Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kotouče do zádu na 306?!?!?!?!


Jenda - BATMAN

Recommended Posts

Mám 306 sedana pouze 1.6i, které velice rychle vadnou brzdy a tak bych chtěl vyměnit zadní nápravu a dát namísto ní nápravu z 306 2.0!! .....Když ji koupím komplet se vším, tak by tam měla jít bez dalších úprav????? Jako je tomu třeba u Škůdky Octavie!! NEBO SE mejlim????? ...prosímk poraďte -díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych se spíš zamýšlel proč vadnou moc brzo :)

Ostatně - největčí brzdný účinek je na předku a proto bych spíš uvažoval o ventilovaných předních kotoučích a třeba i jiných brzdičích - řekl bych, že to vyjde na stejné peníze jako celá zadní náprava......

BTW: ta zadní náprava s kotoučema je mnohem víc zranitelnější a náročnější na údržbu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám dojem, že dát dozadu kotoučové brzdy není tak špatný nápad, ale chce to mít vychytané i vpředu, aby pak auto vzadu nebrzdilo víc než má. Taky bacha na to, že jsou u 306 různé velikosti kotoučů, např. S16 120kW může mít jen 15" kola, do menších disků se vpředu už kotouče nevejdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždy? to říkám, že vpředu je důležitější mít dobré brzdy.

Ale kotouče vzadu nezatracuju - přesto všechno si myslím, že tam nemají zas tak fatální význam v tom brždění. Protož zadek při brždění spíš to auto jenom stabilizuje v přímém směru a nejvíc práce udělá předek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je sice samozřejmě pravda, ale něco trošičku málo o tom vim:). Pokuď se nemejlim, tak nastrojená náprava s kotoučema na OCTAVII stojí cca 3.000kč (cena vrakáč) a ceny dílů těchto dvou vozů jsou někdy velice podobné!!! ...BRZDY ve předu jsou komplet FERODO, ale stejnak to vubec neni ono!:(!! A zas nechávat předělávt celej předek příjde na pěkný majlant!!! :mad:Nehledně bych rád nasadil elektrony 16 palců a z bubnama v zádu by to nevypadalo dobre!! :cool::D :D

Kdyby Vás ještě cokoliv napadlo tak neváhejte s sem s tim!!

Hlavně bych potřeboval zjistit jest-li jsou zadní napravy na 306 stejné (mám SEDANA)!!! nebo v tom jsou nějaké rozdíli????? :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...
Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: marty777

můžu jen doporučit.dal jsem dozadu kotoučovou nápravu z HDI a vrtaný kotouče s keramickejma deskama od EBC a nedá se to srovnat s bubnama.

Jak dlouho zahříváš ty keramický desky, než to začne rozumně brzdit? :)

Tyhle se zahřívat nemusej,brzdí to hned.........:roker

post-0-14109597398324_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: miukoslav306

Původně zaslal: marty777

můžu jen doporučit.dal jsem dozadu kotoučovou nápravu z HDI a vrtaný kotouče s keramickejma deskama od EBC a nedá se to srovnat s bubnama.

a na kolko ťa to vyšlo? :myslim

aj ja nad tým uvažujem docela rozumný nápad

náprava - 4000,-

Kotouče EBC Turbo Goove - cca 2700,-

Destičky EBC Red Stuff - cca 1800,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...