Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olej do 405 GLi


Oliver Riedel

Recommended Posts

Mám problém-bývalý majitel lil do auta pravidelně olej Castrol 15W-40 HIGHTEC,jenže já teď zaboha nemůžu právě tento olej sehnat(od Castrolu).Všude mají jen MOGUL,jenže i ten se jako 15W-40 vyrábí ve třech provedeních-GX,FELICIA a tu třetí si už nepamatuju.Já koupil litr GX,myslíte,že to mohu použít?

Předem díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší verze je, že značku používáš pořád tu samou, ale ruku na srdce, kdo o autu na 100% ví, co tam lil majitel před náma...? Hlavní je, že tam budeš lít olej, co tam patří ... tedy tu 15w40 a ne třeba 0w40 apod ... hlavní je nemísit syntetiku a polosyntetiku. A od teď, když tam budeš lít ten MOGUL, tak už ho tam lij pořád, co to auto budeš mít ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu, jak to myslíš ... jako, že bys taml lil jinej v zimě a jinej na jaře?? To je blbost. Syntetiku tam nelej a hotovo ...

A jestli myslíš, že z jara by stačilo namísto 15w40 třeba 15w30, tak to taky neřeš a lej tam furt to samý, ne???!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že Oliverovi jde momentálně o to, zda může do stávajícího oleje DOLÍT olej jiného výrobce. Pokud bude stejná specifikace, tak v zásadě můžeš, ale já bych tedy s výměnou oleje nečekal na jaro, ale vyměnil bych ho zrovna a byl bych v klidu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Oliver Riedel

Ne,dneska sem kontroloval olej,mám to skoro na dolní rysce,sehnal sem litrovku Mogulu a na jaře sem plánoval výměnu oleje-jako že bych starej vypustil a dal novej.

Víš 100%tně, kolik ten olej už má najeto??? Pokud ne, vyměň ho už nyní a máš na 10 tkm pokoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha - tak to jsem nerozuměl, promiň ... dneska jsem před odjezdem na hory udělal to samé. Mám tam normálně Valvoline, který jsem nesehnal a tak jsem tam dal Mobil1, ale uplne stejnou viskozitu, takze v tom nevidim zadny problem. 1L tam klidne dolij, a na jare udelej vymenu komplet...

Jenom pro informaci. Mne si to na 15tisic km (mezi vymenami oleje) vezme, ze tam musim dolevat 3l, coz si myslim, ze u takhle staryho (12let) ropaka je vcelku cajk...

[upravil dne 2/2/2007 Neon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Oliver Riedel

Ne,dneska sem kontroloval olej,mám to skoro na dolní rysce,sehnal sem litrovku Mogulu a na jaře sem plánoval výměnu oleje-jako že bych starej vypustil a dal novej.

Víš 100%tně, kolik ten olej už má najeto??? Pokud ne, vyměň ho už nyní a máš na 10 tkm pokoj

No podle původního majitele měněno před 6 000.Právě proto sem chtěl počkat až na jaro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Oliver Riedel

Dobře,takže k tomu litru mám teď koupit 5 dalších toho samýho?:DDobře,poslechnu rady starších a zkušenějších.

Nezapomeň na filtry (olejovej a aspoň vyfoukat vzduchovej - i když já bych ho taky rovnou vyměnil)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Aha - tak to jsem nerozuměl, promiň ... dneska jsem před odjezdem na hory udělal to samé. Mám tam normálně Valvoline, který jsem nesehnal a tak jsem tam dal Mobil1, ale uplne stejnou viskozitu, takze v tom nevidim zadny problem. 1L tam klidne dolij, a na jare udelej vymenu komplet...

Jenom pro informaci. Mne si to na 15tisic km (mezi vymenami oleje) vezme, ze tam musim dolevat 3l, coz si myslim, ze u takhle staryho (12let) ropaka je vcelku cajk...

[upravil dne 2/2/2007 Neon]

Mě se olej taky dlouho držel v normálu,jenže teď sem piškota měl týden u jednoho lakýry a mládenci,co mu pomáhají asi s autem dělali psí kusy.Takže benzin téměř na nule,2 litry oleje v čudu,v neděli to musím vzít na dílnu,začali mi bouchat čepy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Oliver Riedel

Dobře,takže k tomu litru mám teď koupit 5 dalších toho samýho?:DDobře,poslechnu rady starších a zkušenějších.

Nezapomeň na filtry (olejovej a aspoň vyfoukat vzduchovej - i když já bych ho taky rovnou vyměnil)

Ju,tak to už sem zvyklej ze škodovky:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Mne si to na 15tisic km (mezi vymenami oleje) vezme, ze tam musim dolevat 3l, coz si myslim, ze u takhle staryho (12let) ropaka je vcelku cajk...

[upravil dne 2/2/2007 Neon]

To je slušný, já po necelých 11-ti tisících dolíval asi 0,5 litru a už jsem se chtěl hrozit, že budu muset měnit gufera na ventilech :D

Jinak s tou výměnou oleje bych ani nečekal, je krásně, teplo, dá se vyměnit kdekoliv. A pokud tam odteď budeš lít olej jedné viskozity (teď asi 15W40), tak si bude motor jen broukat :super Jo a s těma chlápkama z lakovny bych si asi dal delší řeč ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Původně zaslal: Neon

Mne si to na 15tisic km (mezi vymenami oleje) vezme, ze tam musim dolevat 3l, coz si myslim, ze u takhle staryho (12let) ropaka je vcelku cajk...

[upravil dne 2/2/2007 Neon]

To je slušný, já po necelých 11-ti tisících dolíval asi 0,5 litru a už jsem se chtěl hrozit, že budu muset měnit gufera na ventilech :D

Jinak s tou výměnou oleje bych ani nečekal, je krásně, teplo, dá se vyměnit kdekoliv. A pokud tam odteď budeš lít olej jedné viskozity (teď asi 15W40), tak si bude motor jen broukat :super Jo a s těma chlápkama z lakovny bych si asi dal delší řeč ;)

Šlo hlavě o to,že tam bývalý majitel pořád lil stejnou značku-CASTROL.Ten bohužel v Lounech nikde neprodávaj.Takže sem teď dolil asi třičtvrtě litru značky MOGUL,odjedu s tím hory a po návratu olej komplet vyměním.Má někdo zkušenost s motorovým olejem Shell Helix super?Je to taky 15W-40.Mají tu na něj akci,navíc Shellku mám od bydliště nejblíž.

Co se lakovny týče,šéf tý lakovny je kamarád z firmy,do lakovny jezdí jako šéf jen o víkendech,a tak si nedává pozor,co mu s auty dělají jeho zaměstnanci během týdne.Každopádně ale auto nastříkal výborně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s takovým \"šéfem\" lakovně nepředpovídám dlouhou budoucnost - negativní reklama se šíří jako lavina a servisů je jako když na*ereš. Stačí, aby tam podobnou zkušenost udělalo pár lidí a v takovém městě jako jsou Louny si bude jen těžko zvedat reputaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen dotaz- i přes to,že sem olej dolil,se mi při otočení klíčku na první pozici rozsvítí kontrolka STOP a mazání.Není doufám na vině něco jinýho než jen málo oleje?:myslim

Něco se tu psalo o špatné čidle,dá se to nějak zjistit,zda je to jenom tím?

[upravil dne 3/2/07 Oliver Riedel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Oliver Riedel

Jen dotaz- i přes to,že sem olej dolil,se mi při otočení klíčku na první pozici rozsvítí kontrolka STOP a mazání.Není doufám na vině něco jinýho než jen málo oleje?:myslim

Něco se tu psalo o špatné čidle,dá se to nějak zjistit,zda je to jenom tím?

[upravil dne 3/2/07 Oliver Riedel]

Pokud ještě nemáš nastartováno, svítí STOP, dobíjení, mazání a chladící kapalina... ;) Po nastartování musí všechno zhasnout (max. po dvou vteřinách stopro...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...