemám ted PC a dávat bluečka na zes je jejich smrt :bojim jsou to výborné repro na rádio ale zes snesou jen tak do 40W, sice nad tím udajem ravelandu 120W by se dalo polemizovat...:aut

a hlavně jaké doporučit repro na nic moc zesík a rádio???, nic kvalitního nemá smysl páč ten zesík toho kvalitně moc nezvládne a je spíše otázka jestli to nezvládají ty repra nebo zesílením špatného zdroje signálu je z toho humus a en ani sebelepší repro nezvládne.

tím nechci říc že se musí kupovat sestavy za hříšné peníze ale že je někdy lepší koupit třeba lepší koulet lepší rádio a s větším rms a hrát kvalitněji než se tvářit kolik mám vatů ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nebylo nic ve zlém.:mrk jen odkazuji na zkušeného v této oblasti

No jo to sem si neuvědomil ten sakra výkon to tedy beru zpět a asi by měly problém i ty axtoni.

Jinak mk405 svatá pravda radši investovat do kvalitního rádia.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Capy

to nebylo nic ve zlém.:mrk jen odkazuji na zkušeného v této oblasti

No jo to sem si neuvědomil ten sakra výkon to tedy beru zpět a asi by měly problém i ty axtoni.

Jinak mk405 svatá pravda radši investovat do kvalitního rádia.:super

jasně vpoho. ten výkon nebude tak horkej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mk405: jj s tím výkonem to bude v poho těch 120w bude při nějakejch 14,4V a to jak jsi mluvil o tom humusu tak si nemyslím že by to mělo bejt nějaký strašný je pravda že jsem toho zatím moc neslyšel ani ten raveland ale zas taková hrůza to bejt snad ani nemůže ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký kvalitní rádio :myslim:myslim, vždyť tam mám Panasonic 4x50W Cd,Mp3,Wma a tak před rokem jsem za něj dal 4kulíky, prostě žádná šunka kterou bych musel pořád přelaďovat, rádio nešumí a cd snad ještě nikdy nepřeskočilo, anténu na autě mám krátkou (tak 20 cm)....nepotřebuju dohánět špatnej příjem rádia dlouhým prutem, takže v něm chyba nebude:P. O zesíku se dá pochybovat, to mi je jasný, ale kdyby mi ho šlohli, tak mě to nebude tak mrzet (což už jsem psal i výš). Chyba je prostě v repro a ty brzo vyměním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono 4K za rádio není moc přece jen to je to hlavní co posílá signál ale nemá smysl dávat dohromady nějak kvalitativně odlišný věci.... myslím že takhle to bude hrát že budeš moooc spokojenej možná časem tě to omrzí a TUSneš :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neříkám, že 4k za rádio Panasonic je hodně, ale málo taky ne a pokud s ním přejedu celou Čr, nemusím na něj ani jednou šáhnout a ono hraje pořád tu samou stanici naprosto čistě (bez jakýhokoliv šumění a lupání), tak si myslím, že je to dobrá kvalita.

Myslím, že je to hlavně o značce. Ono ty rádia pofidérních výrobců z obchoďáků sice některý taky stojej pěknej balík, mají slot na paměťovku, usb, bluetooth, třeba i pěknej vzhled a krabici s potiskama těch nejlepších parametrů, ale když z toho má majitel vyloudit kloudnej zvuk, tak se to povede max na 500m a pak to zase začne šumět, vrčet a další....a ta velice dobrá protiotřesová mechanika, do který když vložíte cd a ono na prvním kameni přeskočí, je taky pěkně na houbelec........prostě drahej šperk.

A taky pokud má rádio 4x50W, tak může mít míň, ale nikdy nebude mít ohodně víc, protože je malejch rozměrů a potřebnou plochu na chlazení výkonovejch tranzistorů tam prostě nenajdete.

A kvality signálu se taky nebojím, jak říkám Fmstanice mi hrajou velice pěkně a mechaniky na přehrávání cd jsou dnes na vysoké (často stejné) úrovni (teda mimo těch pofidérních značek).

Podle mě, pokud si někdo koupí rádio dražší něž za 5k, tak výstupní signál vůbec o moc lepší nebude. Rádio třeba už bude mít barevnej lcd displej a o 5 čipů (který rádiu přidaj dalších 40 uživatelskejch funkcí k dobru) na plošňáku víc, ale tím to hasne.

Ale rozhodně souhlasím s tím co říká Kassos.....nemá cenu dávat dohromady věci odlišný kvality.

A taky je pravda, že časem mě to třeba přejde:D a budu prdět na nějakej výkon, hlavně když to bude hrát a já to budu slyšet.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kasos

to mk405: jj s tím výkonem to bude v poho těch 120w bude při nějakejch 14,4V a to jak jsi mluvil o tom humusu tak si nemyslím že by to mělo bejt nějaký strašný je pravda že jsem toho zatím moc neslyšel ani ten raveland ale zas taková hrůza to bejt snad ani nemůže ne?

no raweland je asi tak jeden z nejhorších ;) proto jsem nic nepsal, abych nekazil nikomu radost :nevim

jinak samozdřejmě že nemá cenu dávat moc rozdílné části sestavy, řím jen že pokud mám řekněme 10000 na vše je lepší koupit kvalitněší rádio a repra než horší rádio repra a zesík. obzvlášt pokud se kupuje něco za méně peněz.

ten výkon tam fakt nebude, troufnu si odhadnout tak polovinu. ono není moc výrobců co mají podobný výkon a stojí mnohokrát více. Docela dobře se to nechá odhadnou dle pojistky ;) když třeba vezměš nějakej lepší zesík tak při takovémhle výkonu bude mít alespon 100A pojistku, kolik má ten raveland???

rádio za 4 je celkem spodní část ale to je jedno, cena je spíše o použití kvalitních součástek spíš jak o něčem navíc

zesilovače také nejsou jen o výkonu ale také o kontrole membrány (damping faktor)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...