Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatické zrcátko???


Harosh

Recommended Posts

Ahoj borci,

Mám 406 2002 2.0 HDi 80 kW a když jsem sundal vnitřní zrcátko s tím krytem pro senzor stěračů, tak tam je ještě jden nezapojenej konektor. Myslíte, že je to k utomaticky cloněnýmu zrcátku???? A nebo k čemu??? Mimochodem, někdo tady popisoval, že se to zrcátko dá sundat tahem k sobě. Přišel jsem na to, že je to kokotina. Musí se to stáhnout jakoby po skle dolů asi o jeden cm a pak vlastně spadne. Já ho samozřejmě zatáhl k sobě,(dle rady tady někde) a dokurvil jsem tu pružinu. Šlo to spravit. Díky za rady. Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Prosím Vás, to zrcátko se sundává stejně jak na novém tak starém modelu P406. Tj. částečným tahem dolů.

Mám starší model P406 2.0 16V se senzorem stěračů. Již mám domluvené to zrcátko, ale potřebuji mrknout, zda k němu vede elektrika. :roker Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čeněk: Sundává se uplně stejně jak u novýho modelu. Trochu ho posuneš tahem dolů po skle a pak spadne, chce to trochu zabrat, neboj. U starších modelů s tím obdélnikovým senzorem deště bude asi problém, viděl jsem už tři s tím senzorem a elektrika k zrcátku tam nebyla. Ale je to v podstatě jednoduchý, vedou k němu tři dráty, jeden je plus 12, druhej minus 12 a třetí je od zpátečky, jen nevím jestli přímo od spínače zpátečky nebo z BSI. Když ho ale nezapojíš (ten třetí drát), tak bude stejně fungovat, akorát ti při zařazení zpátečky to zrcátko nezesvětlá (když bude zrovna ztmavený), bude prostě jen reagovat na světlo at máš zpátečku nebo ne. Hodně úspěchů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak přátelé je to v háji, dneska jsem sundal to zrcátko a je tam jen senzor stěračů a jinak nic.

Je možné přivést těch 12V k tomu elektrochromatickýmu zrcátku z konektoru toho čidla stěračů ?

Pokud ano nemáte někdo schéma zapojení toho konektoru ?

Děkuji :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schéma nemám, ale akorát stačí najít drát na kterým se po startu objeví 12 a minus si chytneš někde na kastlu pod světýlkem. Těch dvanáct bude určitě na červeným drátu, kterej mě tam v tom svazku vede. Ale nevím jak u toho staršího senzoru, budeš muset hledat, čau.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...