Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Záhadné vibrace


GUT

Recommended Posts

Ahoj mám 406 2.0 HDI.CHci se zeptat jestli někdo nemá skušenosti s takovim zvlaštním cukáním.Když nastartuju tak mam pocit jako kdyby mě někdo postrkoval je to nepravidelný a dělá to i po zahřátí motoru.Myslím si že by to mohl být nějaky silemblok, ale nevím který a nechci to rozhazovat nadarmo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bude spíš mechanická věc. Diagnostika zjistí hlavně problémy s elektrikou pomocí mnoha různých čidel. Nechci strašit, ale tipnul bych to na spojku-špatné seřízení anebo odchází a nepravidelně dochází ke styku lamel. Anebo nějaká mechanika kolem spojky - táhla, páky,....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: GUT

zatim ne myslíš ze by to pomohlo?

Těžko říct. Tohle je dost specifická záležitost a takhle na slepo radit je těžký a jestli diagnostika nic neukázala je to o to horší. Já bych se zkusil odrazit od toho filtru. Není to moc nákladná záležitost a co jsem tady tak různě pročítal u dieslu tak jsou citlivý na stav filtru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak i mi se dneska projevila podobná věc. Zastavil jsem na křižovatce a auto mi na volnoběh začalo vibrovat jakoby mě někdo houpal zepředu dozadu. Dělalo to při cca 850-900 otáčkách. Za jízdy se to neprojevuje, auto jede úplně normálně. Otáčky nekolísají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo přesně za jízdy v pohodě ale na volnoběh to poskakuje.nedělá mně to pořád jen někdy a za boha nemužu přít na to co s tím je.V neděli jsem napínal plynové lanko a připadá mi že se to sklidnilo je to asi blbost ale fakt to tolik necukázorovat.pořad budu pozorovat kdybys na neco přišel tak dej vědět

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to včera při cestě domů trochu pozoroval. Je to opravdu jenom občas. V pondělí jsem měnil jeden vstřik, ten se snímačem, a včera jsem si všiml, že volnoběžné otáčky mi spadly na cca 800. Předtím jsem měl cca 900-950. Nevím jestli to má vliv. Přes noc jsem zkusil odpojit baterku, ať se zresetuje jednotka a odpoledne uvidím, jestli se něco změnilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...