Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Startování za studena 2.1 td


lubos.soj

Recommended Posts

Zdravim chtěl jsem se zeptat jak vám chytá 2.1 td za studena.Já nemam problém se startem jako takovim-chytne mi to na první otočení-i když je -25 stupňů.Ale když chytne tak asi 20-30 sek. kolísaji otáčky a docela to kouří.Tak jsem se chtěl zeptat jestli vám to dělá taky?A když,tak čím by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau..Mam taky 2.1 TD a když je rano pod nulou, prostě mráz, ale i při třeba 3 stupních v plusu, tak taky nakopnu na otočeni vpoho, ale pak mi otáčky motoru také kolísají, ale asi jen 3 sekundy a pak to drží +- 900 toček za minutu. Taky nevim čim to je, někdy mi to připadá jako bych starotoval traktora:) Ale za chvilku je to vpoho a žadny kolísání a jede to jak tank.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mého vozítka (2.1 td) také při nastartování při okolní teplotě kolem 0C, motor má velmi nepravidelný chod, vrčí, chrčí, cvrdliká ale tak do minuty se to urovná. Začalo mi to dělat hlavně po výměně vstřikovacího čerpadla...možná, že by na čerpadle nějaký nastavení sytiče???:o) No co prostě diesel...pak je chod motoru úplně v pohodě....a jede jak formule:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bejt tebou, tak to neřeším tak hrr. Přečti si tohle

http://www.auto.cz/testy/peugeot-406-2-1svdt-francouzsky-mercedes.html

a maj tam celkem pravdu.I múj celkem hodnej pažout po nastartování zabruží víc nahlas,

a do deseti vteřin pěkně ztichne. Otáčky motoru po natočení jsou asi 900 - ale jednou dvakrát zakolíšou než se ustálej.

Pokud se týká dýmu - : bílej po natočení- skoro jistě jeden z žhavičú vadnej

: černej - moc nafty v prostoru nad pístem, takže asi vstřiky.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v sobotu jsem si jel pro autí:

- Vsřiky byl v pořádku, jen je šestelovali

- zhavící svíčky byly 2 nefunkční, rovou mi tam šoupli celou novou sadu 4x svíčka

Z této opravy další, doporučená:

- profylaxe ventilů, prý tam mam tolik karbonu na ventilech, že kdyby byla letos pocivá zima, už bych nestartoval

Takže jedno opravené a druhé zase v pořadí:xvul

Ale po seštelování trysek a výměny žhav. sívček auto chytá nádherně, skoro vůbec nekouří, a hlavně chod motoru je o poznání klidnější a to i když je teplý...celé se to zklidnilo:papa

Už to není takový traktůrek...naopak, si to jen tak vrní:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...