Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

automaticke zamykanie po prekroceni urcitej rychlosti...da sa dat do 406?


collin

Recommended Posts

ahojte, zaujimalo by ma ci to ide nejako dodatocne namontovat alebo ci je to vobec mozne do 406, docela by sa to hodilo, som zvyknuty na sluzobnom aute to tak je, po prekroceni urcitej rychlosti cca 10km/h sa auto samo zamkne, zvonk sa neda otvorit iba zvnutra, ked trcim v zacpach a mam v kufri a na zadnych sedackach nejake cene veci by sa to zislo...diiiiiiiiiiiiik:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar borci, u 406 to lze, jde o jednu z mnoha funkcí BSI. Avšak se dost často stává, že DIAG 2000 tuto funci nabídne a dokonce i aktivuje, ale nefunguje to. Záleží totiž na typové řadě BSI, né všechny tuto funkci fyzicky umí. Zbývá jen zajet do servisu, píchnout to na DIAG a zkusit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mycTD: asi to chce si na to zvyknout, já osobně jsem si to nenechal udělat na 406. Asi by mě taky štvalo, že to dělá takovej kravál když to zamkne. Kdyby to bylo tichounký, tak je to užitečná věc a ani bys nepostřehl, že to zamklo. Má P309 a Alfa taky tak hlučnej centrál?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem nad podobným problémem přemýšlel a teoreticky jsem to domyslel, ale ještě to uvést do praxe.

Co je mou snahou:

- Pokud zastavím někde na křižovatce, tak aby byl kufr zamknutý a nikdo do něj nemohl (zadní dveře neřeším, ty mi nevadí a taky z bezpečnostních důvodů bych to nechtěl).

- Pokud zaparkuji a vypnu motor, tak aby byl kufr odemčený a po opuštění auta se zamknul sám dálkáčem.

Řešení:

Vymyslel jsem to tak, že bych to skombinoval s rozsvícením světel. Fungovalo by to tak, že při rozsvícení světel by se kufr zamknul a po zhasnutí by se odemknul. Hlavní problém asi bude jak odemknout a zamknout jenom kufr. Nevím přesně jak je to vzadu dělané, ale moje představa je připojení na drát zamykání a odemykání (nejspíš se bude připojovat napětí pouze po určitou krátkou dobu tak, aby se to stačilo zamknout / odemknout – ošetření relátky a jednoduchým elektronickým obvodem).

Co vy na to, šlo by to tak udělat nebo to na ovládání zámku zadních dveří ztroskotá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Yantschi

Leo, u mna je to tak, ze ked dialkacom zamknem auto, zamkne sa aj kufor.

Ano, dálkou se u mne kufr zamkne taky. Měl jsem namysli jen to, že nové zapojení by nemělo mít na funkci zamykání dálkou vliv + zamknutí kufru při zapnutí světel a odemknutí kufru při vypnutí světel (jenom takový doplněk, který občas zamkne nebo odemkne zámek mimo řídící jednotku a dálka vždy uvede všechny zámky do stejného stavu –zamknuto/odemknuto).

Teoreticky by to vše šlo zapojit na zadní světla a nemusely by se ani tahat dráty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ide to na všetkých čo majú multiplex. Musia Ti to spustit cez PC. A taktiež sa dá nastaviť, že pri prudkonm brzdení začnú blikať všetky blinkre...:super

Původně zaslal: collin

ahojte, zaujimalo by ma ci to ide nejako dodatocne namontovat alebo ci je to vobec mozne do 406, docela by sa to hodilo, som zvyknuty na sluzobnom aute to tak je, po prekroceni urcitej rychlosti cca 10km/h sa auto samo zamkne, zvonk sa neda otvorit iba zvnutra, ked trcim v zacpach a mam v kufri a na zadnych sedackach nejake cene veci by sa to zislo...diiiiiiiiiiiiik:)

[upravil dne 11.2.07 kadaver]

[upravil dne 11.2.07 kadaver]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám rok 98 a zamyká mi po naštartovaní cca2-5 sec. Presne povedané ked je klúč na II pozícii. Mimochodom nerobí to žiadny \"kravál\". Možno by to mal \"Harosh\" premazať nasucho nieje nič dobré.:mrk. A po tej buračke sa centrál aktivuje na odomknutie, je to nastavené z bezpečnostných dôvodov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jkmtrnava

Ja mám rok 98 a zamyká mi po naštartovaní cca2-5 sec. Presne povedané ked je klúč na II pozícii. Mimochodom nerobí to žiadny \"kravál\". Možno by to mal \"Harosh\" premazať nasucho nieje nič dobré.:mrk. A po tej buračke sa centrál aktivuje na odomknutie, je to nastavené z bezpečnostných dôvodov.

ano ano pravda pri buracke sa central aktivuje sam a odomkne vsetky dvere ak su nahodou zamknute, daco som o tomto cital (tiez som sa bal takehoto pripadu keby som nebodaj nabural v aute kde by boli vsetky dvere zamknute)a je to celom dobre poriesene len si uz nepamätam presne ako ale mozem povedat ze 100% sa dvere odomknu, inac to rozblikanie vystraznych svetiel mi funguje uz od vtedy ako som to kupil a je to perfekna vec len neviem ci to je otazka naprogramovania :myslim a to s tym zamykanim dvery juuuuhuuuu uz bezim do peugeotu aby mi to spustili lebo je to super vec(preco by sa to tak asi potom davalo do väcsiny novych aut???ze :super )len dufam ze tom pojde :aut inac dakujem za radu :super:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no s tou bourackou to asi neni tak zhavy, rozhodne bych se nebal ze zustanu v zamcenym aute, bud to dopadne tak, ze se stejne dvere otevrit nedaj pro jejich deformaci, nebo se vetsinou stejne rozbije nektere z okynek a otevrit pak auto neni taky zadnej problem, a pokud to bude nejhorsi pripad a budou vas z toho auta vystrihavat hasici, tak to otevrou jako krabicku od sardinek a nejakej zamcenej central je moc vzrusovat nebude :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...