Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

náplň klimatizace 406 2.2HDI


BATT

Recommended Posts

Zdárek,

doufám že už se na to někdo neptal ale ve vyhledávání mi žádný výsledek nevyšel.

Chci se zeptat jaká má být náplň do klimatizace na 406 2.2HDI? Chci si to nechat pročistit a popř. i vyměnit náplň ale nevím kolik tam má přesně být.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak jak říká Hopkok, tohle bych vůbec neřešil. Když už tam pojedeš, tak ti tlakový okruh klimy stejně proměří kvůli úniku a pokud to budeš chtít naplnit, tak u každého auta je to jiné, uhradíš jim náplň i s prací. A myslím, že pokud se jich pro info zeptáš, kolik se tam toho vešlo, měli by ti to říct, navíc to budeš mít i v kg na faktuře:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servus dríči,

keď som to hľadal v Autodata tak som našiel na svoj 2,0hdi

že treba objem 4,5 litra=kg plynu.

Keď som bol za chlapíkom minulé leto, čo dopĺňa klímy tak mi naúčtoval skoro 450SKlebo 5kg plynu stojí vo veľkosklade 500SK. Takže som mu dal rovných 500SK a bolo to.

Ale vydržalo to len 1 mesiac. Za mes. mi to aj tak ušlo. Takže tento rok budem hľadať najskôr únik a až potom to naplniť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, tak, ten problém s chladivem jen signalizuje, že je někde díra. Takže poprvé se to naivně doplní, ono to uteče zas, a pak už vážně - hledat netěsnost a doufat.

Na to hledání má každý nějakou metodu, pípající čidlo, tlakování, atd.

Je to celkem k zlosti a moc peněz - nový díl a nová náplň.

[upravil dne 2.2.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Milhaus65

ve 406 ce je v průměru 650-700 g chladiva R134. Freon R12 se používal do roku 1993 a nejvíc 1,2 kg ho měla 605. Komplet naplnění klimy, včetně oleje popř. barviva stojí 1500 -2000 kč

Ahoj Milhaus,

súhlasím s tebou bol to ten R134.

Tak teda1500 kč to je už teda dosť, ešte že som narazil na tohto chlapíka z Lúk okr. Púchov. Tento fakt potom robí za super cenu. Na jar sa chystám za iným človekom, ten má doma merač únikov. Inak dávajú tam aj plyn s farbivom a ten potom kde uniká tak zafarbí to miesto.

Uvidím ako na jar dopadnem. čus:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

zdravím.do 406 hdi 80kw je R134 těch 550g až 650g a oleje max 18g ted nedávno jsem to v práci plnil.Jinak to má být nalepeny ka kapotě u motoru kolik se tam toho má dát.A u nás v práci to stojí kolem 800kč takže 1500 až 2000kč je teda opravdu hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

měl bych dotaz na praktiky - při přeplňování klimy,

jak se měří množství chladiva v okruhu - tentýž dotaz na olej, jak se ověřuje zda jej tam je dost a nebo málo?:roker

jak je to s tlaky v okruhu klimy - jaké májí být při vypnuté klimě a jaké při zapnuté ?:roker

po výměně chladiče klimy a novém naplnění mi klima nejde a nejde - jede jen chviličku a pak se jakoby ucpe, kompresor vypne - jak zjistit co se tam děje a pokud se ucpává jak to vyčistit - díky za rady i poznatky :roker

[upravil dne 28/4/07 vendym]

[upravil dne 28/4/07 vendym]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...