Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Folie na skla


Guest Mišina

Recommended Posts

Ono je stejně jedno, že jsou s ATESTem, když je dáš i na přdní boční okna ... :myslim Ale ty 3M můžu doporučit ... mám je na Ropisovi 2 roky a nikde ani škrábaneček, ani bublinka a jsou COOL:super Propustnost světla mají 25% (ve předu, aby to bylo legální a atest byl k něčemu dobrý, tak můžou mít minomální propustnost 75% světla - na ostatních (vyjma čelního, kde nesmí být NIC!!) je to jedno). Ale ta 25% je třetí nejtmavší a je pěkná ...

Dovnitř takřka neni vidět ...

post-0-14109595202589_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to vyšlo na 2000,- materiál i s prací, kdy jsem kamarádovi pomáhal, protože jsem se to chtěl naučit ... musim ale konstatovat, že bych to nechtěl dělat ani jako koníčka (je fakt mazec to vošéfovat, aby nikde nebyly bubliny, odmastit sklo a rychle tam dát folii, aby se zase znovu nezaprášilo).

Jinak co jsem koukal, tak ofiko firmy (napriklad www.atomasmolepky.cz,k tera sidli u Rican) to delaji na 405 kolem 5tis KC ... ale da se s nima jednat. Strejdovi to udelali na XMko za 4000,- komplet auto - pravda, ze liftback se dela jednodušeji.

Jinak propustnost svetla, jakou muzes mit na bocnich zadnich a zadnim okne je vcelku sumak, tam si muzes dat i klidne plech a nikoho to nebude zajimat. V CR je na prednich bocnich povolena propustnost 75% svetla z venci ... --> folie 25 (když to dam ofiko znaceni, jak to 3M delaj) ja osobne tam mam 75tky folie tzn., ze propusti pouze 25% svetla --> 50% nad ramec povoleni, ale zatim nebyl nejaky vetsi problem, ale pokud chce mit nekdo auto uplne koser, tak doporucuju tam dat ti 25tku, maximalne 50tku, ktera se da jeste ukecat, ale jak rikam, ja auto kazdopadne nemam koser uz kvuli jinejm cerepetickam, tak folie uz to nevytrhnou a zatim zadny problem... Folie jsou sice atestovane, ale je zapotrebi mit atest i na montaz a to Ti daji jenom profi firmy, ktere se tim zabyvaji, nebo kamaradi ... (diky BOBO :D) A na predni bocni skla Ti stejne nikdo neatestuje montaz s vice, jak 75% propustnosti svetla ... :papa

Doufam, ze to je k pochopeni ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni, co myslíš?? Mně to udělal za dvojku, protože jsem mu pomáhal a hlavně je to kámoš a taky mu dávám nějaký věci levněji. Vím, že mým známým to dělal za 3tis, ale stejně se mu to moc nevyplatilo ... matreiál kolem 1500,- - 2000,- a 1000,- za tu práci by mi taky nestačil. Posledně jednomu mýmu známýmu řekl, že mu Báwo e46 sedan udělá za 4tis ... prostě ho to moc nebaví, ale zeptat se ho můžu zkusit, třeba teď přes zimu změníl názor ... ale počítej, že za dvojec na 100% ne ... minimálně by si řekl trojku ... ale zeptám se.

ps.:Anebo se na tvym autě můžu vyblbnout já a pořádně to na něm natrenovat ... :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenom pro upřesnění s těma procentama: čelní sklo musí propouštět min. 75% světla a boční (přední) 70%...ale je potřeba nezapomínat na to, když jsou už okna tónovaná z výroby, protože když na tato okna plesknete fólii s 30% zatmavením, tak celková propustnost už oněch 70% rozhodně nebude, takže by na to správně atest neměl přijít (ale spousty firem to ani netuší:aut)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

...ale je potřeba nezapomínat na to, když jsou už okna tónovaná z výroby, protože když na tato okna plesknete fólii s 30% zatmavením, tak celková propustnost už oněch 70% rozhodně nebude, takže by na to správně atest neměl přijít (ale spousty firem to ani netuší:aut)

Tak jeste ze mam z fabriky skla ciry! :super A atest chci, kdyby meli policajti blby kecy, tak at se nemusim dohadovat nebo jim ujizdet.. :D Sice sai nebudu mit kola tak uplne koser, ale kdyz jim reknu, ze je zapsany mam, tak s tim podle me stejne nic neudelaji.:papa

[upravil dne 2/2/07 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neon: máš pěkně citem udělanou 405. Vše ladí do celku při pohledu na ni:super:super:super:super:super.

Je pravda, jak je tu psáno o té propustnosti světla skrze sklo a taky o atestu. Ten je buď v rohu skel a nebo je na psaní na kartě či na papíru s patřičnými náležitosti (razítko, číslo atestu atd.). Na přední čelní sklo opradu nesní být žádná folie!!!:bojim :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na 405ce měl skla pokovená (s atestem, p. Jirmásek, Hlinsko) a 100% spokojenost - fólie bych nechtěl ani zadarmo (jsou děsně náchylné na poškození, po čase se tvoří bubliny a pod. - měl jsem je na VW a už nikdy více)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: wata

ma nekdo zkusenosti s foliema na Coupe???:(

A jako jaký \"spešl\" zkušenosti s foliema na kupátko máš na mysli??:myslim Jako myslíš, že tam bude nějaký zasadní rozníl oproti jinejm autům, jako je třeba sedan, nebo hatchback?? Co?:nevim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...