Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolísaní otáček


GUT

Recommended Posts

Ahoj mam 406 2.0 HDI.Mám problém s kolísánim otáček.Otáčky kolísají asi tak o stovku to nedokážu přesně říct.Nevím jestli je to u dieselu normální nemám s tím žadnou skušenost.Pročítal jsem odkazi v servisu a tam se to řeší jen u benzínu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar, většinou to dělá ten regulátor na konci plynovýho lanka v motoru s tím otočným bazmekem. Ten potenciometr uvnitř je asi v háji anebo načatej. Novej stojí kolem 4500,- a na vrakáči se dá sehnat zhruba kolem 1000,- . U HDi jsou volnoběžný otáčky 850 a při zaplé klimě na volnoběhu se nepatrně zvýší a v žádným případě nesmí samovolně kolísat. Takže regulátor plynu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, podobný případ jsem řešil nedávno, mě otáčky tedy lítali až třeba k 4 500ot/min.

Je pár možností, co by to mohlo způsobovat:

- čidlo teploty, které dává info ŘJ (to by ukázala autodiagnostika - pocitvá!)

- může to být přímo v čerpadle (můj případ), vyměnil jsem ho celé (jedná se o čidla přímo v čerpadle) - také ukáže, autodiagnostika - poctivá!

- ten senzor na konci plynového lanka, udajně má v sobě 2 čidla, pokud jedno selže, pobírá to druhé, což je prý už malá pravděpodobnost, že by bylo v háji celé

Nic nevyvracím, jak jsem koupil, tak prodávám:)

Zkus si zajet do nějakého poctivého servisu, kde Ti udělají diagnostiku, možná budeš vědět víc!:)

Hodně štěstí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska byl na diagnostice taky kvůli kolísání otáček a prej byl špatnej ten potenciometr.Jenže na 406 se prej nedá objednat samostatně,ale jen s nějakou celou hlavou či co a to by stálo 10000 tak mi tam dali z 206 za 3000 a zatim to je dobrý.Tak jsem zvědavej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...