Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

půdní vestavba


Guest Radimo

Recommended Posts

zdarec,dotaz je trocha mimo peugeoty,chci se jen zeptat jestli někdo dělal půdní vestavbu na RD a kolik ho stáli plány,a co bylo vše potřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělal kamoš, zkusím se ho optat, ale vychází to z dispozic a velikosti baráku. Taky ze zvoleného řešení. Má jenom jednoduchou a klasickou sedlovou střechu se střešními okny. Žádné arkýře ani valba. Já bych se osobně snažil vyhnout použití střešních oken.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je otázka.....to je jako kdyby ses zeptal, jestli někdo renovoval tramvaj a za kolik...:roll

Plány tě stojí tolik, na kolik se domluvíš s projektantem. Může ti to dělat architekt za kilo, můžeš koupit projekt třeba za třicet, nebo se taky domluvit a mít to nakreslený za pět litrů. Na typový rodinný domy se pohybujou projekty kolem 20 - 30k, tak si to odvoď. Potom záleží na velikosti domu, jak píše Ladis na dispozicích, na stavu té půdy, jestli se budou ztužovat stropy, dělat věnce, zvedat střecha, měnit trámy....tam je variant jako hrachu. Jestli se bude měnit krytina, tak z čeho bude nová, jakej bude finální tvar střechy, jestli použiješ střešní okna ( velux, roto.... ), jestli budeš mít vikýře atd. Použití tepelné izolace bude mezi krokvema, nebo z důvodu prostoru použiješ nadkrokevní izolaci? zespoda budeš dávat parotěs s hliníkem ( na odraz tepla ), nebo obyč, potom to omlátíš sádrošem, nebo třeba palubkama.... Topení vymyslíš jaký....? Hele, kamarád spravoval půdu. Vyloženě půdu. Projekt si nakreslil sám, razítko sehnal za flašku. stropní trámy ztužoval I nosníkama, potom dělal skladbu z OSB desek a ze Styroduru a na to plovoučku, příčky ze sádrokartonu, překládal střechu, měnil trámy a buch.....má to 4+1 a 700k a 3 roky intenzivní práce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

To je otázka.....to je jako kdyby ses zeptal, jestli někdo renovoval tramvaj a za kolik...:roll

Plány tě stojí tolik, na kolik se domluvíš s projektantem. Může ti to dělat architekt za kilo, můžeš koupit projekt třeba za třicet, nebo se taky domluvit a mít to nakreslený za pět litrů. Na typový rodinný domy se pohybujou projekty kolem 20 - 30k, tak si to odvoď. Potom záleží na velikosti domu, jak píše Ladis na dispozicích, na stavu té půdy, jestli se budou ztužovat stropy, dělat věnce, zvedat střecha, měnit trámy....tam je variant jako hrachu. Jestli se bude měnit krytina, tak z čeho bude nová, jakej bude finální tvar střechy, jestli použiješ střešní okna ( velux, roto.... ), jestli budeš mít vikýře atd. Použití tepelné izolace bude mezi krokvema, nebo z důvodu prostoru použiješ nadkrokevní izolaci? zespoda budeš dávat parotěs s hliníkem ( na odraz tepla ), nebo obyč, potom to omlátíš sádrošem, nebo třeba palubkama.... Topení vymyslíš jaký....? Hele, kamarád spravoval půdu. Vyloženě půdu. Projekt si nakreslil sám, razítko sehnal za flašku. stropní trámy ztužoval I nosníkama, potom dělal skladbu z OSB desek a ze Styroduru a na to plovoučku, příčky ze sádrokartonu, překládal střechu, měnil trámy a buch.....má to 4+1 a 700k a 3 roky intenzivní práce.

zdarec dělám a dělal jsem ve stavařině,tak vím co je potřeba udělat a jaký matroš,půda je asi 120 m2 ,nová podlaha,kritina a jak říkals obůchám to sádrošem,nějaké to střešní okno ,bez měnění trámů,topení klasika-radiátory a vytápění krbem,atd.jen jsem chtěl zjistit jak se pohybuje cena za projekt,neznám právě že nikoho že by mě dal razítko za flašu,ale kdybych se vešel do 20 táců tak su rád,jo a 700k znamená co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radimo

Původně zaslal: Hadra

700tisíc včetně vybavení ( kuchyň ) stála dvěstě...

ta kuchyň musí vařit sama za ty prachy:):)

To je běžná cena za menší kuchyň od \"renomované\" firmy. Já kuchyň pořídil \"levně\" - udělal ji na zakázku soukromý truhlář a mám ji se spotřebiči za víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Radimo

Původně zaslal: Hadra

700tisíc včetně vybavení ( kuchyň ) stála dvěstě...

ta kuchyň musí vařit sama za ty prachy:):)

To je běžná cena za menší kuchyň od \"renomované\" firmy. Já kuchyň pořídil \"levně\" - udělal ji na zakázku soukromý truhlář a mám ji se spotřebiči za víc.

u nás pořídím kuchyň na míru se vším všudy kolem 120 t a to je dlouhá kolem 8 metrů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

velmi zalezi na tom jak jsi zrucny muzes ji poridit za 50tkc jako muj otec ale musis delat vse sam nebo za 500tkc a nemusi delat nic jenom solit:mrk samozrejme zalezi na tom jestli chces zvedat krovy ci pouze zateplit pouzit sadrokrton udalet arkyre ci pouze stresni okna atd

[upravil dne 2.2.2007 BobyD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BobyD

velmi zalezi na tom jak jsi zrucny muzes ji poridit za 50tkc jako muj otec ale musis delat vse sam nebo za 500tkc a nemusi delat nic jenom solit:mrk samozrejme zalezi na tom jestli chces zvedat krovy ci pouze zateplit pouzit sadrokrton udalet arkyre ci pouze stresni okna atd

[upravil dne 2.2.2007 BobyD]

zručný jsem až moc :) dělal jsem půdní vestavby,pl. podlahy,truhlářské práce instalatéřinu,a teď montuju klimatizaci,takže vše na co budu stačit bude svépomocí,opláštit sádrošem,nějaké příčky,střešní okna a podlahy atd. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud se nepletu tak v dotazu byla cena za projekt.

uáleží asi na koho narazíš- projekt si klidně můžeš nakrestlit sám, ale pokud nemáš autorizační razítko, tak musíš sehnat někoho, kdo ho má a sním se musíš domluvit na ceně.

pokud někoho seženeš, kdo tam to razítko dá, je třeba vzít v potaz, že tím, že tam to razítko dá, přebírá veškerou odpovědnost za projekt. tedy pokud se něco pokaká a spadne ti to na hlavu, tak nejsi odpovedný ty žes to kreslil, ale on, že to potvrdil.

takže pokud někdo sehnal štempl za flašku, tak to musel být dobrý kámoš...

jinak známí, co si staví barák, razítko stálo 24 000 kč. projekt si nakreslil sám.

takže v případě, že si to nakreslíš sám, si myslím, že za 20 se dá v poho sehnat. pokud by chtěl víc, zkusil bych někoho jiného, pokud bude chtít míň, máš štěstí.

pokud bude dělat celý projekt projektant, nedokážu cenu odhadout - záleží na složitosti projektu.

taky dělám ve stavařině

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...