Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

satelitná navigácia


PaloLM

Recommended Posts

já sice navigaci nemám, ale raději bych volil externí navigaci (tomtom apod.) přeci jenom jde vyndat z auta a neláká tak zloděje - když tam zrovna není... :-) velký displej, čeština atd je určitě plus. Si alespoň myslím - s RT3 osobní zkušonest nemám :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čeština tam není, ale nijak mně to nevadí.

Z důvodu zlodějin je podle mně naopak lepčí právě RT3, nevím, jak by to kradli. I když by se jim to nakonec nějak povedlo, bude to nefunkční. A i když to nakonec nějak rozkódujou, stejně to bude bez map.

Ale hlavně (i s mapama) to pak už k ničemu není, do auta (jinýho) to stejně nezapojíš, lépe řečeno bez velkých dodatečných nákladů. RT3 se do Pežotů vůbec dodatečně nemontuje, musí být přizpůsobený už z výroby.

Neustále při každým vystoupení z auta oddělávat mobilní navigaci, to by mě vážně štvalo.

Navíc navigace v RT3 je do auta skvěle integrovaná, má velikej displej, ovládání u volantu, atd. Jediný minus je, že při navigování lze v přehrávači přehrávat jen CD (audio), ale MP3 lze alegantně vyřešit připojením přehrávače do audio vstupu v palubní schránce.

Hlavně větší přenosný navigace občas ze skla spadnou, navíc v případě nárazu sou pěkně nebezpečný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odporucam akekolvek PDA a software iGO 2006, podrobne mapy, pre slovakov aj Slovensko a slovencina :D predsa len prerabka na RT3 stoji daleko viac ako PDA a da sa zobrat so sebou do vrecka a hladat adresu aj peso :mrk

kedze ma to trosku aj zivi, testoval som par zariadeni s TomTomom, Garminy, takisto nejake noname navigacie, v druhom aute mam zabudovany Becker navi, vyskusal som aj RT3 a zatial vyhravalo iGO.

!!!pozor!!! obrovskym problemom pre niektore navigacie byva celne sklo 307, kto ma to determalne (fialove) ako ja, tak sa mu moze stat, ze nielenze sklo zachytava slnecne ziarenie, ale zial aj GPS signal :D mam ale odskusany kopec navi s ktorymi nie je problem. Mne sa najviac osvedcila kombinacia PDA s vysokym rozlisenim 640*480 a externy GPS prijimac s chipom SIRF, tomu nevadi ani ked je v kufri, minule mi chytil GPS signal aj vo vytahu, to ma uplne zabilo :D Asi najlepsiu cenu na PDA s vysokym rozlisenim ma momentalne bundle od Aceru n310 GPS, v baleni je PDA, ext. GPS, nabijacka do auta, normalna nabijacka, drziak PDA na sklo a plastovy drziak na iny povrch. Hlavna vyhoda PDA oproti jednoucelovym navigaciam je samozrejme okrem vyuzitia PDA ako PC moznost zvolit si program aky mi vyhovuje, ci povedzme TomTom, alebo iGO alebo hocico ine. Oproti zabudovanemu radiu povedzme RT3 uz spominana moznost zobrat do vrecka a pouzivat napr. pri turistike, samozrejmostou su rozne turisticke mapy atd.

[upravil dne 8.2.07 JarinoRS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Čeština tam není, ale nijak mně to nevadí.

Z důvodu zlodějin je podle mně naopak lepčí právě RT3, nevím, jak by to kradli. I když by se jim to nakonec nějak povedlo, bude to nefunkční. A i když to nakonec nějak rozkódujou, stejně to bude bez map.

Ale hlavně (i s mapama) to pak už k ničemu není, do auta (jinýho) to stejně nezapojíš, lépe řečeno bez velkých dodatečných nákladů. RT3 se do Pežotů vůbec dodatečně nemontuje, musí být přizpůsobený už z výroby.

Neustále při každým vystoupení z auta oddělávat mobilní navigaci, to by mě vážně štvalo.

Navíc navigace v RT3 je do auta skvěle integrovaná, má velikej displej, ovládání u volantu, atd. Jediný minus je, že při navigování lze v přehrávači přehrávat jen CD (audio), ale MP3 lze alegantně vyřešit připojením přehrávače do audio vstupu v palubní schránce.

Hlavně větší přenosný navigace občas ze skla spadnou, navíc v případě nárazu sou pěkně nebezpečný.

RT3 sa dodatocne nemontuje? ale ale, kukni si toto:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JarinoRS

predsa len prerabka na RT3 stoji daleko viac ako PDA [upravil dne 8.2.07 JarinoRS]

No to je trošku zavádějící, RT3 nemá jen funkci navigace. Samozřejmě argument \"multipoužívání\" mobilní navigace je legitimní, je na každým, aby si posoudil, zda je pro něho lepčí pořádná jednoúčelová navigace nebo univerzální, ale za cenu kompromisů (malá obrazovka, horší ovládání,....).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne, ale zakladatel sa pyta:

páni kolegovia pežoťáci, máte nejaké skúsenosti s GPS v aute?

tym nemyslel iba RT3

a prave tou malou obrazovkou by som si nebol taky isty, tie PDAcka maju obrazovky dost velke, dalsia vyhoda, vies si zmenit pomer, bud 3:4 (klasika) alebo otocenie o 90 stupnov a mas 4:3 :mrk

horsie ovladanie? v com? prave \"vytukavanie\" pismen pri RT3 mi vadilo viac ako pri dotykovom LCD na PDA, tie softy su prisposobene na pouzivanie prstov a nie stylusu, takze ovladanie je OK. Samozrejme, mat RT3 v aute zabudovane potesi, potom nemusis nic riesit, poznam to z druheho auta co mam, ale kedze diskutujuci to zrejme nebude riesit dobudovanim RT3 do auta ostavaju mu alternativy 2 (ak opomeniem vymenu autoradia za radio s NAVI nie RT3)

1. navigacia ako taka (Garmin, TomTom, Aytobe, Airis, Dynavix a kadejake neznackove kraviny predavane v retazcoch kde je problem zohnat mapy) je to zariadenie jednoucelove s Windows Core - to znamena zozerie iba mapy od vyrobcu, nemozes sa rozhodnut pre soft od ineho vyrobcu ktory by ti povedzme vyhovoval pozdejsie

2. PDA - kedze je to PC s OS Windows Mobile alebo CE das si soft aky sa ti hodi. Samozrejmostou su aj PDA s integrovanym GSM, tzn. ze tam mas aj telefon - v tomto je dobre HP alebo Fujitsu Siemens (vystrelky typu navigacia v mobile - napr. Nokia rady Nxx je naozaj velmi neohrabane, je to male a nie je dotykovy displej)

[upravil dne 9.2.07 JarinoRS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JarinoRS

jasne, ale zakladatel sa pyta:

páni kolegovia pežoťáci, máte nejaké skúsenosti s GPS v aute?

tym nemyslel iba RT3

a prave tou malou obrazovkou by som si nebol taky isty, tie PDAcka maju obrazovky dost velke, dalsia vyhoda, vies si zmenit pomer, bud 3:4 (klasika) alebo otocenie o 90 stupnov a mas 4:3 :mrk

horsie ovladanie? v com? prave \"vytukavanie\" pismen pri RT3 mi vadilo viac ako pri dotykovom LCD na PDA, tie softy su prisposobene na pouzivanie prstov a nie stylusu, takze ovladanie je OK. Samozrejme, mat RT3 v aute zabudovane potesi, potom nemusis nic riesit, poznam to z druheho auta co mam, ale kedze diskutujuci to zrejme nebude riesit dobudovanim RT3 do auta ostavaju mu alternativy 2 (ak opomeniem vymenu autoradia za radio s NAVI nie RT3)

1. navigacia ako taka (Garmin, TomTom, Aytobe, Airis, Dynavix a kadejake neznackove kraviny predavane v retazcoch kde je problem zohnat mapy) je to zariadenie jednoucelove s Windows Core - to znamena zozerie iba mapy od vyrobcu, nemozes sa rozhodnut pre soft od ineho vyrobcu ktory by ti povedzme vyhovoval pozdejsie

2. PDA - kedze je to PC s OS Windows Mobile alebo CE das si soft aky sa ti hodi. Samozrejmostou su aj PDA s integrovanym GSM, tzn. ze tam mas aj telefon - v tomto je dobre HP alebo Fujitsu Siemens (vystrelky typu navigacia v mobile - napr. Nokia rady Nxx je naozaj velmi neohrabane, je to male a nie je dotykovy displej)

[upravil dne 9.2.07 JarinoRS]

Jasan. Jenže pokud máš velkej displej, odpadá hlavní výhoda (nebo jedna z hlavních) výhod mobilní navigace - její používání při chůzi a na kole. Dokud sem RT3 dobře neznal, tak sem taky měl v plánu koupit mobilní. Teď sem ale názor změnil, navíc byl ten \"doplatek\" relativně nízkej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ani som netušil, že sa rozpúta taká zaujímavá debata o GPS navigácii. Podľa mňa Jarino RS

má asi pravdu v tom, že cenove je výhodnejšia predsa len navigácia ako taká -TomTom a pod., pretože investovať do RT3 - no neviem. Ale privítal by som porovnania medzi napr.TomTom, Garmin a ostatnými bežne používanými navigáciami, a ešte neviem význam termínu PDA - čo to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pekar:

co nam hovori Wikipedia - Personal Digital Assistant (skr. PDA), na Slovensku často nazývaný vreckový počítač. Je to prístroj, ktorý zväčša nemá klávesnicu a ovláda sa perom (stylus).

Pre PDA sa používa veľa operačných systémov. Medzi najpoužívanejšie patrí PalmOS (takéto PDA sa nazývajú Palmy) a Windows Mobile (PDA sa označujú ako Pocket PC). Vzhľadom na odlišné operačné systémy nie sú aplikácie pre tieto platformy vzájomne kompatibilné.

Takze sme sa dozvedeli, ze PDA je maly pocitac, to je vyhoda oproti jednoucelovkam ako Garmin, TomTom atd. Pozor, existuje aj software TomTom a ten ti na PDA pobezi. Vyhody PDA su jednoznacne, pocitac s Windowsom, takze s tym mozes robit v podstate vsetko, co s normalnym PC, integrovany Word, Excel, Outlook, moznost synchronizacie so stolovym PC resp. bookom, moznost internetovania, bluetooth, niektore modely maju aj mounost GSM, tzn. vlozis SIM a mas z toho telefon. Mozes na tom pozerat TV, videa, pocuvat MP3 atd...proste pocitac. A tym, ze je to pocitac, mozes spustat rozne programy, napr. navigacne - mozes mat nainstalovanych viac navigacnych softwarov. Napr. ja mam uz spominany iGO, podla mnohych testov asi najlepsi soft, takisto TomToma a aj nejake turisticke mapy. Toto na NAVIGACIACH nejde, mozes mat len soft od daneho vyrobcu a dost. Nehovoriac o pohodicke stiahnut si maily a surfovania na nete na mieste, kde je hotspot alebo ak mame model s GSM nam ide net pomocou GPRS, EDGE atd.

lukash:

ohladom PDA so vstavanym GPS som uz cosi pisal. Problem je v skle Peugeota, ktore rado pohlcuje aj GPS signal. Preto preferujem bluetoothove riesenie, tzn. PDA a externy GPS cez bluetooth. Nehovoriac o tom, ze externe GPS adaptery maju daleko lepsi vykon, o com svedci to, ze ma to zameralo aj vo vytahu, ja mam moj GPS adapter hodeny v tej malej odkladacke vlavo dole od volantu a slape perfektne, kolega ho ma hodeny v kufri a tiez super, kdezto vstavane PDA s GPS by mali mat \"vyhlad\" na oblohu.

Posledna vyhoda PDA - viete aky je rozdiel medzi hardware a software? Hardware je vsetko to, co sa neda stiahnut z netu :mrk Takze nie je problem pre setrnych cechoslovakov si akykolvek soft pre PDA \"zaobstarat\" zadarmo vratane navigacii :roker ale nic som nepovedal, pssssst :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...