Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

převodovka - řazení


C.J.

Recommended Posts

Když se se*e tak se se*re..

Krom toho že to žere vodu a navíc teče chladič.. Tak sem nalel do chladiče od Valvoline Radiator Leak Stop.. A dojedu domů, chci zaparkovat a šaltrpáka se najednou uvolnila, můžu s ní hýbat do stran úplně bez odporu, padá na stranu, uprostřed nedrží.. Když se snažím zařadit, tak na všechny polohy (i zpátečku) je trojka.. Napadá Vás čím to může být??

(že tam je nějaká kulisa řazení jen tuším, vůbec nevím, co si mám pod tím představit.. tak samo ,že tam jsou nějaké táhla - ty jsem snad i někde za motorem viděl, ale převodovku jsem viděl jen z Jawy... )

[upravil dne 30.1.07 C.J.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem jednou jel dom na 3 a 4.

Máš rozsypaný táhla jak říká oddie. Stojí pár korun, jen může být pakárna oddělat druhou stranu toho táhla když na to nemáš takovej bazmek (někdo doplní).

Když se podíváš za motor k přvodovce tak bys měl vidět který upadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest mirec.dudo

ahoooj

ja som mal na mojej 307 SW rovnaký problém. ja som mohol zaradiť iba dvojku a potom som išiel na dvojke asi 40 km domov. doma sme s otcom zistili čo je chyba. na mieste ako idú lanovody od rýchlostnej páky ku prevodovke sú také dve umelé svorky, ktoré prichytávajú lanovody v klbikoch na prevodovke. sú dva. jeden pre rýchlosti a jeden pre spiatošku. a na jednom bola vyhodená poistka a z toho dôvodu sa lanko dostalo mino. preto tam zostala zaradená iba jedna rýchlost a preto páka bola akoby volná, lebo lanko nebolo fixované. v servise peugeot som si tieto poistky kupil (5 za 185 skk) a doma vymenil. je to úplne jednoduché, len tak je ktomu blbý prístup. ale lepšie je to vymeniť doba ako zato cvakat tisíce v servise. najskôr musíš dať dole baterku, potom vzduchový filter a potom krit pod baterkou. aspom tak je to v 307. asi niečo podobné to bude aj u teba. vyskúšaj sa nato pozrieť, možno to bude rovnaká chyba. ak nie tak sorry. Ciao Miro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže vyřešeno, fakt jen vyskočilo táhlo.. No spíše se úplně vydrolil ten vnitřní silentblok v očku táhla.. :D a pak to nemělo na čem držet.. nešlo to tedy ani přidrátovat, z té gumy nezůstalo nic.. :bojim Určitě se dá koupit táhlo celé nové, nebo zajet za Lexou (díky za nabídku).. Ale on tam úplně přesně sedí silentblok z horního úchytu zadního tlumiče kterékoliv Jawy.. :D Stačilo jen seškrábat zbytky původní gumy a silentblok z Jawy sedl jako kdyby tam byl odjakživa. A teď se mi dokonce za jízdy neklepe řadička a řazení jde mnohem lépe.. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nový dvě stovky?? Mně, když vypadlo (vinou opotřebení silentbloku) tak za něj chtěli 800,- (origo (druhovýroba prý neni)) a to jsem do toho dávat nechtěl ... a kupovat na vrako nějaký, který se zase po čase vy..re?? tak jsme to vyřešili silikonem (který plní funkci silentbloku a zatím obstojně) (květen 05 - cca.40tis km)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Nový dvě stovky?? Mně, když vypadlo (vinou opotřebení silentbloku) tak za něj chtěli 800,- (origo (druhovýroba prý neni)) a to jsem do toho dávat nechtěl ... a kupovat na vrako nějaký, který se zase po čase vy..re?? tak jsme to vyřešili silikonem (který plní funkci silentbloku a zatím obstojně) (květen 05 - cca.40tis km)

takže můžu poradit všem, kupte si silentblok na zadní tlumič Jawy 350 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: C.J.

Původně zaslal: Neon

Nový dvě stovky?? Mně, když vypadlo (vinou opotřebení silentbloku) tak za něj chtěli 800,- (origo (druhovýroba prý neni)) a to jsem do toho dávat nechtěl ... a kupovat na vrako nějaký, který se zase po čase vy..re?? tak jsme to vyřešili silikonem (který plní funkci silentbloku a zatím obstojně) (květen 05 - cca.40tis km)

takže můžu poradit všem, kupte si silentblok na zadní tlumič Jawy 350 :D

no a ja pak odkoupim ty nove tlumice bez silentbloku :D:D:D :mrk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...