Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přední pružiny


Freedy

Recommended Posts

Zdravim

dneska se mi stala nemylá věc, při projíždění zatáčky mi najednou bouchla guma, naštěstí bylo okolo dost místa tak jsem to ustál. No nic dal jsem se do sundavání a zjistil jsem , že mi praskla pružina na tlumiči a rozřízla gumu. Mám 2,5Td a zatim jsem tam dal tlumič s pružinou s 2,1Td, proto bych se chtěl zeptat jestli v nich je nějakej rozdíl, hlavně v těch pružinách nebo jsou stejný a můžu to tam nechat ? Když tak jak je poznám od sebe, abych si nekoupil jinou? Díky F.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani náhodou. Nafťáci maj mnohem těžší agregáty a silnější pera. Těch pružin je v katalogu celá řada.

To Freedy: pošli mi na u2u kod motoru,rok výroby a já se ti mrknu do katalogu a porovnáme to s 2.1.

[upravil dne 9/2/07 bagr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš bodou rozdílný, na různý typ motoru se k tlumičům dávali různé pružiny. Ale jestli jsou stejný poznáš hned podle označení té pružiny.

Určitě by na sobe měli mít takové barevné značky: třeba dva červené krátké proužky vedle sebe, a nebo 4. A nebo i snad žlutý to nevím já mám červený. Tuším že někde na středu pružiny, ale už si to nepamatuji..až budu moct tak vyzjistím. Ale to už taky můžeš kouknout, jen možná bude potřeba odstranit silniční špínu :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ano i ne.

5002G1 - pouze 2.1td - 3červené nebo 2 zelené

5002G2 - pouze 2.1td - 4červene nebo 3 zelené

5002G3 - pouze 2.1td - 5červene nebo 4 zelene

5002G5 - 2.1td a též 2.5td - 1zelená + 1 červená

nebo 6 zelených

5002G6 - pouze 2.1td - 1zelená + 2červené

nebo 1červená

5002G9 - pouze 2.5td - 1zelená + 3 červené

nebo 2zelene + 1čevená

[upravil dne 9/2/07 bagr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bagr

Ani náhodou. Nafťáci maj mnohem těžší agregáty a silnější pera. Těch pružin je v katalogu celá řada.

To Freedy: pošli mi na u2u kod motoru,rok výroby a já se ti mrknu do katalogu a porovnáme to s 2.1.

[upravil dne 9/2/07 bagr]

nic proti,ale chcel by som vidiet tazsi motor od benzinoveho 3,0 v 605-ke.urcite diesel nebude tazsi.su tam male rozdiely a nech si tam dal hoc aku pruzinu zo 605 tak to az taky problem nebude.nie je to nove auto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem na to kouknul a původně tam má bejt 2 zelený + 1 červená a teď tam mám teda co bylo vidět 1 zelená + 1 červená. Tudíž musim shánět tu správnou, kdyby někdo o ní věděl, tak budu vděčnej, protože jsem se ptal po nový, ale zatim všichni prodejci maj jenom na první model do 1994 a prej tam to bylo stejný pro všechny motory, což se mi nezdá. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak po chvíli jezdění to stále neni ono pořeboval bych tu přední pružinu zřejmě origo na 2,5. Bohužel nemůžu najít nikoho kdo je prodává nový nebo aspoň starší. Jedinej kdo má pružiny je benex, ale pouze do roku 94. Nevíte někdo kde bych je moh sehnat???? Díky.:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

tak mě taky praskla pružina a také 2,5td, puvodní barevné označení 6x zelená. Prozatím mám namontovanou ze 3litru 6xžlutá.Nevíte jestly pasují rozměrově pružiny ze staršího modelu605 tj 89-94rok? mám 96 a patří tam 5008G5.

zehnal jsem je na starší model od Fi CSgermany,Lesjofors, ale uvádí že jsou na modelovou řadu89-94.

podle mě pokud pasují rozměrově tak ta od lesjoforce je ta správná protože má průměr drátu 13,75mm(původní 5008G5má také 13,75mm).A pasovat by mohly protože tlumiče jsou stejné a horní miska uložení také.

Důležitý ja aby byly obě pružiny stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...