Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prasklé čelní sklo


Škof

Recommended Posts

Zdravím.

Tak jsem v pátek zjistil, dík spolujezdci, že mám prasklé přední sklo. Vůbec nevím čím se to stalo, ale to už je fuk. Ani nevím kdy se mi to stalo, padž ta prasklina je přesně přes senzor za zrcátkem, takže jsem ji neviděl. A kdyby mě spolujezdkyně neupozornila tak o tom nevím doteď. Kolik vůbec stojí přední sklo na můj model...406, 2000, se senzorem deště?

Tady u nás v Ostravě jsou firmy, které nabízí výměnu zdarma z povinného ručení druhé osoby. Tak bych to asi zkusil vyřešit takhle. Máte s tím někdo zkušenost?

A ještě jedna úvaha. Myslíte, že by to šlo uhrát tak, že bych to napsal na pojistku co mám na druhé auto?...řídil třeba otec. I když to asi pojišťovna neveme co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no predni sklo pocitej asi tak 5800Kc (viz katalog Autokelly) Pojistovna neuzna zadnou pojistnou udalost mezi dvema pribuznymi, takze jedine nekdo mimo rodinu, pak se to vyresit da bez problemu, otazkou je zda mu pojistovna nesebere nejake bonusy, to by se muselo zjistit primo u nich

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zelené se senzorem deště a s okénkem na VIN stojí v Kelly 5826,- Kč.

Pokud bys měl sklo připojištěný, není co řešit, jinak na nějaký prašný cestě zastav kohokliv a namluv mu, že ti prostě kamínkem rozbil okno (neljepší je kamion nebo bus ;)).

Ferry: byls rychlejší :)

[upravil dne 5/2/2007 Dundee]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

... Pokud bys měl sklo připojištěný, není co řešit, jinak na nějaký prašný cestě zastav kohokliv a namluv mu, že ti prostě kamínkem rozbil okno (neljepší je kamion nebo bus ;)).

Ferry: byls rychlejší :)

[upravil dne 5/2/2007 Dundee]

No tohle není nejlepší řešení, ten dotyčný to popře a jsi tam kde jsi byl. Prostě pokud máš sklo pojištěný tak to máš vyřešený, akorát na pojišťovně nahlásíš pojistnou událost. Oni nezkoumají jak to bylo, prostě řekněš že jsi chytil kámen do okna. A pokud ho pojištěný nemáš tak ho asi budeš muset zaplatit ze svýho. S tou výměnou zdarma z pojištění jiné osoby nemám zkušenost, ale učitě za to budeš muset v té firmě nechat svoje nacionále a oni na tebe příště napíšou sklo pro někoho jinýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Deiver: Tak jsem měl asi neskutečný štěstí na solidní (a opravdu skutečný) viníky (2 krát) :D Poprvé to byla ženská se služební Octávií a podruhý náklaďák s přívěsem... :super

P.S.: Nejednou jsem slyšel o úspěchu při jednání s řidiči MHD (ale viníkem ani jeden autobusák nebyl).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jedna úvaha. Myslíte, že by to šlo uhrát tak, že bych to napsal na pojistku co mám na druhé auto?...řídil třeba otec. I když to asi pojišťovna neveme co?

Ahoj.

Ja som to tiež riešil cez rodinu, nebudem predsa zastavovať niekoho cudzieho na ceste. Počul som už aj o takých ľuďoch čo ťa zastavia akože si im rozbil predné sklo a čo im povieš, že nie? ALe to je fakt na drzáka! Inak urobili sme to s poistky na traktor Zetor25 :):mrk

Normálne som prišiel so švagrom na poisťovňu a nikto sa nič na viac nepýtal. Inak keď chce likvidátor do toho rýpať tak sa treba pripraviť aj na to. Musíte sa dohodnúť doma kde to presne bolo, nákres cesty, dátum, kedy sa to stalo /ráno, večer/ a niekedy sa vedia opýtať aké bolo počasie. Inak ja som s tým problém nemal. Cena na Daewoo Tico 6500Sk s robotou prišlo mi na účet po amortizácii len 5500SK zvyšok som si doplatil lebo som si dal nové sklo aj s doplnkom, hore som chcel slnečnú clonu zelenej farby.:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovíhle triky že ti někdo na silnici rozbil sklo tak to si může vymyslet kde kdo. Jde o to že si nikdo nenechá šáhnout na bonus pojistky a pokud budeš mít smůlu tak dostaneš ještě od někoho přes hubu;). A ke všemu ještě tady veřejně upozornuješ na podvod který chceš uskutečnit. :(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to citron1:

Tak mě za to zažaluj, nebo víš co!!!... můžeš mi to sklo koupit když seš tak chytrej.:super Ve chvíli kdy by se stalo něco podobného tobě, tak bys taky zkoušel jak to vyřešit co nejlíp pro tebe. A hraješ si tu na svatého.:potlesk:potlesk

Denně poslouchám v rádiu 100 reklam, kde firmy inzerujou,že zdarma vymění čelní sklo..atd.atd, a vlastně tě k podvodu navádějí...a ty mi tu kážeš. A ve výsledku na tom nejvíc vydělá právě tahle firma...já mám sklo spravené a pojišťovna platí. Za to kolik ročně nacpu do pojišťoven za pojistku už mě vůbec neirituje, že to je černota.

Jedno poučení si ale beru do příště...nechám si připojistit čelní sklo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. moznost: sezen si nakladak-ty prevazne nemaji bonusy. nejlepe nekoho znameho kdo jezdi u nejake firmy, nejlepe nekde kde vyjizdeji ze stavby na silnici-tahaji bordel a blato

2.moznost: at ti to nejaky tvuj znamy pojistovak pojisti, vydrzis to cca 3mesice (nejakou dobu po uzavreni smlouvy se nesmy sklo menit) a pak si to nechas vymenit.

Hodne stesti:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kenduch

Nemusí to být ani známý pojišťovák. Prostě chceš dodatečnou změnu v pojistce a to uděláš bez problému na pobočce své pojišťovny.

No pochybuju, že by to ten pojišťovák udělal bez prohlídky toho skla. To by tu potom nemusel prasklý sklo nikdo řešit s nějaký náklaďákem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: citron1

Takovíhle triky že ti někdo na silnici rozbil sklo tak to si může vymyslet kde kdo. Jde o to že si nikdo nenechá šáhnout na bonus pojistky a pokud budeš mít smůlu tak dostaneš ještě od někoho přes hubu;). A ke všemu ještě tady veřejně upozornuješ na podvod který chceš uskutečnit. :(:(

A kde nejčastěji se ti prosím tě rozbije přední čelní sklo u auta? Tobě třeba v kuchyni ? :myslim:myslim:myslim:D:D:D

Prosím tě, už jsem ti jednou psal, přemýšlej a řádně čti, než něco napíšeš! Jinak ti přeji mnoho šťastných kilometrů bez nehod a jiných nepříjemností.:papa:papa:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes sehnat někoho,kdo by si na sebe nechal napsat rozbití skla je velmi,velmi těžké.Jedna z možností je někdo známí,kdo má auto na lízing.Pro něj žádné bonusy ani malusy neplatí,takže to na sebe(lízingové auto)může klidně napsat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: citron1

Takovíhle triky že ti někdo na silnici rozbil sklo tak to si může vymyslet kde kdo. Jde o to že si nikdo nenechá šáhnout na bonus pojistky a pokud budeš mít smůlu tak dostaneš ještě od někoho přes hubu;). A ke všemu ještě tady veřejně upozornuješ na podvod který chceš uskutečnit. :(:(

Jakej podvod? Tebe ještě nikdo nezastavil, žes mu rozbil čelní sklo? Nikdo nedokáže potvrdit nebo vyvrátit, že kámen, kterej ti rozbil sklo byl nutně z auta jedoucího před tebou. Je to tvrzení proti tvrzení a pokud viník (ať skutečnej nebo nafingovanej) řekne, že od něj to nebylo, máš prostě smůlu a cáluješ z vlastní kapsy. Kolegovi třeba rozbil okno šutr, kterej na dálnici přiletěl z protisměru. Takovejch případů řeší pojišťovny stovky denně a žádný velký pátrání po pravosti tvrzení se nekoná (pokud nejsi \"stálým\" zákazníkem autosklo servisů). Rozbít okno může kdokoliv komukoliv a nemusí si toho bejt ani vědomej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Původně zaslal: Kenduch

Nemusí to být ani známý pojišťovák. Prostě chceš dodatečnou změnu v pojistce a to uděláš bez problému na pobočce své pojišťovny.

No pochybuju, že by to ten pojišťovák udělal bez prohlídky toho skla. To by tu potom nemusel prasklý sklo nikdo řešit s nějaký náklaďákem ...

No není to nemožné. Znám několik lidí (včetně sebe), kterým se to povedlo. Někteří pracovníci pojišťoven jsou líní se zvednout vůbec ze židle. Jiní mají sice tendence jít auto fotit atd., ale vhodně zvolená výmluva je může přesvědčit, že to není potřeba. Samozřejmě, že asi někde bude i nějaký tvrďák, kterého nic nepřesvědčí a půjde vám vyfotit celý auto.

Jo a že by se to sklo nemohlo měnit hned po připojištění sem teda neslyšel. Chce to jen možná ze slušnosti aspoň týden počkat :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: navpoint

Původně zaslal: Driver

Původně zaslal: Kenduch

Nemusí to být ani známý pojišťovák. Prostě chceš dodatečnou změnu v pojistce a to uděláš bez problému na pobočce své pojišťovny.

No pochybuju, že by to ten pojišťovák udělal bez prohlídky toho skla. To by tu potom nemusel prasklý sklo nikdo řešit s nějaký náklaďákem ...

No není to nemožné. Znám několik lidí (včetně sebe), kterým se to povedlo. Někteří pracovníci pojišťoven jsou líní se zvednout vůbec ze židle. Jiní mají sice tendence jít auto fotit atd., ale vhodně zvolená výmluva je může přesvědčit, že to není potřeba. Samozřejmě, že asi někde bude i nějaký tvrďák, kterého nic nepřesvědčí a půjde vám vyfotit celý auto.

Jo a že by se to sklo nemohlo měnit hned po připojištění sem teda neslyšel. Chce to jen možná ze slušnosti aspoň týden počkat :papa

No je fakt, že mě sklo pojistily taky bez prohlídky, ale to bylo z toho důvodu, že auto ještě stálo v bazaru a já si na něj nejdřív sjednával komplet pojištění než s ním odjedu. Pojišťovačce se nechtělo potom tu smlouvu zase předělávat. :D

Zase je ale blbý říct pojišťovákovi, který se na to bude chtít jít podívat, že jsi si to rozmyslel a že už pojištění skla nechceš a druhý den to zkoušet na jeho kolegu :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Driver

Původně zaslal: navpoint

Původně zaslal: Driver

Původně zaslal: Kenduch

Nemusí to být ani známý pojišťovák. Prostě chceš dodatečnou změnu v pojistce a to uděláš bez problému na pobočce své pojišťovny.

No pochybuju, že by to ten pojišťovák udělal bez prohlídky toho skla. To by tu potom nemusel prasklý sklo nikdo řešit s nějaký náklaďákem ...

No není to nemožné. Znám několik lidí (včetně sebe), kterým se to povedlo. Někteří pracovníci pojišťoven jsou líní se zvednout vůbec ze židle. Jiní mají sice tendence jít auto fotit atd., ale vhodně zvolená výmluva je může přesvědčit, že to není potřeba. Samozřejmě, že asi někde bude i nějaký tvrďák, kterého nic nepřesvědčí a půjde vám vyfotit celý auto.

Jo a že by se to sklo nemohlo měnit hned po připojištění sem teda neslyšel. Chce to jen možná ze slušnosti aspoň týden počkat :papa

No je fakt, že mě sklo pojistily taky bez prohlídky, ale to bylo z toho důvodu, že auto ještě stálo v bazaru a já si na něj nejdřív sjednával komplet pojištění než s ním odjedu. Pojišťovačce se nechtělo potom tu smlouvu zase předělávat. :D

Zase je ale blbý říct pojišťovákovi, který se na to bude chtít jít podívat, že jsi si to rozmyslel a že už pojištění skla nechceš a druhý den to zkoušet na jeho kolegu :myslim

No tak asi není velký problém říct, že tam nejsi autem, ale např. MHD nebo jinou hromadnou dopravou. A druhý den to můžeš zkusit třeba na jiné pobočce (pokud je samozřejmě poblíž) :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako majitel autodopravy s tim mám nějaké zkušenosti. A těm co by si chtěli odchytit třeba jeden z mých náklaďáků,bych nejradši rozbil držku. Když máte 35% procentní bonus,tak to na povinném ručení udělá třeba i deset tisíc. A když se takovej idiotů nejde za rok víc,tak mám třeba já až po 60 tácech ročně. A než nasbíráme zpět procenta,tak můžu bejt díky takovýmhle MAGORUM o nějakých pár set litrů chudčí. Třeba tuhle na mě nějakej nahlásil že sem mu rozbil okno. Ale nahlásil to pojišťovně a mě vůbec nezastavil. Pojištovně sem poslal vyjádření,že pokud jel za mnou proč mě v obci kde se to mělo stát nepředjel a nezastavil a pokud jel proti,nemůže vědět odkud kámen přílétl a natožpak si všimnout SPZ(RZ). A ještě jsem připsal,že pokud bude škoda z mého ručení uhrazena,převedu postupně všechna vozidla(firemní i soukromá) k jiné pojišťovně(havarijiní i povinné) Je to už 4 měsíce od poslední komunikace s pojišťovnou a nic mi zatim nepřišlo. Na jaře se něco podobného stalo dalšímu autu. Měl prasklinu přes celé okno(vyloučeno)-od kamenu je pouze pavouček- nulová pojistná událost(asi nějakej začátečník) PROTO VY CO CHCETE UŠETŘIT 500 KČ NA POJISTCE,SI LASKAVĚ PENÍZE ŠETŘTE,AŤ SI TO OKNO POTOM MUŽETE KOUPIT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ráďa

Dnes sehnat někoho,kdo by si na sebe nechal napsat rozbití skla je velmi,velmi těžké.Jedna z možností je někdo známí,kdo má auto na lízing.Pro něj žádné bonusy ani malusy neplatí,takže to na sebe(lízingové auto)může klidně napsat.

Tak tohle není pravda!!!!!!!!!!!!!!!

Taky jsem v tomhle bludu žil a vědom si toho, že dle leas. smlouvy mám garantovanou výši splátek po celou dobu leasingu jsem očekával, že tedy rozdíl v ceně povinného ručení mezi sazbou v době uzavření leasingu a sazbou v době ukončení ponese leasingovka. Ó nikoli - před ukončením leasingu mi přišla složenka na doplatek povinného ručení (veškeré úpravy cen za oněch 48 měsíců včetně odečtení bonusů). pokud bych tedy o bonus přišel, v doplatku bych to pocítil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...